sennik pożar

Sennik Pożar

Sny, w których coś się pali, bywają bardzo niepokojące. Często śnimy o pożarze domu, pożarze lasu czy pożarze auta, jednak co faktycznie znaczą takie marzenia senne? Jak interpretuje je sennik?

Sennik pożar 

Warto dobrze je zapamiętać i zwrócić uwagę na wszelkie okoliczności towarzyszące. Zgodnie z sennikiem pożar oznacza zniszczenie, zwłaszcza przez własne błędy, symbolizuje także radość i szczęście.

Znaczenie snu pożar 

 • Tlący się ogień zwraca Twoją uwagę na fakt, że musisz zapewnić sobie bezpieczeństwo wewnętrzne od problemów, przeciwko którym walczysz na próżno.
 • Pożar z jasnymi płomieniami sennik interpretuje go jako szczęśliwe wydarzenie.
 • Jeśli gasisz pożar lasu, będziesz próbował zmierzyć się z problemami, lękami i obawami. Mimo jakichś utrudnień, będziesz normalnie funkcjonował i wyjdziesz na prostą.
 • Pożar domu, pożar własnego domu, jest to zapowiedź nadchodzących rodzinnych kłopotów. Sen zachęca do poprawy stosunków z domownikami lub dalszą rodziną. Przestrzega również przed upływającym czasem, który już się nie wróci.
 • Uciekać przed pożarem : oznacza to zwycięstwo, wygraną lub odniesienie sukcesu. Dzisiaj bez problemu poradzisz sobie z czekającymi na Ciebie wyzwaniami i trudnościami. Ucieczka przed pożarem oznacza, że jest to dobry moment, aby zaufać swojemu wewnętrznemu optymizmowi.

Sennik : pożar lasu 

Pożar lasu, jest odzwierciedleniem drzemiących w Tobie lęków i obaw. Ważne są emocje, jakie Ci wtedy towarzyszą:

– jeśli odczuwasz niepokój, strach, sugeruje to, że śniący zmaga się z pewnymi lękami, obawami lub kompleksami do których nie chce lub boi się przyznać. Starasz się ukryć niepokój lub strach, jednak ma on dość duży wpływ na to jak funkcjonujesz. Sennik informuje, że musisz zmierzyć się z tymi lękami,

– jeżeli się nie boisz lub odczuwasz radość, oznacza to, że uporasz się z trudnościami i obawami na jawie,

– kiedy stoisz bezradnie w płonącym lesie, wieszczy to niemoc w rozwiązywaniu problemów i kłopoty w życiu. Także nieumiejętność radzenia sobie z lękami. Być może pogodziłeś się już z jakąś negatywną sytuacją lub nie masz już siły, żeby walczyć.

 • Gdy Ty lub ktoś gasi Twój rodzinny dom, wieszczy to próby naprawienia stosunków rodzinnych.
 • Jeżeli umierasz w pożarze domu rodzinnego, wróży to niezrozumienie lub odrzucenie przez rodzinę śniącego. Także problemy w relacjach z domownikami, kłótnie i odgrzebywanie problemów z przeszłości.
 • Kiedy widzisz pożar auta, co na to sennik ? Oznacza to chwilowy spadek formy i motywacji oraz nieumiejętność kierowania własnym życiem.
 • Gdy widzisz we śnie pożar stodoły, wieszczy to zmiany w życiu lub wzrost dochodów.
 • Jeśli widzisz pożar słomy lub siana, ostrzeżenie przed trwonieniem pieniędzy. Sen może oznaczać również, że będziesz troszczył się o coś lub martwił nadaremnie.
 • Kiedy widzisz pożar trawy, palącą się trawę, wypalaną trawę, wróży to straty, pogorszenie zdrowia lub spadek dochodów. Zobacz również hasło wypalanie trawy.
 • Gdy widzisz pożar dachu, wskazuje to na duchowe, psychiczne zmęczenie oraz brak podpory w drugiej osobie. Sennik informuje o potrzebie odnowy wewnetrznej. 

Sennik mistyczny – znaczenie snu pożar

Dosyć powszechnym snem jest sen o pożarze . Zazwyczaj powodują u nas przerażenie, są bardzo gwałtowne, budzą grozę. Warto więc dowiedzieć się co oznacza ten sen .

Pożar może nam się śnić w wielu formach : możemy widzieć pożar jakiegoś budynku, bloku, domu, może to być nasz własny dom lub dom który widzimy pierwszy raz w życiu, możemy widzieć płonący las, możemy gasić pożar lub możemy znajdować się w środku panującego pożaru.

Sennik pożar
Sennik pożar

Ogólnie symbol ten może oznaczać, że czujemy obawę przed tym, że nie zdołamy dłużej opierać się namiętności, jaką czujemy i uczucie to całkiem nami zawładnie.

Może to być także znak, że coraz bardziej dają się u nas zauważyć jakieś złe instynkty, dotyczące na przykład agresji, którą kiedyś staraliśmy się w sobie stłumić.

Znaczenie snu pożar

W snach mężczyzn symbol ten może oznaczać obawę przed problemami z potencją.

Jeśli we śnie walczymy z pożarem albo udaje nam się go pokonać, jest to symbol nadziei na poprawienie się naszej sytuacji na jawie.

Pożar, którego nie jesteśmy w stanie opanować, to znak, że nie wierzymy, iż możemy pohamować swoje złe instynkty lub też w jakiejś sprawie od razu czujemy się przegrani.

Gdy śni nam się, że w pożarze ponosi śmierć znana nam osoba, może to świadczyć o tym, iż podświadomie źle jej życzymy, a nawet możemy pragnąć jej śmierci.

Kiedy we śnie podpalamy wieżę z zegarem, koło czy inny symbol, jaki jest uniwersalną metaforą ludzkiego przeznaczenia, oznacza to, że buntujemy się przeciwko swojemu losowi i zamierzamy podjąć działania mające na celu zmianę naszej przyszłości.

czytaj więcej – sen o pożarze

Oceń sennik

Sennik Pożar

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Pożar - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen