Sennik Klucz

Możliwości interpretacyjnych pojawiających się we śnie kluczy jest bardzo wiele.
Możliwości interpretacyjnych pojawiających się we śnie kluczy jest bardzo wiele.

Bardzo ważnym symbolem, który może pojawić się w naszych snach, jest klucz. Klucze niosą ze sobą bardzo wiele różnorodnych konotacji. Jeśli pojawiają się również w naszych snach, powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę, bowiem na ich podstawie możemy wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski, odnoszące się do naszego realnego życia.

Klucze mogą pojawić się w naszych snach w różnorodnych sytuacjach. Różny może być także ich wygląd. Gubimy je, znajdujemy, patrzymy na nie, niszczymy, dostajemy od kogoś, komuś dajemy, otwieramy nimi drzwi. Czasami są małe, innym razem duże, stworzone z drogocennych metali, zniszczone bądź też całkowicie zwyczajne… Możliwości jest wiele, podobnie jak sposobów interpretowania tego rodzaju marzeń sennych.

Co oznaczają klucze w naszych snach?

Przede wszystkim w snach tego rodzaju należy zwrócić szczególną uwagę na sam wygląd klucza, jak również okoliczności, w jakich się pojawia. Ważne są rozmiary klucza. Istotne bywa także, czy klucz się nam przydał, np. otworzyliśmy dzięki niemu jakieś drzwi czy może był nam całkowicie zbędny bądź nieprzydatny. Warto również zwrócić uwagę na nasze odczucia podczas snu tego rodzaju – czy byliśmy wówczas szczęśliwi z powodu posiadania klucza, czy może budził on w nas niepokój, lęk, zakłopotanie.

Klucz jako symbol seksualny

Według Freuda klucze pojawiające się w marzeniach sennych symbolizowały – penisa. Dlatego właśnie wkładanie klucza do zamku oraz manipulowanie nim podczas czynności otwierania drzwi należy kojarzyć – według badacza – z kontaktami intymnymi.

Klucz jako symbol nadziei

Najczęściej jednak klucz stanowi symbol nadziei. Taką drogą podążają współcześni interpretatorzy snów, z takiego założenia wychodził również Jung. Twierdził on, że klucze stanowią wyraz nadziei pokładanej w Bogu, albo realnej szansy na rozwiązanie jakiejś ważnej w naszym życiu sprawy. Gdy w naszym śnie gubimy klucze, być może nie jesteśmy pewni swojej przyszłości albo borykamy się z jakimiś kłopotami, których mimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie rozwiązać.

Jeśli w naszym śnie znajdujemy klucze, a temu wydarzeniu towarzyszy ogromne szczęście, być może jest to podświadoma sugestia, iż być może odnaleźliśmy w życiu realnym symboliczne klucze do czyjegoś serca. Jeżeli jednak znaleziony klucz przywołuje raczej negatywne emocje, jest do znak, iż powinniśmy zrezygnować z planowanej podróży, gdyż zmiana miejsca w tym momencie jest nam wyjątkowo niewskazana.

Sennik – sen o kluczach

  • Śnienie o znalezieniu kluczy – może oznaczać, że szukasz rozwiązania problemu lub sposobu na uzyskanie dostępu do nowej wiedzy lub informacji.
  • Śnienie o czymś zamkniętym na klucz – być może bardzo trudno jest Ci osiągnąć swoje cele. Mogą istnieć przeszkody, które utrudniają osiągnięcie tego, do czego dążysz.
  • Pęk zardzewiałych starych kluczy– taki sen może oznaczać, że jest coś, o czym zapomniałeś lub co zaniedbałeś i dlatego doświadczasz trudności w obecnym życiu. Może to być również przypomnienie jakiegoś problemu z przeszłości i powrotu uczuć.
  • Bycie zamkniętym na klucz – jeśli czujesz, że jesteś uwięziony i potrzebujesz kluczy, aby uciec, możesz mieć wrażenie, że utknąłeś w jakiejś sytuacji. Możesz zostać zamknięty we śnie w celi więziennej lub możesz zostać uwięziony w domu. Sprawdź znaczenie bycia uwięzionym we śnie.
  • Klucze do domu – jeśli śnisz o kluczach do domu, pomocne może być zrozumienie symboliki znaczenia snu o domu. Często oznacza to, że może istnieć część Twojego własnego ja, którą ukrywasz lub chcesz ukryć przed innymi. Czasami może się to również objawiać jako sen, w którym masz nadzieję znaleźć odpowiedni dom.
  • Śnienie o gigantycznych kluczach – taki sen może sugerować, że szukasz jakiś okazji. Możesz pragnąć czegoś w swoim prawdziwym życiu, możesz też chcieć lepiej coś zrozumieć.
  • Utrata (zgubienie) kluczy – często wiąże się z obowiązkami. Czy jest w Twoim życiu coś co sprawia, że czujesz się tak, jakbyś musiał zachować ostrożność? Czy jesteś przytłoczony wymaganiami związanymi z pracą lub czynnością, którą wykonujesz na jawie?
    Utrata kluczy we śnie może również oznaczać, że straciłeś zaufanie i wiarę w coś lub w kogoś.
Oceń sennik

Sennik Klucz

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Klucz - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen