Buty

Noszenie butów to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę analizując znaczenie snów. Inne buty nosimy do pracy, inne zakładamy na imprezy, w innych chodzimy po domu lub biegamy.

Aby zrozumieć znaczenie butów w snach ważne jest, aby pomyśleć o kontekście, w jakim je widzisz. Czasami możesz zauważyć np. buty żołnierza chodzącego po okolicy. Może to oznaczać, że masz poczucie niepewności co do sprzecznych wydarzeń w swoim życiu.

Przykłady snów i ich znaczenie

Brak butów

taki sen, według Sennika oznacza, że nie czujesz się ugruntowany w swoim obecnym życiu lub możesz potrzebować czasu, aby odnaleźć się w jakiejś sytuacji.

Zgubione buty

Jeśli zgubisz parę butów, może to oznaczać, że czujesz się zagubiony i że zagrożone jest Twoje bezpieczeństwo osobiste. Jest to powszechny symbol snu po przeżyciu żalu związanego ze śmiercią ukochanej osoby.

Posiadanie tylko jednego buta

Może to oznaczać, że czujesz się niezrównoważony lub brakuje Ci jakiejś części siebie, coś zatraciłeś lub zapomniałeś o swoich potrzebach lub marzeniach.

Możesz również czuć się tak, jakbyś nie był w pełni przygotowany do nowych obowiązków lub nowego projektu, który rozważasz. W niektórych przypadkach śnienie o posiadaniu tylko jednego buta może oznaczać, że nie czujesz, że możesz znaleźć na świecie ludzi, do których pasujesz.

Bardzo czyste buty

Jeśli masz nowe obuwie lub wyczyściłeś Twoje buty, najprawdopodobniej oznacza to rozpoczęcie czegoś nowego w Twoim życiu.

Buty zabłocone lub porysowane

Jeśli śnisz, że na Twoich butach jest błoto lub masz zdarte buty, czy zauważysz plamy z trawy, musisz zwrócić szczególną uwagę na swój ogólny nastrój i uczucia.

Jeśli błoto nie denerwuje Cię, to prawdopodobnie znak, że jesteś bardzo wytrzymały i nie martwisz się o nic, dążysz do celu. Jeśli stan butów Cię martwi prawdopodobnie czujesz, że inni oceniają Cię za Twoje decyzje.

Możesz czuć się nieprzygotowany do radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi stoisz.

Buty kogoś innego

Taki sen może oznaczać, że czujesz, że inni mają wobec Ciebie pewne oczekiwania. Możesz mieć wątpliwości, czy postępujesz właściwie lub zatracasz samego siebie. Możesz odczuwać niepokój, że musisz spełniać oczekiwania innych.

Kradzież Twoich butów

Sen może oznaczać, że boisz się o własne bezpieczeństwo i brak Ci dobrego samopoczucia. Buty są środkiem ochrony przed środowiskiem, więc może obawiasz się, że ktoś próbuje Ci grozić.

Niewłaściwy rozmiar / zbyt ciasne / zbyt małe buty

We śnie poszukiwanie odpowiedniego rozmiaru butów może oznaczać, że Twoja perspektywa lub działania w życiu niekoniecznie odpowiadają temu, czego pragnie Twoja dusza.

Jeśli śnisz o zakupie niepasujących butów, możesz również przyjrzeć się znaczeniu zakupów w snach.

Noszenie butów bez ubrania

Sny o zaginionych ubraniach są powszechne. Jeśli wszystko co masz na sobie to buty na nogach, może to oznaczać, że nie jesteś w pełni przygotowany lub możesz czuć się niepewnie co do swoich życiowych decyzji.

Zniszczone, stare buty

Gorsze dni zdarzają Ci się ostatnio częściej niż kiedykolwiek. Stres, frustracja i złość biorą górę. Zapanuj nad złymi emocjami zanim zrazisz do siebie bliskich. Jeżeli nie zadziałasz już dziś, może być za późno. 

Zgubić buty

Najbliższe dni będą intensywne i pełne nowych wyzwań. Mimo początkowej niechęci warto przemóc się, aby sprostać oczekiwaniom innych. Na pewno przyniesie to korzyści i odwdzięczenie się w przyszłości. 

Kolory butów

białe, niebieskie, czarna, czerwone – zobacz kolory w snach

Kozaki

Masz wiele na sumieniu, ale to nie powód, aby wycofać się z życia. Masz wielu przyjaciół, którzy chcą dać Ci wsparcie, musisz im tylko na to pozwolić.

Pamiętaj jednak, że z błędów trzeba wyciągać wnioski, inaczej popełnisz je po raz kolejny, a wtedy stracisz przyjaciół.

Przymierzać buty

To znak, że ukrywasz przed kimś uczucia ze strach przed ośmieszeniem lub odrzuceniem. Wyrzuć to z siebie, a od razu poczujesz się lżej. Dzięki temu dowiesz się też w końcu czy druga strona odwzajemnia Twoje uczucia. 

Buty na obcasie

Uwolnisz się od skrywanego głęboko w sobie lęku, o którym nie miałeś pojęcia. Mimo to skutecznie utrudniał on codzienne funkcjonowanie, ale te czasy zbliżają się ku końcowi! Poznasz nowy komfort życia, który wcześniej był Ci obcy. 

Buty nie do pary

jest to znak, że dzisiaj jest dobry moment w Twoim życiu aby odpocząć! Zadbaj o swój umysł i zdrowie. Jest to odpowiednia pora na przeczytanie dawno kupionej książki lub na spotkanie ze starymi znajomymi.

Nowe buty

Psychicznie czujesz się zmęczony i zestresowany. Pozwól sobie na chwilę relaksu, odpoczynku i niemyślenia o problemach.

Spróbuj wrócić do dawno porzuconego hobby, teraz będzie sprawiać Ci jeszcze większą radość niż w przeszłości. 

Sen o dziecięcych butach

Buty dziecięce często symbolizują nowy początek lub nowy rozdział w życiu. Możesz śnić o uwolnieniu się od niepokoju związanego z byciem nowym lub niedoświadczonym w jakimś środowisku, czy sytuacji.

Czasami śnienie o butach dziecięcych może być rodzajem spełnienia marzeń, zwłaszcza jeśli próbujesz zajść w ciążę na jawie.

Mokre buty

Jeśli we śnie masz wodę w butach, możesz nie radzić sobie ze swoimi emocjami. Możliwe, że obchodzisz się ze swoimi prawdziwymi uczuciami w niezrównoważony sposób, który nie jest zgodny z Twoimi działaniami.

Jeśli masz mokre buty, możesz nie działać w swoim interesie, pozwalasz ignorować emocje. Możesz próbować radzić sobie z emocjami w sposób, który może wyrządzić dużo szkody Tobie lub innym.

Rodzaje butów

Jest tak wiele różnych rodzajów butów, że trudno je wszystkie wymienić, ale postaramy się wyjaśnić znaczenie snu o butach omawiając kilka z najpopularniejszych rodzajów obuwia.

Wysokie obcasy, szpilki

Buty na wysokich obcasach to rodzaj butów eleganckich, seksownych, zwykle noszonych na szczególne okazje. Wiele kobiet nie lubi w nich chodzić. Jeśli czujesz dyskomfort we śnie z powodu wysokich obcasów może to oznaczać, że nie czujesz się dobrze w obecnej sytuacji życiowej.

Niektóre panie mogą nosić wysokie obcasy, aby wyglądać na wyższe, albo w biurze, gdy trzeba wyglądać profesjonalnie. Szpilki mogą być również obowiązkowe do stroju na formalne spotkanie.

Japonki, sandały

Tego typu buty są zwykle kojarzone z latem, wakacjami, wypoczynkiem.

Sandały w naszych snach mogą oznaczać, że znajdujemy równowagę między chronieniem siebie a dzieleniem się sobą z innymi. Sandały we śnie mogą też oznaczać, że ustaliłeś praktyczne granice i znalazłeś równowagę między tym co konieczne, a tym co pożądane.

Buty zimowe

Jeśli buty są odpowiednie do noszenia zimą, pomocne może być przyjrzenie się pokrewnym symbolom snów, np. śniegu. Często może to oznaczać, że wahasz się co do jakiejś decyzji, co uniemożliwia Ci rozpoczęcie nowego projektu.

Buty sportowe

Często utożsamiamy parę trampek z bieganiem. Wielu biegaczy szuka tej idealnej pary butów sportowych, które obiecują szybkość i wytrzymałość. Sen o butach do biegania może oznaczać, że sprawy w Twoim życiu biegną znacznie szybciej, niż początkowo przewidywałeś.

Jeśli obawiasz się noszenia „właściwych” lub „najlepszych” butów do uprawiania sportu lub obawiasz się, jak może to wpłynąć na Twoje wyniki we śnie, prawdopodobnie martwisz się o dokonanie właściwych wyborów w życiu na jawie.

Możesz martwić się, że nie jesteś na ścieżce życia, która najbardziej odpowiada Twojemu prawdziwemu powołaniu. Może to również oznaczać, że martwisz się o innych, z którymi konkurujesz. Być może starasz się pokazać, że jesteś lepszy od nich.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić