Sennik Plaża, ocean

Sennik plaża, ocean

Sennik plaża, ocean

Jeśli myślimy o morzu, oceanie lub plaży to są to zazwyczaj bardzo przyjemne marzenia. Kojarzą nam się z wakacjami, z zasłużonym wypoczynkiem, z relaksem.

Jeśli w naszym śnie pojawi się plaża lub ocean to sny takie mają podobne znaczenie, są to sny, które mają bardzo pozytywny wydźwięk.

Śni się nam często, że spacerujemy po plaży, fale obmywają nasze stopy, słyszymy bardzo relaksujący szum oceanu. Czasami jest to spacer w samotności a czasami towarzyszą nam inni ludzie, znajomi, rodzina przyjaciele, a czasami są to całkiem obcy ludzie ,napotkani gdzieś przypadkiem.

Znaczenie snu plaża, ocean

Jeśli śnią nam się wakacje nad oceanem czy morzem, jest to zapowiedź szans, jakie już wkrótce się przed nami pojawią.

Gdy śni nam się, że toniemy, jest to znak, że nasz wysiłek w końcu zostanie wynagrodzony sukcesem, na który długo i ciężko pracowaliśmy.

Czysta, przejrzysta woda to zapowiedź wydajnej i kreatywnej pracy, co wpłynie na tempo naszego rozwoju w jakiejś dziedzinie. Może to też symbolizować naszą wysoką samoocenę.

Woda brudna lub mętna to zapowiedź problemów w realnym życiu.

Kiedy śnimy, że wpadamy do wody, może to zapowiadać jakieś zmiany w naszym życiu, których nie zdołamy przewidzieć.

Strach przed wodą może być sygnałem, że jesteśmy niestabilni emocjonalnie lub też obawiamy się dowiedzieć czegoś o sobie, bo nie wiemy, czy uda nam się tę prawdę w pełni zaakceptować.

Piasek znikający pod wodą to symbol tego, co znamy, zaś ocean to wielka sfera naszej nieświadomości.

Spokojny ocean jest dla nas znakiem, że powinniśmy zacząć zgłębiać tajniki swojej jaźni.

Wzburzony ocean to znak, że nasz umysł kryje tajemnice, których dla własnego dobra nie powinniśmy zgłębiać, bo może nam być trudno je zaakceptować.

Freud wszelką wodę utożsamiał z szokiem poporodowym i nawiązaniami do czasów najwcześniejszego dzieciństwa, zaś zagrożenia związane z wodą przypisywał problemowi nocnego moczenia się oraz problemom z kobietami, jakie może mieć śniący mężczyzna.

Jung wodę uważał za wszystko, co żeńskie i nieuświadomione, zaś rozległe zbiorniki wodne – za symbol nieświadomości zbiorowej.

Lęk przed wodą pojawiający się we śnie mężczyzny tłumaczył zaś jako lęk przed kobietami albo problemy w nawiązywaniu z nimi bliższych relacji.

Oceń sennik

Sennik Plaża, ocean

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Plaża, ocean - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen