Postać historyczna

Sennik postać historyczna

Sennik postać historyczna

Bardzo rzadko, ale jednak zdarzają nam się sny o tym, że jesteśmy uczestnikami sceny historycznej, do tej pory znanej tylko z historii.

Bierzemy udział w jakieś ważnej bitwie stojąc u boku jakiegoś wodza, lub przychodzimy na audiencje do jakiegoś króla, rozmawiamy z nim o sprawach politycznych lub zupełnie prywatnych.

Czasem śni się nam, że zakochujemy się w jakiejś postaci historycznej. To bardzo dziwne sny, dlatego warto rozważyć ich symbolikę .

Znaczenie snu postać historyczna

Jeśli motyw ten pojawia się w naszym śnie, oznacza to najprawdopodobniej, że na jawie brakuje nam w naszym otoczeniu autorytetu i dlatego szukamy go sobie wśród osób znanych nam z historii.

Utożsamiamy się w pewien sposób z osobą, o której śnimy lub chcemy ją naśladować.

W innym znaczeniu motyw ten może symbolizować jakieś nasze uczucia, które żywiliśmy w przeszłości, ale do tej pory się z nimi nie pogodziliśmy i co jakiś czas dają one o sobie znać w naszej podświadomości.

Freud wskazywał na znaczenie wydarzeń, w jakich postacie pojawiające się w snach uczestniczyły.

Jung uważał, że postacie historyczne pojawiające się we śnie są symbolem cech, jakie osoba śniąca chciałaby prezentować lub też je posiada, ale nie wie o tym i podświadomość daje jej w ten sposób znak.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply