Owady

Sennik owady

Sennik owady

Gdy śnią się nam owady to może to być przyjemny lub nieprzyjemny sen. Przyjemny jest w tedy gdy śnią się nam na przykład latające lub siedzące na kwiatach motyle, natomiast nieprzyjemny jest wtedy gdy śnią się nam atakujące nas owady, rój pszczół, komary lub po prostu widzimy na przykład karaluchy.

Owady – na ogól wskazanie na siłę lub słabość nerwów, na które stale oddziałują liczne bodźce.

Ugryzienie (ukłucie) przez te stworzonka może spowodować, że poniosą nerwy. Poniesiesz poważne straty finansowe lub kłopoty i spory rodzinne;

Na roślinach – kogoś z rodziny czeka choroba;

Dużo – drobne straty;

Być pogryzionym – oszuka Cię przyjaciel;

Zbierać rękami – osiągniesz dobry zarobek;

Martwe – groźna choroba lub śmierć w rodzinie;

Truć je – oznaka dobrego zdrowia lub szybkiego powrotu do zdrowia.

Owady symbolizują drobne przeszkody, które mogą utrudniać życie.

Znaczenie snu owady

Ogólnie owady we śnie mogą symbolizować nasze poszczególne cechy charakteru lub pragnienia, jakich na jawie w ogóle sobie nie uświadamiamy, bo tkwią one głęboko ukryte w naszej podświadomości.

Przy tym jednak poszczególne gatunki owadów mają swoją własną symbolikę, na przykład pszczoła to symbol pracowitości i wspólnego działania na rzecz społeczności, karaluchy to symbol brudu, ale też umiejętności przetrwania w najtrudniejszych warunkach.

Motyle to symbol metamorfozy, ulotności i piękna, zaś pająki oznaczają mądrość, a także przetrwanie za wszelką cenę, po trupach innych.

Freud uważał, że jeśli we śnie pojawia się motyw ataku owadów, to może to być zapowiedź ciąży. Pająki utożsamiał zaś z despotycznymi, nadopiekuńczymi matkami, które tłamszą indywidualność swoich dzieci.

Jung wszystkie zwierzęta nieudomowione uważał za oznakę nieświadomości ludzkiego umysłu, zaś związane z nimi zagrożenie postrzegał jako znak, że śniący nie zwraca uwagi na podpowiedzi swego głosu wewnętrznego i zatracił swoje instynkty.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply