Babcia

Czasem babcia lub dziadek występują jako doradcy udzielający cennych wskazówek. Zgodnie z sennikiem babcia jest oznakąpocieszenia, wsparcia, pomocnej dłoni lub ostrzeżenia.

Jeśli sami występujemy we śnie w roli starszych osób to prawdopodobnie jesteśmy zbyt przywiązani do tradycji, przyzwyczajeń, które nas ograniczają.

Sennik : babcia nieżyjąca

Gdy we śnie pojawia się zmarła babcia, stanowi ona ostrzeżenie przed podjęciem decyzji. Sennik przestrzega przed pochopnym podejmowaniem ważnych decyzji. 

zwróć uwagę czy w tym śnie babcia była uśmiechnięta czy smutna :

  • uśmiech nieżyjącej babci sugeruje, że Twoja decyzja będzie dobra,
  • jeżeli zmarła babcia jest smutna – lepiej przemyśl kilka razy swoją decyzję

Sennik : babcia umiera

Jeżeli w Twoim śnie ukochana babcia umiera znaczy to, że Twój stan psychiczny i fizyczny ulegnie znacznej poprawie. Aura sprzyja poznawaniu nowych osób i zdobywaniu nowych umiejętności.

Najbliższe dni zaskoczą Cię pozytywnie. W trudnych wyborach kieruj się swoją intuicja. 

Sennik : płacząca babcia

Sen o płaczącej babci to znak prawdziwego przełomu w Twojej karierze zawodowej. W pracy spotka Cię wyjątkowa możliwość rozwoju. Zachowaj czujność, rzetelnie podchodź do swoich obowiązków, a spotka Cie długo oczekiwany awans.

Sennik : babcia i dziadek

Babcia i dziadek, symbol doświadczenia i mądrości, która przyda Ci się w najbliższych dniach. Niekiedy sen ten informuje, że usłyszysz o czyjejś śmierci. Dla małżeństw ujrzenie babci i dziadka we śnie jest zachętą do większego zaangażowania się w rolę małżonków i rodziców. 

Sennik sugeruje, że babcia i dziadek we śnie mogą uosabiać mądrość i doświadczenie życiowe i w takim charakterze motywować nas do tego, aby zachowywać się w sposób rozsądny.

Sennik : babcia daje pieniądze

Gdy we śnie babcia daje Ci pieniądze, to bardzo dobry znak. Sennik informuje, że zdarzy się coś nieoczekiwanego, lecz dobrego. Możliwe, że ktoś wyciągnie do Ciebie rękę, gdy będziesz w potrzebie. Pieniądze wręczane przez babcię niosą również pocieszenie. 

Sennik : babcia w trumnie

Ktoś z Twojego otoczenia w niedługim czasie stanie przed trudnym wyborem. Wspieraj tę osobę najlepiej jak potrafisz, a wyniki jej decyzji wpłyną pozytywnie również na Twoje życie. Cierpliwie czekaj na rozwój wypadków.

Sennik : zostać babcią

Zostać babcią: nieprzyjemne niespodzianki, niekorzystne wydarzenia.

Czasami we śnie starsi ludzie są złośliwi, przestrzegają nas w ten sposób przed naszymi złymi cechami.

Sennik: chora babcia

Chora babcia, jest zapowiedzią problemów i trosk, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć. Sennik ostrzega przed kłopotami. 

Babcia w szpitalu

Babcia w szpitalu, zgodnie z sennikiem wieszczy kłopoty, które mogą Cię załamać. Jeśli stan babci nie jest zły, spodziewaj się tylko niewielkich trudności. 

Kiedy we śnie widzisz babcię żyjącą, może to nieść chorobę, osłabienie organizmu lub oznaczać niespełnione ambicje.

Jeśli we śnie pojawia się babcia przyrządzająca dla Ciebie posiłek, to znak, że potrzebujesz porady i pomocy osoby doświadczonej i mądrej. Stoisz przed poważną decyzją, która odmieni całe dotychczasowe życie, sprawy sercowe lekceważysz i spychasz na dalszy plan.

Jeżeli we śnie odprowadzasz babcię na pociąg, to znak, że poznałeś kogoś, na kim Ci zależy. Posłuchaj swojego serca i intuicji, nie obawiaj się swoich uczuć.

Gdy we śnie rozmawiasz z babcią, co na to sennik? Wróży to chorobę lub kłótnię. 

Kłótnia z babcią we śnie, oznacza, że możesz dać wiele innym, lecz nie zawsze chcesz to zrobić. 

Kiedy widzisz portret babci, wieszczy to śmierć w rodzinie.

Znaczenie snu babcia 

Babcia z dzieckiem, babcia z wnukiem, będziesz szukał pomocy, wsparcia i pocieszenia. 

Babcia w oknie, samotność i niezrozumienie.

Babcia na rowerze, braknie Ci sił do działania. Będziesz wypalony. 

Babcia męża, babcia żony, ostrzeżenie przed pochopnym działaniem. Również informacja, że ktoś będzie się wtrącał w Twoje życie. 

Babcia w umiera w łóżku, przestroga przed złymi decyzjami i nieszczęściem. Sennik zdradzam, że będziesz szukał u kogoś wsparcia i pocieszenia. 

Babcia ożyła, kłopoty lub straty. 

Pogrzeb babci, zabraknie Ci kogoś bliskiego, przyjaciela, któremu powierzysz najskrytsze sekrety. Sen przynosi tęsknotę i osamotnienie.


Babcia – postać opiekunki lub strażniczki. W swym dobroczynnym aspekcie babcia kojarzona jest z ciepłem, opiekuńczością i miłymi odczuciami, być może przywodzącymi na myśl dzieciństwo.

Znaczenie snu babcia
Sennik babcia

W swym aspekcie negatywnym, czyli aspekcie „cienia”, może być istotą złą wrogą i szkodliwą. W mitach postać babki, czyli Wielkiej Matki, wyobraża boginię losu danej osoby.

Taka więc postać we śnie może symbolizować ważną zmianę albo moment przełomu, ewentualnie znaczące wydarzenie, które ma nastąpić.

Każda kobieta o białych włosach jest zazwyczaj we śnie postacią babci. Postać babci może również przedstawiać prawdziwą osobę. Rozważ cechy osobowości, postawy i zachowanie tej kobiety, zastanów się, jak mogą się one stosować do przesłania snu.

Znaczenie snu babcia

Jeśli śni się komuś, nieżyjąca już babcia, wtedy często jest to sen ostrzegawczy. Należy zwrócić uwagę na zagrożenia i wziąć pod uwagę wskazówki wypowiadane przez staruszkę.

Starsi ludzie uosabiają we śnie mądrość i doświadczenie życiowe. Sen o babci ma na celu zmotywować Cię do tego, abyś zachowywał się w sposób rozsądny. Czasami osoby starsze występują, we śnie, jako doradcy udzielający cennych wskazówek.

Babcia to oznaka pocieszenia, wsparcia, pomocnej dłoni lub ostrzeżenia.

Gdy widzisz zmarłą babcię we śnie, jest to dla Ciebie ostrzeżenie przed jakimś nieszczęściem, przestroga przed złą decyzją.

Jeżeli śnisz o żyjącej babci, oznacza to faktyczny stan zdrowia Twojej babci lub niespełnione ambicje.

Gdy babcia we śnie przyrządza dla Ciebie jedzenie, to znak, że potrzebujesz porady i pomocy osoby doświadczonej i mądrej. Stoisz bowiem przed poważną decyzją, która odmieni całe Twoje dotychczasowe życie, a sprawy sercowe lekceważysz i spychasz na drugi plan.

Babcia w snach jest symbolem dobroci, mądrości, doświadczenia oraz dobrych rad.

Sam musisz przemyśleć czy potrzebujesz czyjejś opieki i rad, czy może ktoś za bardzo angażuje się w twoje życie i cię krępuje.

Sen o babci

Babcia to osoba, która przywodzi bardzo pozytywne skojarzenia i wspomnienia. Myśląc o niej, widzimy przed swymi oczyma dom, dzieciństwo, różnorodne smakołyki, którymi nas częstowała. To osoba wzbudzająca zaufanie, od której emanuje ciepło i spokój. Czy jednak w naszych snach babcie są równie sympatyczne i przyjazne?

Sen o babci zapewne miał w swoim życiu każdy z nas. To postać, która dość powszechnie pojawia się w ludzkich marzeniach sennych. Oczywiście jest to związane przede wszystkim z faktem, iż jest to osoba, która odgrywa dużą rolę w życiu każdego z nas. Nawet jeśli w rzeczywistości kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem, opiekuńczością, we snach niekiedy może być istotą złowrogą, szkodliwą i niebezpieczną.

Babcia we śnie jak z życia wzięta

Starsi ludzie w snach najczęściej uosabiają mądrość i doświadczenie. Być może więc sen o babci ma Cię po prostu zmotywować do tego, aby postępować w życiu w nieco rozważniejszy i odpowiedzialniejszy sposób. Niekiedy osoby starsze występują w roli doradców, przewodników udzielających cennych wskazówek. Babcia we śnie może nieść pocieszenie, wsparcie, pomoc, jednakże niekiedy jej pojawienie się stanowi rodzaj ostrzeżenia.

Babcia – dobra, babcia – zła

Babcia w snach zazwyczaj występuje w pozytywnym aspekcie. Jest opiekunką, strażniczką, symbolem bezpieczeństwa i spokoju, szczególnie w sytuacjach, gdy przywołany zostaje we śnie okres naszego dzieciństwa. Jednakże niekiedy nawet babcia może pokazać swoje drugie, gorsze oblicze i stać się we śnie postacią szkodzącą, złą, wyrządzającą krzywdy czy rzucającą złośliwe uwagi. Sen o babci może nawiązywać do mitologicznych wyobrażeń o Wielkiej Matce, symbolizującej los konkretnej osoby. W tym kontekście wyraża ona zmiany, czas przełomu bądź też nowe wydarzenia, które mają niebawem nastąpić.

Najczęściej babcia we śnie to staruszka z białymi włosami – bardzo łatwo ją zidentyfikować. Wiele osób miewa sny o swoich prawdziwych babciach – żywych bądź też zmarłych. Analizując tego rodzaju snu, powinniśmy skupić się na cechach osobowości, które posiada pojawiająca się postać, jej zachowanie, bowiem na tej podstawie można wyciągnąć wnioski istotne dla naszego życia.

Jak zinterpretować sen o babci?

Zmarła babcia we śnie może być ostrzeżeniem przed zbliżającym się nieszczęściem bądź też przestrogą przed złą decyzją.

Sen o żyjącej babci bardzo często oznacza niespełnione ambicje.

Babcia we śnie może przygotowywać dla ciebie jedzenie. Tego rodzaju sny są sugestią, że oczekujesz porady i pomocy osoby zaufanej, a jednocześnie doświadczonej i obdarzonej mądrością życiową. Pojawiają się one najczęściej w momentach, w których musimy podjąć ważną decyzję wpływającą bezpośrednio na całe dotychczasowe Twoje życie. Bardzo często jest to również znak, że sprawy sercowe lekceważysz i spychasz na drugi plan.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply