Sennik Nagość

Sennik nagość

Sennik nagość

Nagość to stan człowieka pozbawionego odzieży. Może być całkowita lub częściowa. Zdarzają się sny w których motywem przewodnim jest nagość . Jeśli jesteśmy osobami nieśmiałymi to taki sen może w nas wywołać wstyd, zmieszanie.

Wiele jest opcji snów o nagości – możemy widzieć jedną osobę lub cały tłum ludzi nagich, mogą to być osoby w różnym wieku, możemy sami być nadzy , możemy pływać nago , chodzić nago , możemy jej się wstydzić lub wręcz odwrotnie możemy byś z niej dumni , szczycić się nią.

Jak interpretować sny o nagości ?

Ogółem nagość oznacza zwykle otwartość, bezbronność, a także szczerość, a nawet naiwność, rzadziej zażenowanie i wstyd.

Kiedy śni nam się, że jesteśmy nadzy i zupełnie nam to nie przeszkadza, oznacza to, że na jawie pragniemy, by inni poświęcali nam więcej czasu i bardziej zwracali na nas uwagę.

Może to też być znak, że chcemy poznać całą prawdę na temat jakiejś konkretnej sprawy, która od dłuższego czasu nie daje nam spokoju.

Nagość we śnie może też mieć wydźwięk erotyczny i świadczyć o tym, że staliśmy się śmielsi w tej kwestii i pozbyliśmy się większości swych zahamowań.

Jeśli śnimy, że pływamy nago, może to zapowiadać, że wkrótce wdamy się w potajemny romans, który mocno zamiesza w naszym życiu, ale i dostarczy nam mocnych wrażeń.

Nagość, golizna – pojawia się głównie w koszmarach sennych.

Spacer nago lub w skąpym odzieniu ruchliwymi ulicami to na jawie kom­promitacja – miniona lub przyszła.

Według staroegipskiej wykładni snów zapowiedź biedy i nędzy.

Znaczenie snu nagość

Sny o nagości pozytywnie wyrażają pragnienie niezależności. Trzeba brać pod uwagę inne symbole snu.

Ty – Zbliża się okres przygnębienia, a nawet rozpaczy lub ubóstwo lub skandal towarzyski lub bieda, poniżenie i niepowodzenie;

Spotkać kobietę – korzystny interes;

Widzieć nagą kobietę – duża radość i honor;

Samotnie – czeka Cię dobra lub zła niespodzianka;

Wśród innych – padniesz ofiarą skandalu;

Inni – szczęśliwe życie bez zmartwień i trosk;

Biegać – masz chytrych krewnych lub oszukają Cię krewni lub przyjaciele;

Ukrywanie – poszukujesz niemoralnych rozrywek lub kłopoty i zmartwienia;

Dla rolnika – słabe zbiory lub choroba w trzodzie;

Dla dziewczyny – zwiastun pogardy ze strony przyjaciół lub jakiś skandal;

Rozmawiać z nagą kobietą – zapowiedź zaszczytów i honorów;

Dla zakochanych – los Was rozdzieli;

Dla żonatych – zapowiedź kłótni i waśni z powodu zazdrości lub niewierność jednego z małżonków;

Pływać – wkrótce oddasz się frywolnym rozrywkom lub groźna choroba;

Dla kobiety – wielu adoratorów, ale żaden nie będzie kandydatem na męża.

Nagość symbolizuje szczerość i otwartość, brak negatywnych emocji, czystą prawdę, bezinteresowność; bezbronność, prostotę, człowieczeństwo, stan naturalny, poddanie się woli bożej, ascezę.

Nagość to swoista magia wywoławcza urodzaju. W starożytności nagim miesiączkującym dziewczętom kazano tańczyć w zielonym zbożu dla zapewnienia urodzaju, nagie kobiety biczowano gałązkami na wiosennych polach, aby pobudzić do działania bóstwa płodności i urodzaju.

Według starożytnych przekazów, bezdzietna kobieta powinna w noc świętojańską nago narwać w swoim ogródku dziurawca lub ziela świętojańskiego, aby urodzić dziecko jeszcze przed następnym św. Janem.

Od dawien dawna nagość jest pod względem symbolicznym wieloznaczna. Z racji wyraźnie uwydatnionych cech cielesnych nagość jest symbolem uwodzenia i żądzy, często jest włączana do praktyk związanych z seksualną częścią życia człowieka.

Jako brak osłony i otwartość nagość jest symbolem czystości i prawdy. Nagość Adama i Ewy w Raju jest symbolem ich niewinności przed upadkiem.

Przez rezygnację z ubrania, symbolu powiązania ze światem, nagość oznacza także ascezę, jako przypomnienie, że wszyscy rodzimy się nadzy, jest symbolem bezwarunkowego poddania się woli Boga.

Sny o ukazywaniu nagiego ciała zawierają przesłanie od podświadomości, że powinniśmy być bardziej otwarci na innych ludzi i ich odczucia.

W marzeniu sennym być nagim oznacza biedę, a widzieć kogoś nagiego, skandal lub oszczerstwo, natomiast naga dusza to symbol początku drogi do doskonałości.

Oceń sennik

Sennik Nagość

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Nagość - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen