Sennik Rany

Rany we śnie mogą symbolizować jakieś głęboko skrywane cierpienie.

Rany we śnie mogą symbolizować jakieś głęboko skrywane cierpienie.

Śniło Ci się, że zostałeś zraniony? Rana była niewielka, jednak bardzo bolesna? A może zostałeś zraniony śmiertelnie? Straciłeś bardzo dużo krwi? Śniłeś o tym, że Twoje ciało było pokryte szpecącymi i źle gojącymi się ranami? Sprawdź, co może oznaczać sen o ranach.

Części ciała ukazujące się podczas marzeń sennych zazwyczaj rozpatrywane są w kontekście metaforycznych substytutów głęboko ukrytych emocji. Jeśli zatem śnisz o tym, że Twoje ciało pokryte jest bliznami po ranach, które się nie zagoiły lub pozostawiły trwały ślad, może ujawniać jakieś psychiczne, głęboko ukrywane w psychice cierpienie. Poważne rany, takie jak utrata kończyn bądź krwotok wewnętrzny może symbolizować aspekty psychiki, które zostały przez nas zlekceważone.

Rana, która otwiera się po zagojeniu, może symbolizować wspomnienia o cierpieniu z przeszłości. Krwawiącą ranę możemy zinterpretować jako brak energii albo odwagi w prawdziwym życiu.

Powtarzające się sny o ranach
To raczej mało prawdopodobne, aby sny o ranach nawiedzały nas wielokrotnie, powtarzając się przez kilka nocy z rzędu. Jeśli jednak sen o ranach będzie się często powtarzał, być może nasz nieświadomy umysł sygnalizuje początki jakiejś poważniejszej choroby.

Sen o ranach według Freuda
Freud przyjmował istnienie tzw. urazu porodowego, czyli wstrząsającego wpływu, który ma na każdego człowieka przeciskanie się wąskim, ciemnym i klaustrofobicznym kanałem rodnym, aby wydostać się na świat. Freud twierdził, że tego rodzaju uraz musi być stłumiony, bowiem nie da się go zaakceptować czy zrozumieć. Co bardzo interesujące, słowo „trauma” w języku greckim oznacza „ranę”, czyli coś, co jest tak trudnego do zasymilowania przez organizm, iż zostawia trwały ślad w postaci blizny.

Sen o ranach według Junga
Zgodnie z teoriami Junga, krew jest źródłem życia, miłości oraz duchowości. Sen o ranach i utracie krwi może więc symbolizować emocjonalne bądź psychiczne osłabienie. Sny o piciu cudzej krwi są metaforą czerpania sił z innej osoby. Krew menstruacyjna we śnie symbolizuje lęki związane ze sferą seksualności, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Oceń sennik

Sennik Rany

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Rany - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen