Szpital

Sennik szpital

Sennik szpital

Szpital to miejsce, które nie kojarzy się nam zbyt dobrze. Kojarzy nam się z chorobami, bólem, cierpieniem, a czasem nawet i ze śmiercią.

W szpitalu możemy znajdować się wtedy, gdy czeka nas jakaś operacja lub zabieg, pobyt ten może być krótki, a czasami bywa tak że przebywamy w szpitalu całymi latami, możemy też tylko kogoś odwiedzać w szpitalu.

Jeśli planujemy jakiś zabieg medyczny, to taki sen jest zupełnie naturalny, gdyż odzwierciedla nasz związany z tym niepokój.

Jednak gdy nic takiego nie ma miejsca w naszym życiu, oznacza to najprawdopodobniej, iż zmagamy się z ciężką sytuacją – mamy wiele obowiązków i problemów i nie potrafimy sobie z tym nawałem poradzić.

Potrzebujemy też wsparcia ze strony innych osób albo chociaż porady dotyczącej tego, jak możemy rozwiązać swoje problemy.

Znaczenie snu szpital

Jung uważał, że motyw szpitala we śnie oznacza, iż w osobie śniącej istnieje potrzeba znalezienia równowagi między świadomością i nieświadomością, gdyż ciągły konflikt męczy ją, mimo iż nie zdaje sobie z tego sprawy.

Leżenie w szpitalu tłumaczy się przytłaczającymi zmartwieniami, które nie mają jednak nic wspólnego z chorobą.

Oczekiwanie w klinice oznacza przeżycia o decydującym dla nas znaczeniu.

Szpital to symbol przełomowych chwil w naszym życiu, miejsce o wyraźnych cechach opiekuńczych i macierzyńskich, miejsce transcendentalne gdzie przychodzimy na świat i gdzie z niego odchodzimy w Miejsce cielesnej rekonwalescencji i duchowego ozdrowienia.

Szpitale odzwierciedlają naszą cielesną żywotność i fizyczne urazy czym symbolicznie reprezentują dobry lub zły stan naszego zdrowia . W tym kontekście nasza podświadomość ostrzega nas, że powinniśmy się zrelaksować i nie brać wszystkiego w naszym życiu tak śmiertelnie poważnie.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply