Sennik Kamienie szlachetne

Znaczenie snu kamienie szlachetne

Sennik kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne w naszych snach oznaczają duchową prawdę , mądrość oraz odbicie boskiego światła.

To symbol duchowej prawdy o nas samych, naszych dążeń i mądrości w sposobie widzenia świata. To duchowa podróż jaką przebywają poszukiwacze , natomiast posiadanie jej jest równoznaczne z mądrością i oświeceniem.

Również znaczenie ma to jak w naszych marzeniach senny szlifujemy kamienie. Jest to uszlachetnienie duszy poprzez wiedzę i mądrość.

W szlachetnych kamieniach jest moc naszych pragnień i żądzy zaklęta lub odbicie boskiego światła naszej duszy.

Poszukiwanie drogich kamieni wyobraża duchową podróż od chciwości do hojności, od żądzy posiadania do chęci pomagania.

Bycie właścicielem konkretnego kamienia szlachetnego symbolizuje posiadanie wiedzy i oświecenie w jakimś zakresie. Szlifowanie drogocennych kamieni oznacza uszlachetnianie surowej duszy poprzez wiedzę i mądrość.

Kamienie szlachetne pojawiające się w naszych snach mają zazwyczaj pozytywne znaczenie, mówią o tym że spotka cię w życiu szczęście. Kamienie szlachetne w jaskiniach strzeżonych przez smoki lub węże wyobrażają intuicyjną mądrość pogrzebaną głęboko w podświadomości.

Drogie kamienie w koronach i naszyjnikach symbolizują mądrość wyższej jaźni. Klejnoty noszone przez przedstawicieli rodu królewskiego, zwłaszcza kobiety, a także drogocenne kamienie ukryte w tajnych komnatach symbolizują wyższą wiedzę.

W mistycyzmie kamieniom szlachetnym przypisuje się rozmaite ochronne, lecznicze i magiczne własności. W ujemnym aspekcie drogie kamienie symbolizują materię, żądzę bogactw i bluźnierczą miłość. W dodatnim, wspierają nasz rozwój, wspomagają naszą przemianę i uleczają nasze ciało.

Znaczenie snu kamienie szlachetne

Tutaj przedstawiamy najważniejsze klejnoty oraz ich symboliczne znaczenie:

Ametyst – Pokora i mądrość, kolor fioletowy, łączy zalety kwarcu, uduchowienie i przekaźnik energetyczny. to symbol trzeźwości , jasnego umysłu, spokoju ducha,

Bursztyn – Symbolizuje słońce i nieśmiertelność .Pozytywny sen podpowiadający uwolnienie się od przeszłości.

Diament – oznacza czystość i jasność ducha , coś niezniszczalnego . Symbol pozycji społecznej, splendoru ale przede wszystkim trwałości. We śnie zapowiada trwałość pojętych działań, szczególnie w miłości.

Granat – to przywiązanie do wierności.

Jadeit – Zawsze przynosi szczęście. to żywotna siła rozrodcza świata.

Kamień księżycowy– oznacza miłość romantyczną , czułość , to intuicja i uczucia.

Kryształ jednoznacznie symbolizuje czystość, jasność, krystaliczność i brak jakichkolwiek niewiadomych.

Lapis-lazuli to kamień związany z bóstwami i bogami, obdarzający ich łaską oraz dający natchnienie w przypadku jakichś problemów.

Malachit nadaje nam niezwykłą moc, płynącą z silnego związku z wszechświatem – źródłem wszelkiej energii.

Onyks wskazuje na istnienie w nas wielkiej siły duchowej i mocy do poradzenia sobie ze wszystkimi problemami, której posiadania nawet nie mamy świadomości.

Opal informuje o możliwości przewidywania mających nadejść zjawisk, posiadaniu zdolności parapsychicznych, ale też może symbolizować religijne życie w silnym związku z bóstwem.

Perła jest związana z kobiecością przez swoje związki z Księżycem. Informuje o posiadaniu silnej intuicji, ale też wskazuje na nieświadomość i działanie po omacku w jakichś sprawach.

Rubin dość jednoznacznie wskazuje na siły żywotne – oznacza długowieczność, ale też namiętność, a więc i rozmnażanie się, choć czasem jego barwa może też symbolizować krew.

Szafir symbolizuje najwyższe wartości związane z bóstwem, prawdę, czystość oraz ochronę przed wszelkim złem.

Szmaragd jest związany z postacią najważniejszej bogini, siłą Matki-Ziemi, odradzaniem się ziemi na wiosnę oraz nieśmiertelnością i cyklicznością postępowania po sobie różnych zjawisk. Może również oznaczać najwyższą mądrość płynącą z poznania świata pozazmysłowego.

Topaz to życiodajna energia płynąca ze Słońca, a także przyjaźń, wierność, lojalność i długoletnie związki między ludźmi.

Turkus zapowiada dobrą passę w życiu, okres szczęścia i ogólnego powodzenia.

Sennik mistyczny:

Gdy we śnie widzisz kamień szlachetny, oznacza to, że masz lub niebawem znajdziesz osobę, która będzie Cię ofiarnie kochać.

Gdy widzisz, że masz kamień szlachetny w ręku lub na szyi, oznacza to, że chcesz pokryć swoje poczucie niższości zewnętrzną arogancją. Może to też oznaczać, że blefujesz albo przeceniasz samego siebie.

Gdy widzisz kamień szlachetny u kogoś innego, jest to przestroga przed niewłaściwymi ludźmi.

Kiedy śnisz, że dostałeś kamień szlachetny w prezencie, wróży Ci to związek albo poprawę sytuacji. Może też wieszczyć jakieś szczęśliwe wydarzenie.

Jeśli straciłeś kamień szlachetny, zapowiada to, że zostawi Cię osoba, którą kochasz.

Oceń sennik

Sennik Kamienie szlachetne

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Kamienie szlachetne - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen