Sennik Sen o drzwiach

Drzwi w snach zazwyczaj oznaczają nowe okazje i możliwości.

Drzwi w snach zazwyczaj oznaczają nowe okazje i możliwości.

Każdego dnia zamykamy i otwieramy jakieś drzwi. Codziennie przez drzwi przechodzimy. Mają symboliczne znaczenie w naszej kulturze, ale nie tylko. Również w snach drzwi związane są z wieloma istotnymi znaczeniami. Jeśli więc przyśnią Ci się pewnej nocy drzwi, koniecznie powinieneś sprawdzić, co taki sen oznacza.

Drzwi w snach zazwyczaj oznaczają nowe okazje i możliwości, a niejednokrotnie również czyhające na nas przeszkody, z którymi będziemy musieli sobie jakoś poradzić. W marzeniach sennych mogą występować w różnych kontekstach: możemy je otwierać lub zamykać, niekiedy przychodzi nam to z łatwością, innym razem niezwykle się trudzimy. Niekiedy w snach widzimy piękne zabytkowe drzwi, innym razem bardziej nowoczesne, obrotowe… Interpretacji dokonujemy na podstawie zaistniałej we śnie sytuacji.

Co oznaczają sny o drzwiach?

Sny, w których mamy do czynienia z motywem drzwi (podobnie jak w przypadku bramy) zazwyczaj oznaczają pewne zmiany w życiu, próbę przekroczenia granic, barier, ograniczeń. Mogą być również związane z przejściem z jednej fazy życiowej do innej, a także odrzuceniem starych zasad i przyjęcie zupełnie nowych.

Drzwi uznaje się również za symbole pewnych okoliczności, które dają nam możliwość wyboru. Jeśli zatem stoimy przed wieloma drzwiami, być może w naszym życiu pojawiły się, albo się pojawią nowe szanse i wiele ciekawych opcji, które jednak wprawiają nas w lekkie zakłopotanie, mamy problem z dokonaniem wyboru.

Ciekawe możliwości interpretacyjne dają również drzwi obrotowe. Szczególnie gdy okazuje się, że coś w nich utknęło. Taka sytuacja zazwyczaj wskazuje na to, iż stoimy w jednym miejscu i mamy ogromny problem z podjęciem jakieś decyzji, która być może doprowadziłaby nas gdzieś dalej. Warto podjąć działanie mające na celu zmianę takiej sytuacji.

Oceń sennik

Sennik Sen o drzwiach

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Sen o drzwiach - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen