Sennik Pocałunek

Sennik pocałunek

Sennik pocałunek

Pocałunek – akt polegający na kontakcie ust z ciałem innej osoby (np. ustami, policzkiem, dłonią) lub przedmiotem. Różny jest jednak stosunek poszczególnych kultur do publicznego całowania się.

O ile w europejskim kręgu kulturowym publiczny pocałunek jest najczęściej akceptowanym zachowaniem, w Indiach czy Japonii bywa traktowany raczej jako element gry wstępnej i ograniczany do sfery prywatnej.

Ponieważ pocałunek jest formą bardzo intymnego kontaktu, wzbudza silne emocje. Dlatego pozwalamy sobie na całowanie jedynie osób bardzo bliskich, zaprzyjaźnionych i tych z którymi jesteśmy w dobrych relacjach.

W innych przypadkach pocałunek jest obwarowany szeregiem norm kulturowych: tylko niektóre sfery ciała mogą być całowane i tylko w odpowiedni sposób. Na przykład mężczyzna może nowo poznawaną kobietę pocałować w rękę, ale niedozwolone jest całowanie np. w szyję.

W związku z tym rodzaj i sposób całowania niesie znaczenia kulturowe, nie związane bezpośrednio z seksualnością, może na przykład oznaczać pozdrowienie.

W zależności od kontekstu, stopnia znajomości osób czy pokrewieństwa osób, które wymieniają ze sobą pocałunek, może on być oznaką szacunku, przyjaźni lub sposobem powitania lub pożegnania. Ten ostatni rodzaj pocałunku zazwyczaj wiąże się z krótkim kontaktem ust ze skórą policzka lub tylko z pozorowanym pocałunkiem, polegającym na zbliżeniu się osób „całujących” policzkami.

Pocałunek kojarzy nam się z czymś bardzo przyjemnym. Są one oznaką bliskości, namiętności, pożądania, wyraża uczucia. Symbol ten może oznaczać uczucia i erotyzm, ale też metafory różnych innych zjawisk.

Znaczenie snu pocałunek

Gdy śni nam się, że całujemy kogoś w szyję, jest to znak, że osoba ta pociąga nas fizycznie.

Gdy ktoś całuje nas w czoło, może to być ostrzeżenie, iż ktoś na jawie żywi względem nas nieczyste intencje mimo iż my uważamy osobę tę za całkowicie wobec nas uczciwą.

Jeśli całujemy się z kimś, z kim na jawie pozostajemy w związku, jest to dobra wróżba na przyszłość dla tej relacji.

Gdy we śnie całujemy matkę, jest to zapowiedź powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

Jeśli całujemy kogoś, kogo nie znamy bądź to nas całuje jakaś nieznana nam osoba, może to być sygnał, iż podświadomie zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy nadmiernie liberalni w kwestiach obyczajowych albo za bardzo używamy przyjemności.

Kiedy widzimy, jak ktoś inny całuje bliską nam osobę, jest to ostrzeżenie, że powinniśmy bardziej zabiegać o jej względy, bo wkrótce ktoś może zająć nasze miejsce w jej sercu.

W dodatku, gdy podczas snu o pocałunku panuje ciemność, jest to oznaka jakiejś niedobrej – niebezpiecznej lub niezgodnej z jakimiś normami – sytuacji, zaś jeśli jest jasno, jest to oznaka dobrych intencji lub też zapowiedź dobrych zmian, jakie już niebawem będą mieć miejsce w naszym życiu uczuciowym.

Oceń sennik

Sennik Pocałunek

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Pocałunek - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen