
Sennik policja
Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia.
Jeżeli jest to konieczne, policja nadzoruje na poziomie operacyjnym także wszelkie służby ratownicze.
Policja jest fundamentem stabilnego i bezpiecznego państwa, jednak czasami bywa również skutecznym narzędziem w rękach władzy, stosowanym do narzucania społeczeństwu swej woli i tłumienia protestów.
Znaczenie snu policja
Kiedy spotykamy się z policją, to spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych, nawet jeśli mamy wstawić się na komendzie w roli światka, złożyć zeznania. W naszych snach jest podobnie, nie należą one do najprzyjemniejszych .
Gdy motyw taki pojawia się w naszym śnie, najczęściej może to oznaczać, iż istnieje nad nami jakaś władza, której musimy się podporządkowywać, zaś to, jaki stosunek do policji mamy we śnie, symbolizuje, jak odnosimy się do owej władzy na jawie.
Jeśli śni nam się, że zostajemy złapani przez policję, oznacza to, że mamy poczucie winy z jakiegoś powodu.
Gdy we śnie zachowujemy się dobrze wobec policji, jest to znak, że mamy respekt wobec istniejącej władzy i jesteśmy skłonni z nią współpracować.
Jeśli nie chcemy poddać się aresztowaniu i buntujemy się przeciwko policjantom, oznacza to, że chcielibyśmy odzyskać nad sobą kontrolę i uzyskać większą niezależność od władzy, jaką ktoś nad nami sprawuje.
Freud uważał, że jeśli komuś śni się, że popełnia jakieś przestępstwo, jest to metafora jego pragnień, które w sobie skrywa i nie chce się sam przed sobą przyznać do ich posiadania.
Jung twierdził, że sny o przestępstwach sygnalizują istnienie mrocznej strony osobowości śniącego, zaś policjanta pojawiającego się we śnie kobiety utożsamiał z męskim pierwiastkiem życiowym, będącym symbolem racjonalnego, analitycznego myślenia, a także osądzania ludzkich czynów.