Ojciec

Sennik ojciec

Sennik ojciec

Ojciec powinien być bardzo ważną osobą w naszym życiu, niezależnie od tego w jakiej rodzinie się wychowaliśmy, jaki mieliśmy z nim kontakt, dobry czy zły.

Czasami śnimy o ojcu, to bardzo naturalne, zdarzają się nam takie sny nawet wtedy kiedy nie mieliśmy okazji go poznać w prawdziwym życiu. Wersji jest wiele, od rozmowy z naszym ojcem do robienia z nim najprostszych rzeczy, po prosu przebywać z nim.

Czasem we śnie kłócimy się z ojcem i to są te mniej przyjemne wersje snu. Jednym z najbardziej traumatycznych snów jest sen o zmarłym ojcu lub jego pogrzebie.

Kiedy w naszym śnie pojawia się motyw śmierci ojca, jest to zapowiedź przejściowego okresu w naszym życiu.

Kontakty intymne z ojcem oznaczają, że osoba, z jaką jesteśmy związani na jawie, w jakimś aspekcie przypomina nam naszego ojca.

Freud motyw ojca pojawiający się we śnie uważał za oznakę walki śniącego z matką o uczucie ojca.

Jung utożsamiał postać ojca z tradycją, filozofią życia, porządkiem i życiowym ładem.

Ujrzeć własnego, żyjącego: zamierzasz sprowadzić na rodzinę hańbę i sen wzywa Cię do opamiętania.

Zmarłego: nieoczekiwana radość lub pomoc.

Znaczenie snu ojciec

Ojciec – Reprezentuje racjonalność, funkcję czynnej świadomości woli. Przeważnie przekazuje ważne życiowe rady; Ojciec to także symbol tradycjonalizmu.

Dobre stosunki śniącego z ojcem, dawniej lub obecnie, pozwalają na podświadome rozładowanie konfliktów. Ojciec sprowadza na właściwą drogę.

U córek tłumaczy się jako pierwszy ukochany, u innych kobiet jako mąż lub jako tęsknota za nowym part­nerem do małżeństwa.

Dla synów ojciec jest autorytetem, wzorem do naśladowania, ale też rywalem, mężem uko­chanej matki. Stąd wniosek Freuda o kompleksie Edypa (Edyp, jak wiadomo, zabił ojca i ożenił się z matką).

Sen o zmarłym ojcu, z którym za życia pozostawało się w sto­sunkach opartych na zaufaniu, oznacza pomoc i radę w za-wikłanej sytuacji.

Sen, że jest się ojcem, to oznaka, że na jawie warto zająć się świetnym pomysłem, który nam przy­szedł do głowy.

Gdy śni nam się, że rozmawiamy z ojcem, jest to znak, że niebawem dowiemy się jakichś dobrych dla nas nowin.

Milczący ojciec to sygnał, że na jawie znajdujemy się w trudnej sytuacji i musimy postępować bardzo uważnie, by jeszcze bardziej jej nie skomplikować.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply