sennik pająk

Pająk

Sny o pająkach należą do niezbyt przyjemnych, ale co dokładnie mówi na ich temat sennik?

Sennik pająk 

Czy zawsze oznaczają coś złego? Niekoniecznie. Znaczenie snu pająk jest bardzo różne. Zobacz, jak interpretuje go sennik. 

Pająk symbolizuje często potrzeby seksualne i inne namiętności, w które się uwikłaliśmy. Jest to często związane z lękiem i poczuciem winy. Być może ktoś chce Cię wplątać w intrygi.

Znaczenie snu pająk

Uważaj na siebie, zwłaszcza w kontaktach z kobietami, możliwe także straty. Szczęście lub dobrobyt wiszą na włosku

 • zabijać pająka : kiedy we śnie zabijasz pająka, co na to sennik? W powietrzu wisi kłótnia. Może to być także sygnał, że pozbędziesz się jakiegoś problemu.
 • być ugryzionym : jeśli we śnie gryzie Cię pająk, padniesz ofiarą niewierności lub poniesiesz spore szkody w interesach.
 • dużo pająków : jeżeli widzisz mnóstwo pająków wokoło Ciebie, masz szansę na pomnożenie swojego bogactwa, zyskasz powodzenie wśród przyjaciół i poważanie wśród współpracowników.
 • pająk na przeciwko : gdy we śnie widzisz pająka stojącego naprzeciwko, jeżeli dobrze wybierzesz swoich współpracowników, masz szansę na sukces lub zwiększenie dochodów.
 • atakujący pająk : kiedy we śnie widzisz atakującego Cię pająka, ostrzeżenie przed startami finansowymi lub zawodowymi porażkami. Sny o atakujących pająkach mogą także świadczyć o ukrytych namiętnościach i pragnieniach seksualnych. Niekiedy sen ostrzega przed toksycznymi związkami i relacjami.
 • bać się pająka : jeśli we śnie boisz się pająka: sennik przestrzega przed nieufnością. Zacznij bardziej ufać ludziom, szczególnie tym, którzy chcą dla Ciebie dobrze.
 • duży pająk : kiedy widzisz dużego pająka lub pająka nienaturalnie dużych rozmiarów, jest to ostrzeżenie przed stratami finansowymi. Sen skłania do zredukowania wydatków i większej kontroli na nimi. To również symbol jakiegoś wielkiego wyzwania.
 • uciekać przed pająkiem : gdy uciekasz przed dużym pająkiem, zgodnie z sennikiem, stracisz pieniądze lub nie podejmiesz się jakiegoś trudu lub obowiązku.
 • walczyć z pająkiem : jeżeli walczysz z ogromnym pająkiem, symbol wyrzeczeń. Będziesz musiał oszczędzać lub z czegoś zrezygnować. 
 • Kiedy młoda kobieta widzi we śnie chodzące wokół niej pająki, zapowiedź, że jej fortuna i widoki na szczęście ulegną poprawie; otoczą też ją nowi przyjaciele lub nowi adoratorzy.
 • Jeśli obserwujesz jak pająk tka sieć, jest to przestroga przed marnowaniem czasu na mało istotne sprawy.
 • pająk na pajęczynie : Gdy widzisz pająka w środku sieci, sugeruje to, że jesteś zamknięty na uczucia. Sen niekiedy informuje, że śniący oczekuje na jakieś ważne wydarzenie.
 • Kiedy pająk chodzi po Twoim ciele, sennik przestrzega przed niebezpieczeństwem i intrygami ze strony otaczających Cię ludzi. Jest to także symbol osamotnienia w troskach i problemach.
 • Gdy pająk pojawi się w Twoim domu, wieszczy to nieporozumienia i problemy rodzinne.
 • Jeżeli widzisz groźnego, jadowitego pająka zamkniętego np. w terrarium, jest to symbol wroga, który knuje z ukrycia.
 • Kiedy depczesz pająka, sen wieszczy pokonanie wroga lub problemu. Niekiedy symbol ten wskazuje na dominację jednego partnera w związku.
 • Gdy umierasz na skutek ugryzienia pająka, pokonają Cię lęki i słabości.
 • Gdy pająka widzisz w ustach, zapowiadają się duże pieniądze.
 • Kiedy w Twoim śnie pojawi się pająk krzyżak, oznacza to, że kogoś źle ocenisz lub osądzisz.
 • Gdy widzisz samicę pająka krzyżaka, wieszczy to poświecenie dla kogoś lub dla jakiejś sprawy.
 • Jeśli widzisz samca pająka krzyżaka, zdobędziesz coś podstępem.

przeczytaj więcej : sennik biz – znaczenie snu pająk

Sen o pająku

Pająk we śnie może symbolizować los, niszczycielską siłę, a także nadmiernie opiekuńczą i despotyczną matkę, spod władzy której trudno jest się wyrwać, a nawet kiedy się to już zrobi, często ślad tego zostaje w nas przez całe życie. Jego sieć zaś jest symbolem złudzenia.

Jeśli śni nam się, że zaplątaliśmy się w pajęczynę, jest to znak, że trudno nam jest opuścić dom rodzinny, jeśli nie fizycznie, to przynajmniej mentalnie.

Sennik pająk
Sennik pająk

Sen o pająku oznacza, że będziesz staranny i energiczny w swojej pracy; zgromadzisz też w zadowalającej mierze fortunę.

Widzieć, jak pająk buduje sobie sieć – to zapowiedź, że będziesz szczęśliwy i i spokojny we własnym domu.

Zabić pająka – to znak kłótni z żoną lub ukochaną.

Jeżeli pająk cię ugryzie, oznacza to, że padniesz ofiarą niewierności i poniesiesz szkody w interesach wskutek intryg wrogów.

Jeżeli śnisz, że widzisz mnóstwo pająków zwieszających się w swoich sieciach wokół ciebie, zapowiada to nader korzystne warunki, majątek, dobre zdrowie i przyjaciół.

Widzieć dużego, stojącego naprzeciw ciebie pająka – to znak szybkiego majątkowego awansu, jeśli nie pozostajesz w niebezpiecznych kontaktach.

Sennik mistyczny – znaczenie snu pająk

Pająk symbolizuje twórczą pracę, zręczność i pilność, cierpliwość i ostrożność, pułapkę i agresję, okrucieństwo. Jest symbolem mądrość przy skrajnej małości, jest pośrednikiem między bogami a ludźmi, pomiędzy skrajnie małą przestrzenią a jej odbiciem w skrajnie wielkiej, jest przyjacielem bohaterów słonecznych.

Według legendy o św. Rodzinie w czasie ucieczki do Egiptu, gdy schronili się w jaskini, a nasłany przez Boga pająk natychmiast rozwiesił pajęczynę przed wejściem, dlatego ścigający ich ominęli pieczarę.

Symbol o sprzecznych znaczeniach, ze względu na jego artystycznie utkaną promienistą sieć i centralną pozycję, którą w niej zajmuje, uchodzi w Indiach za symbol kosmicznego ładu i świata zmysłowego.

Ponieważ nitki swej sieci wysnuwa z własnego ciała, jak słońce wydaje z siebie swe promienie, jest także symbolem solarnym, sieć zaś może z tego punktu widzenia symbolizować również emanację boskiego ducha. Ponieważ wspina się po utkanych przez siebie nitkach, przeto w Upaniszadach pojawia się także jako symbol duchowego samowyzwolenia.

W islamie białe pająki uchodzą za dobre, czarne za złe. W Biblii pająk, ze względu na jego łatwo dającą się porwać sieć, pojawia się jako symbol kruchości i próżnej materialnych nadziei.

Wyobrażenia ludowe niekiedy przeciwstawiały przynoszącego śmierć pająka – pszczole, przypowieści każą ich pojawieniu się w różnych porach dnia przypisywać znaczenie szczęśliwemu lub nie.

Pająk w środku swej sieci symbolizuje introwersja, narcyzm, pochłonięcie naszej istoty przez jej własny ośrodek ego, wieczny tkacz sieci złudzeń i obłudy, symbol rozpaczy i nadziei w oczekiwaniu na łup, który jest odzwierciedleniem niskich, przyziemnych instynktów człowieka.

W marzeniu sennym oznacza czekającą nas ciężką prace, ostrożność w postępowaniu, niespodziewaną i nieoczekiwaną zdradę, a nawet proces sądowy

Jeżeli śnisz, że widzisz bardzo dużego pająka, w twoją zaś stronę sunie mały pająk oznacza to, iż będzie ci się dobrze powodziło i przez jakiś czas będziesz miał poczucie ogromnego sukcesu; lecz jeżeli duży pająk cię ugryzie, wrogowie rozkradną twoją fortunę.

Jeżeli cię ugryzie mały pająk, będziesz nękany drobnymi złośliwościami i zawiściami.

Jeżeli wyobrażasz sobie, że uciekasz przed dużym pająkiem oznacza to, że utracisz majątek przy lada okazji.

Jeżeli zabijesz tego pająka, zawładniesz ostatecznie pokaźnym mieniem.

Jeżeli on później odżyje i będzie cię ścigał, oznacza to, że czeka cię choroba i kaprysy fortuny.

Dla młodej kobiety śnić, że widzi pełzające wokół niej pająki – to zapowiedź, że jej fortuna i widoki na szczęście ulegną poprawie; otoczą też ją nowi przyjaciele.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply