Sennik Popełnienie przestępstwa

Sennik popełnienie przestępstwa

Sennik popełnienie przestępstwa

Przestępstwo to czyn zabroniony, popełniony z zamiarem, uznany za zasadniczo społecznie szkodliwy lub społecznie niebezpieczny, konkretnie zdefiniowany i zagrożony karą na mocy prawa karnego.

Drobne przestępstwa takie jak na przykład łamanie przepisów prawa ruchu drogowego zdarzają się chyba każdemu. co jeśli w naszym śnie pojawiają się przestępstwa takie jak na przykład morderstwo.

Motyw ten pojawiający się w naszym śnie może oznaczać, że na jawie jesteśmy od kogoś nadmiernie zależni i nie odpowiada nam taka sytuacja, więc pragniemy odciąć się od tej dominacji, przynajmniej w jakimś stopniu.

Znaczenie snu popełnienie przestępstwa

Osoba, jaka we śnie staje się naszą ofiarą, uosabia pewną część naszej psychiki – jakieś emocje czy pragnienia, które staramy się w sobie stłumić, bo ich z jakiegoś powodu nie akceptujemy.

Jeśli śni nam się, że po popełnieniu przestępstwa czujemy poprawę samopoczucia lub ulgę, jest to znak, że niebawem uda nam się znaleźć odpowiedź na pytanie, co nas tak naprawdę dręczy i będziemy mogli podjąć próbę wyrzucenia tego ze swojego życia.

Gdy po dokonaniu przestępstwa czujemy obawę i wyrzuty sumienia, jest to znak, że obawiamy się, iż wyjdzie na jaw coś na nasz temat, co bardzo chcielibyśmy ukryć.

Motyw kary za popełnioną zbrodnię to wyraz naszych obaw przed tym, że będziemy musieli ponieść konsekwencje jakichś naszych postępków lub też oznacza to, że ktoś lub coś wzbudza w nas negatywne emocje.

Freud przestępstwa dokonane we śnie utożsamiał z żywionymi na jawie, ale utajnionymi pragnieniami osoby śniącej.

Jung uważał, że sen o popełnieniu przestępstwa wskazuje na mroczne aspekty osobowości śniącego, które musi on w sobie odkryć i zaakceptować, by moc żyć w zgodzie z samym sobą.

Oceń sennik

Sennik Popełnienie przestępstwa

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Popełnienie przestępstwa - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen