Sennik Partner życiowy

Nasi życiowi partnerzy towarzyszą nam nie tylko w życiu realnym, ale również w naszych marzeniach sennych.

Nasi życiowi partnerzy towarzyszą nam nie tylko w życiu realnym, ale również w naszych marzeniach sennych.

„Człowiek nie jest samotną wyspą”, dlatego też bliskość drugiej osoby jest dla każdego z nas niezwykle ważna. Nawet osoby, które wybierają życie w samotności, chciałyby od czasu do czasu być wysłuchane czy przytulone przez kogoś bliskiego ich sercu. Nic więc dziwnego, że nasi życiowi partnerzy towarzyszą nam nie tylko w życiu realnym, ale również w naszych marzeniach sennych. Warto więc dowiedzieć się, co oznacza sen, w którym pojawia się nasz chłopak, dziewczyna, narzeczony, narzeczona, mąż lub żona. Możemy być zaskoczeni niektórymi interpretacjami…

Charakter marzeń sennych, w których pojawia się nasz życiowy partner może być różny – od romantycznego, poprzez zabawny, aż po dramatyczny… Niekiedy we śnie przytrafia się nam wspaniała przygoda, którą chcielibyśmy przeżyć również w życiu realnym, innym razem dopadają nas rozterki, kłótnie, a nawet rozstanie. Ale nie tylko osoby będące w rzeczywistości w związkach śnią o swoim chłopaku, dziewczynie, narzeczonym, narzeczonej, mężu czy żonie. Również osobom samotnym przytrafiają się takie marzenia senne. Osoby bez stałego partnera mogą więc śnić, że są w związku małżeńskim i przeżywają cudowne bądź dramatyczne momenty.

Jak interpretować sny o partnerze życiowym (chłopaku/dziewczynie, narzeczonym/narzeczonej, mężu/żonie)?

Sny, w których pojawia się bliska nam osoba, zazwyczaj rozpatrywane są w kontekście bardzo osobistych doświadczeń. Bardzo często odzwierciedlają nasz związek oraz to, w jaki sposób postrzegamy w nim siebie.

Sny, w których jesteśmy szczęśliwi w związku, wpływają na nas budująco, wzmacniają nasze poczucie więzi. Jeśli jednak coś odciąga nas od partnera, zakłóca naszą bliskość z nim, mogą symbolizować niepewność, obawy przed pochopną oceną. Być może sny tego rodzaju świadczą o tym, że okoliczności w życiu realnym sprzysięgły się przeciwko nam, a los robi wszystko, by odebrać nam to, co mamy najcenniejsze.

Sny, w których jesteśmy z kimś związani, chociaż w życiu realnym nie mamy żadnego stałego partnera, mogą symbolizować naszą podświadomą, choć nieuświadomioną jeszcze potrzebę zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa. Być może pragniemy, aby ktoś w końcu się nami zaopiekował.

A co na to Freud?
Freud sny o partnerze życiowym interpretował jako swoiste odwrócenie. Wszystko to, co było zaprezentowane we śnie, powinno być więc odwrócone znaczeniowo, przez co dopiero nabiera swojego istotnego znaczenia. Jeśli więc śnimy, że nasz partner nasz zdradza, być może podświadomie pragniemy pozamałżeńskiego romansu…

A co na to Jung?
Dla Junga wszelakiego rodzaju sny o osobistych, czy nawet intymnych kontaktach z bliską nam osobą symbolizowały energię męską i żeńską, które leżą w naturze każdego człowieka.

Oceń sennik

Sennik Partner życiowy

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Partner życiowy - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen