sennik kot

Kot

Kot – określenie każdego ssaka z rodziny kotowatych. Kot to najpopularniejsze zwierze domowe zaraz po psie. To bardzo bliski towarzysz człowieka, więc nie powinno nas dziwić kiedy kot pojawia się w naszym śnie.

Kot to bardzo niejednoznaczny symbol senny i jeśli pojawia się w naszym śnie, to, czy znaczy dla nas coś dobrego, czy złego, w znacznej mierze powinniśmy uzależniać od tego, jak nam samym kojarzą się te zwierzęta – dobrze czy źle.

Sennik kot

Sennik kot
Sennik kot

Czasem kot może zatem być dla nas zapowiedzią pomyślnych wydarzeń, jakie już niebawem będą mieć miejsce w naszym życiu. Jeśli na przykład śnią nam się małe kociaki, jest to znak, iż będziemy mieć wiele nowych, dobrych pomysłów i być może dzięki nim osiągniemy jakiś sukces.

Koty mogą jednak także oznaczać dla nas pecha lub stanowić ostrzeżenie przed jakimiś fałszywymi osobami, które my uważamy za nam przychylne.

Znaczenie snu kot

 • W snach kobiet pojawiająca się kotka zwykle symbolizuje lekkość obyczajów i może oznaczać, iż śniąca na jawie żywi wstydliwie ukrywane pragnienia.
 • Kotka we śnie mężczyzny jest zaś symbolem kobiety, o której skrycie marzy.
 • Koty mogą też symbolizować typowo kobiecą przebiegłość oraz tajemniczość i magię.
 • Kiedy śni nam się, że widzimy kota, może to oznaczać, że niebawem dopuścimy się jakiejś nieuczciwości, która szybko wyjdzie na jaw.
 • Gdy kot nas drapie, jest to znak, że obmówiliśmy kogoś i teraz będziemy mieć z tego powodu jakieś kłopoty.
 • Jeśli śni nam się, że bawimy się z kotem, jest to ostrzeżenie, że zawiedziemy się na kimś, komu najbardziej ufamy. We śnie kobiety motyw ten oznacza zaś zdradę mężczyzny, z którym jest związana, a we śnie osoby prowadzącej własną działalność – że zostanie okradziona przez swoich podwładnych.
 • Sen o kocie zapowiada nieszczęście, jeżeli nie uda ci się go zabić albo przepędzić z zasięgu wzroku.
 • Jeżeli kot rzuca się na ciebie, będziesz miał wrogów, którzy posuną się do ostateczności, aby cię oczernić i doprowadzić do utraty twojej własności.
 • Jeżeli jednak uda ci się kota odpędzić, pokonasz wielkie przeszkody i osiągniesz majątek i sławę.
 • Jeżeli śni ci się chudy i wynędzniały kot, czekają cię złe wieści od kogoś nieobecnego. Jeden z twoich przyjaciół walczy ze śmiercią.
 • Jeżeli jednak uda ci się odpędzić kota, twój przyjaciel wróci do zdrowia po długiej chorobie.
 • Słyszeć we śnie miauczenie kota – to znak, że jakiś fałszywy przyjaciel robi wszystko, na co go stać, żeby ci zaszkodzić.
 • Jeżeli ci się śni, że jesteś podrapany przez kota, twojemu wrogowi uda się pozbawić cię dochodów z transakcji, którą przygotowywałeś przez dłuższy czas.
 • Jeżeli młoda kobieta śni, że trzyma na rękach kota albo kociątko, oznacza to, że inni będą nakłaniali ją do popełnienia jakiegoś niestosownego czynu.
 • Sen o czystym, białym kocie wskazuje na uwikłania, które z pozoru nieszkodliwe, okażą się źródłem smutku i utraty majątku.

Sen o kocie

Kot to zwierze, które od zawsze było bardzo bliskie człowiekowi, a jednocześnie cechuje się sporym ładunkiem symbolicznym. Nic więc dziwnego, że pojawia się bardzo często w ludzkich snach. Warto przekonać się, co oznaczają takie „kocie” sny…

Sny o kotach występują w różnych wariantach, dlatego różna może być także ich symbolika. Wbrew pozorom koty, pojawiające się w naszych marzeniach sennych, nie zawsze są miłymi zwierzaczkami domowymi…

Jak interpretować sny o kotach?

Koty, które pojawiają się w naszych snach, mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie, wszystko zależy od tego, z czym nam się w realnym życiu kojarzą te zwierzęta. Duże znaczenie ma również sytuacja, w jakiej kot pojawił się w naszym śnie. Z jednej strony zwierze może stanowić symbol pomyślności (w interesach, życiu zawodowym bądź prywatnym), a także niezależności. Z drugiej strony jednak bardzo często kot symbolizuje zło, złośliwość, pecha albo występuję jako metaforyczne ostrzeżenie przed nieprzychylną nam osobą.

Kobiety śniące o kotce

Bardzo wiele kobiet ma sny o kotce.  W tym przypadku interpretacja jest dość niedwuznaczna, bowiem chodzi tutaj przede wszystkim o dość stereotypowe podejście do kotek, jako stworzeń dość rozwiązłych, które chcą spełnić wszystkie swoje seksualne zachcianki. Jest to również symbol „dzikiej kotki”, która może być ukryta w kobiecie kierującej się w życiu popędem płciowym. Przeważnie tego rodzaju pragnienia i namiętności muszą być ukrywane na jawie, a marzenia senne są doskonałą okazją, aby je ujawnić. W męskich snach kocica może zastępować obraz kobiety, którą pragnie posiąść.

Kot może stanowić również symbol nieuczciwości i rozwiązłości, ponieważ poluje na ptaki, a ptaki w wielu kulturach symbolizują kobiety. Z drugiej strony bardzo często koty w snach wyrażają nie tylko kobiecą rozwiązłość, lecz również wiążą się ze sferą czarów oraz mocy tajemnych.

Folklorystyczne wyjaśnienie snów o kocie

W kulturze ludowej kota nigdy nie oszczędzano! Sny, w których występowało to zwierze – zgodnie z ludowymi interpretacjami – stanowiły znak, iż niebawem śniący coś ukradnie, a jego złodziejski czyn zostanie ujawniony. Sen o podrapaniu przez kota oznaczał, że niebawem plotki, które śniący rozsiewa, zemszczą się na nim samym. Zabawa z kotem we śnie symbolizuje zdradę najwierniejszego przyjaciela; jeśli taki sen pojawia się w przypadku kobiet, zdrada nadejdzie ze strony kochanka, a jeżeli śni o tym przedsiębiorca – okradną go pracownicy.

zobacz więcej w sennik.biz – znaczenie snu kot

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply