Sennik Podróż

Sennik podróż

Sennik podróż

Podróż – zmiana miejsca pobytu na odległe. Osoba podróżująca pieszo to wędrowiec, podróżujący środkiem komunikacji to podróżny lub wojażer.

Podróże odbywano od dawna, początkowo dla praktycznego celu: nauki, handlu, polityki (poselstwa). Podróżowano również do miejsc kultu religijnego: z chęci odpokutowania za grzechy, zjednania łask lub w podzięce za nie.

Podróż dla odwiedzenia miejsc kultu religijnego nazywa się pielgrzymką, a osoba biorąca udział w pielgrzymce to pielgrzym lub pątnik.

Podróż wymagała odpowiedniego przygotowania. Podróżni brali ze sobą garderobę na różne pory roku, zastawę stołową, zapasy jedzenia, czasem namioty oraz służbę. W ten sposób podróż stawała się wyprawą.

Są ludzie którzy nie przepadają za podróżami, ale są i tacy którzy podróże uwielbiają. Cel podróży nie zawsze jest najważniejszy, czasami ważny jest sam fakt podróżowania, samolotem, pociągiem, autokarem czy samochodem.

Znaczenie snu podróż

Ogółem symbol ten może oznaczać rozwijanie się duchowe, jakie staje się naszym udziałem, poszukiwanie prawdy o sobie, przechodzenie w kolejne fazy życia oraz oświecenie wieńczące tę duchową podróż.

Jeśli śnimy o podróży po morzu, jest to znak naszej nieświadomości, w której ciągle się znajdujemy.

Gdy we śnie wspinamy się po górach, oznacza to, iż duże znaczenie ma dla nas nasz umysł.

Pustynia to symbol naszej duszy.

Jeżeli w naszym śnie pojawiają się jakieś ścieżki, oznacza to, iż mamy świadomość tego, co chcemy osiągnąć, zaś brak ścieżek oznacza, że miotamy się bez żadnej orientacji.

Kiedy we śnie błądzimy w podróży, może to oznaczać, iż na jawie czujemy się zagubieni i niepewni siebie, ogólnie lub w jakiejś konkretnej sytuacji.

Oceń sennik

Sennik Podróż

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Podróż - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen