Sennik Bezludna wyspa

bezludna wyspa

bezludna wyspa

Pobyt na bezludnej wyspie może być zarówno bardzo odprężający i napawający spokojem, jak również groźny i niezwykle niebezpieczny. Podobnie jak sen o bezludnej wyspie, który czasami jest tak przyjemny, iż nie chcemy się z niego budzić, innym razem przeradza się w męczący koszmar. Warto przekonać się, co oznaczają sny o bezludnej wyspie. 

Sennik : bezludna wyspa

Sny są odzwierciedleniem naszych rzeczywistych doświadczeń i emocji, które towarzyszą nam przede wszystkim w okresach poważnych zmian życiowych. W ten właśnie sposób powinniśmy interpretować sny o bezludnej wyspie.

Czasami, snom o bezludnej wyspie towarzyszą pozytywne emocje. Trafiając do zupełnie niezamieszkałego miejsca cieszymy się i traktujemy ten fakt jak coś zupełnie niezwykłego. Wokół otacza nas słońce, ciepły piasek, woda, piękna przyroda. Mamy pod dostatkiem ryb i świeżych owoców. Wszędzie panuje spokój  i harmonia.

Zdarzają się jednak sny, gdy wizyta na bezludnej wyspie staje się prawdziwym koszmarem. Jest noc, jesteśmy zupełnie sami, z oddali dochodzą niepokojące odgłosy, przed nami rozwścieczone morze uderza falami o brzeg, za nami ciemny las. Jesteśmy pośrodku niczego i nigdzie nie możemy uciec. Sny tego rodzaju wywołują w nas negatywne emocje, boimy się, czujemy się zagrożeni, ogrania nas atak paniki.

Co to oznacza?

Sny o bezludnej wyspie najczęściej odnoszą się do tematyki izolacji. Być może nasza podświadomość podpowiada nam w ten sposób, że powinniśmy nieco odpocząć od codziennych obowiązków czy stresów, poszukać spokojnego miejsca, w którym będziemy mogli „oderwać się” od świata i ludzi, odzyskać radość życia.

Jeśli sen o bezludnej wyspie wywołuje pozytywne uczucia, miejsce jest znajome, otoczenie przyjazne, a my czujemy się bezpiecznie, być może podświadomie wracamy do jakiegoś idyllicznego okresu w naszym życiu. To sygnał, że powinniśmy odrzucić wszystkie niepotrzebne stresy i oddalić się od nieprzyjemnych sytuacji bądź ludzi.

Koszmary,  w których znajdujemy się na bezludnej wyspie, zazwyczaj dotyczą negatywnych aspektów izolacji. Być może doskwiera nam samotność, brak bliskich osób, alienacja. Jeśli jesteśmy uwięzieni na wyspie i nie możemy się z niej wydostać, najczęściej podświadomie obawiamy się odrzucenia, czujemy się samotni, nie możemy znaleźć wewnętrznego spokoju.

Sen o bezludnej wyspie według Junga

W opinii naukowca sny o bezludnej wyspie były spowodowane poczuciem wyobcowania, łączą się z tajemnicą albo wstydliwymi myślami, które towarzyszą osobie śniącej, a jednocześnie pobudzają jej nieświadomy umysł do wytwarzania pewnych iluzji i halucynacji.

Jak zinterpretować sen o bezludnej wyspie?

Bezludna wyspa w śnie symbolizuje strach przed otoczeniem oraz potrzebę ucieczki przed rzeczywistością.

Bezludna wyspa może śnić się w różnym kontekście:

  • Zobaczenie bezludnej wyspy może oznaczać samotność i smutek. 
  • Jeśli płyniemy w kierunku bezludnej wyspy, być może lubimy wyzwania, a także ryzyko.
  • Przebywanie na bezludnej wyspie oznacza, że niebawem otrzymamy ciekawą posadę.
  • Osoby, które nagle znalazły się na bezludnej wyspie, być może poszukują spokoju i samotności.
  • Wyspa, która tętni życiem oznacza, że niebawem poznamy ciekawe osoby.
  • Wyspa pozbawiona roślinności może symbolizować trudności w zrealizowaniu pewnych planów.
  • Gdy opuszczamy bezludną wyspę, być może właśnie wkraczamy na nową drogę w życiu.

 

Oceń sennik

Sennik Bezludna wyspa

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Bezludna wyspa - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen