Drzewo

Bardzo często śnimy o drzewach, mogą to być drzewa obsypane kwiatami, lub owocami, a także mogą to być drzewa chore, obumarłe, spalone czy drzewa z połamanymi gałęziami. Często też mamy sny, że jesteśmy w lesie lub spadamy z drzewa albo najzwyczajniej wpatrujemy się w nie.

Sennik drzewo
Sennik drzewo

Sennik drzewo

Drzewo we śnie jest symbolem ludzkiego życia. Obrazuje wszystkie powiązania między poszczególnymi poziomami naszej osobowości, a także ducha, natury i świata pozazmysłowego.

Drzewo może też oznaczać nas samych.

Znaczenie snu drzewo

Drzewo w złym stanie

Jeśli więc śni nam się drzewo w złym stanie – nietypowo małe, z połamanymi gałęziami lub chore, może to wskazywać na zły stan naszego zdrowia, a jeśli nic nam nie dolega, to najprawdopodobniej podświadomość poprzez ten znak daje nam do zrozumienia, że w naszym otoczeniu są osoby, które uważamy za życzliwie do nas nastawione, lecz one mają względem nas złe intencje i dlatego musimy się mieć przed nimi na baczności.

Kwitnące drzewo

Kwitnące drzewo zapowiada rychłą radość i zadowolenie, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze życie uczuciowe bądź małżeńskie.

Drzewo owocujące

Drzewo owocujące to znak, iż już wkrótce uda nam się rozwiązać jakiś ważny problem, który polegał na tym, że czegoś nie byliśmy w stanie pojąć. Teraz w pełni to zrozumiemy i poczujemy z tego powodu znaczną ulgę oraz radość. Może to również być zapowiedź poprawienia się naszej sytuacji finansowej.

Zgubić się pomiędzy drzewami

Jeśli śni nam się, że zgubiliśmy się w lesie, może to wskazywać, iż na jawie mamy sporo problemów i lawirujemy między nimi, zaś to, czy udaje nam się znaleźć drogę wyjścia, czy nie, zapowiada, czy uda nam się pokonać owe trudności.

Błąkać się pomiędzy drzewami w lesie

Kiedy śnimy, że długo błąkamy się i nie przynosi to żadnych skutków, może to być ostrzeżenie, iż na jawie nie jesteśmy szczególnie zaradni i możemy mieć z tego powodu problemy.

Wspinać się na drzewo

Gdy w śnie wspinamy się na drzewo, jest to odniesienie do naszej drogi życiowej i to, jak przebiega wspinaczka, oznacza, czy łatwo nam będzie wieść życie według zamierzonego planu.


Sen o drzewie

Okazuje się, że drzewa w naszych snach pojawiają się nadzwyczaj często. Wodzimy drzewa, które rozkwitają bądź owocują, ale także stare, chore, z połamanymi gałęziami, zupełnie złamane czy nawet spalone. Możliwości jest wiele. Warto dokładnie przeanalizować każdą z nich, bowiem sny tego rodzaju mają zazwyczaj bardzo ciekawe znaczenie.

Sny o drzewach mogą mieć różne warianty. Nie muszą pojawiać się wyłącznie jako pojedyncze rośliny o określonych cechach. Niejednokrotnie jesteśmy otoczeni przez różnorodne drzewa, ponieważ znajdujemy się w lesie, innym razem spadamy z drzewa, bądź wdrapujemy się na nie…

Jak interpretować sny o drzewach?

Drzewo to uniwersalny symbol życia ludzkiego. Gdy pojawia się w naszych snach, możemy interpretować je jako bezpośredni związek pomiędzy warstwami ducha,natury oraz zaświatów. Zgodnie z wierzeniami drzewa były siedzibami duchów, a jednocześnie stanowiły metaforę wszystkich sfer egzystencji. Uznawane były również za oś, na której wspiera się świat.

Drzewo jest bardzo znaczącym symbolem, zakorzenionym nie tylko w kulturze, lecz również religii. W biblijnym Raju rosło bardzo szczególne i znaczące dla całego rodzaju ludzkiego Drzewo Wiadomości Dobrego i Złego, a u wrót babilońskiego nieba rosło Drzewo Życia oraz Drzewo Prawdy. Oprócz tego znane jest także Drzewo Kosmiczne, symbolizujące wieczną płodność oraz odrodzenie mocy czerpanej ze wszystkich żywiołów.

W snach drzewa są metaforą człowieka oraz jego losu. Jeśli widzimy drzewa nienaturalnie małe, chore, z połamanymi gałęziami, powinniśmy zwrócić uwagę na nasze zdrowie. Mogą jednak stanowić również symbol osób z naszego bliskiego otoczenia, które są fałszywe w stosunku do nas.

Kwitnące drzewa natomiast są oznaką zbliżającej się radości, stanowią zapowiedź dobrej przyszłości, szczególnie tej związanej z uczuciami. Owocujące drzewo to symbol podświadomości; świadczą o tym, że udało nam się zrozumieć to, co dotychczas było dla nas niepojęte, albo też występują w charakterze zapowiedzi sukcesów w sferze materialnej.

Jeśli w naszym śnie gubimy się w lesie, powinniśmy odnieść tę sytuację do naszych umiejętności radzenia sobie z problemami i pokonywaniem rożnego rodzaju przeszkód życiowych. Gdy odnajdujemy drogę powrotną bez większych przeszkód, zapewne również w życiu realnym radzimy sobie z problematycznymi sytuacjami z łatwością. Błądzenie po lesie i nieumiejętność odnalezienia właściwej drogi może świadczyć, iż jesteśmy nieco nieporadni życiowo.

Ciekawe są również sny,w których próbujemy się wdrapać na drzewo – symbolizują one nasza własną drogę życiową. Warto zwrócić uwagę na to, czy wspinaczka sprawiała nam problemy czy też przychodziła nam z łatwością, aby później móc odnieść się do swojego realnego życia.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply