Sennik Awaria / usterka

Sen o awarii lub usterce

Sen o awarii lub usterce

Zepsuł Ci się samochód? Pralka odmówiła posłuszeństwa? Komputer nagle nie chcę się włączyć? Spokojnie – to tylko sen. Sen o awarii lub usterce.

Nasze marzenia senne nie zawsze są abstrakcyjne, tajemnicze czy magiczne. Niekiedy bywają całkiem zwyczajne, dotyczą problemów i rozterek towarzyszących nam również na jawie. Takie są właśnie sny o awariach bądź usterkach, które mogą przytrafiać się również wyimaginowanym przez naszą podświadomość urządzeniom. Bo chociaż tego nie chcemy, również do naszych snów niekiedy wkrada się szara, zwyczajna codzienność…

Co może symbolizować zepsuta pralka? 

Sny, w których pewne przedmioty odmawiają nam posłuszeństwa, sprzęty się psują, a naczynia tłuką, mogą przekazywać sporo informacji na temat naszego stanu psychicznego. Nie mogąc poradzić sobie przez bardzo długi czas z jakimś problemem, którego nie potrafimy rozwiązać, możemy śnić np. o zepsutym komputerze. Niekiedy może przyśnić się usterka samochodu, które za wszelką cenę nie możemy naprawić. W przypadku snów o awariach czy usterkach należy przede wszystkim zwrócić uwagę na nastrój i emocje, jakie towarzyszą nam podczas snu. Ważne jest również, w jaki sposób naprawiamy daną usterkę i czy w ogóle udaje nam się ją naprawić. Bardzo często sen o awarii lub usterce odnosi się do konkretnych wydarzeń z naszego życia.

Uważaj na zepsute urządzenia we śnie!

Bardzo wielu interpretatorów uważa, że marzenia senne, w których pewne urządzenia ulegają awariom i usterkom mogą oznaczać, że powinniśmy uważać na swoje zdrowie, bowiem może czekać nas zdrowotny kryzys, przeczuwany przez naszą podświadomość. W przypadku snów tego rodzaju powtarzających się przez pewien czas powinniśmy skonsultować się z lekarzem i poddać wszechstronnym badaniom.

Awarie i usterki według Freuda

Freud utożsamiał zwykłe przedmioty i urządzenia takie jak samochód czy komputer z symbolami fallicznymi. Pojawiające się sny o awariach lub usterkach według tego naukowca mogłyby wskazywać na podświadomy lęk przed impotencją.

Sen o awarii lub usterce według Junga

Jung zapewne zinterpretowałby sen, w którym próbujemy naprawić zepsuty przedmiot czy sprzęt jako metaforę wewnętrznej walki, którą toczymy w realnym życiu z naszymi negatywnymi emocjami czy też złym nastawieniem do otaczającego świata i ludzi.

Oceń sennik

Sennik Awaria / usterka

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Awaria / usterka - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen