Sennik Piwnica

Sennik piwnica

Sennik piwnica

Piwnica to podziemne pomieszczenie, najczęściej będące pierwszym nad fundamentami jakiegoś budynku, wykorzystywane zwykle jako przechowalnia zapasów, żywności, przetwory lub sklepione podziemne pomieszczenie służące jako pub, winiarnia, kawiarnia lub podobny lokal.

Gdy w naszych snach pojawia się piwnica to najczęściej wygląda to tak : jesteśmy w dobrze nam znanym lub zupełnie obcym domu znajdujemy jakieś drzwi i schody wiodące w dół, schodzimy po tych schodach i nagle znajdujemy się w mrocznej, ciemnej piwnicy. Podczas takiego snu mogą nam towarzyszyć różne emocje.

Możemy odczuwać strach, niepewność, przerażenie ale również możemy czuć się tam dobrze gdyż to miejsce jest już nam znajome i możemy szukać w niej przedmiotów, które kiedyś sami tam schowaliśmy.

Znaczenie snu piwnica

Skoro dom jest symbolem jaźni, pomieszczenia w nim symbolami różnych aspektów naszej osobowości, to piwnicę można zinterpretować jako podziemne jej aspekty, czyli wszystko to – nasze uczucia, pragnienia czy skłonności – które staramy się w sobie stłumić, bo uważamy je za nienadające się do dopuszczenia ich do naszej świadomości.

Freud wszystkie pomieszczenia znajdujące się w domu uważał za symbole kobiet, piwnicę zaś można uznać za symbol nieświadomości.

Jung uważał, że piwnica to metafora nieświadomego umysłu, zaś jeśli śniący we śnie boi się do niej zejść, to jest to znak, iż na jawie nie jest zainteresowany zgłębianiem tajników swojej jaźni.

Oceń sennik

Sennik Piwnica

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Piwnica - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen