Sennik Rannym być

Zazwyczaj ranom towarzyszy krew lub ból, co czyni nasze sny jeszcze bardziej groźne i nieprzyjemne.

Zazwyczaj ranom towarzyszy krew lub ból, co czyni nasze sny jeszcze bardziej groźne i nieprzyjemne.

Rany, które ktoś zadaje nam w śnie, mogą boleć równie mocno jak na jawie. I chociaż ból mija zaraz po przebudzeniu, to jednak  ślady mogą pozostać na długo w naszej podświadomości. Warto przekonać się zatem, co oznaczają sny o o byciu rannym.

Sennik – być rannym

Sen o ranie może dotyczyć uszczerbków, które są wynikiem różnorodnych sytuacji. Inni zadają nam ból bądź też sami siebie ranimy. Bywa, że rany powstają w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Zazwyczaj wówczas odczuwamy ból, krwawimy, dlatego też marzebnia senne tego rodzaju nigdy nie są dla nas przyjemne.

Metaforyczne znaczenie ran

Nasze ciało składa się z kończyn, narządów, organów itd., które tworzą wspólnie integralną całość. Metaforyczne znaczenie snów o byciu rannym można więc interpretować w tym kontekście.

Niekiedy rany symbolizują bardzo głęboko skrywane emocje. W snach ciało może być całe pokryte bliznami, co niejednokrotnie oznacza, iż w życiu realnym coś lub ktoś zadał nam ból psychiczny bądź emocjonalny. Nie możemy sobie z tym faktem poradzić, stąd właśnie rany i blizny w naszych snach.

Jeśli w naszym śnie pojawiają się bardzo poważne rany, przez które tracimy pewne części ciała lub bardzo dużo krwi, być może zlekceważyliśmy pewne aspekty naszej psychiki bądź zepchnęliśmy je na drugi plan, zupełnie zapominając o nich. Jednocześnie sny o gojących się ranach, które ponownie się otwierają i krwawią, mogą symbolizować nasze wspomnienia i rozważania o rzeczach z przeszłości, które sprawiły nam ból.

Krwawiące rany mogą symbolizować brak energii w życiu. To metaforyczne ukazanie czegoś bądź kogoś, kto nas osłabia, co przedstawione jest właśnie jako utrata krwi.

Sen o byciu rannym według Freuda

Freud tłumaczy sny o byciu rannym jako świadectwo tzw. urazu poporodowego. Ne jesteśmy w stanie zaakceptować tego faktu, dlatego też tłumimy negatywne emocje we własnych snach.

Sen o byciu rannym według Junga

Jung rozpatrywał krew w kontekście symbolicznego źródła życia, duchowości i miłośni. Jeśli w naszym śnie tracimy krew, być może czujemy się emocjonalnie osłabieni i wyczerpani.

Oceń sennik

Sennik Rannym być

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Rannym być - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen