Sennik Ojciec, tata

Tak, jak i inni członkowie naszych rodzin, tak i postać taty niezwykle często pojawia się w naszych snach. Nieważne, ile lat mamy i jakie relacje łączą nas w rzeczywistym życiu z rodzicami, takie sny zawsze niosą ze sobą bardzo ważne przesłanie. Nieważne nawet, czy znamy własnego ojca, jego archetyp tak mocno zakorzeniony jest w ludzkim umyśle, że znaczenie snu, w którym się pojawia, z pewnością udzielić nam może ważnych rad dotyczących podejmowanych na jawie decyzji.

Symbol mężczyzny w senniku reprezentuje siłę, władzę i odpowiedzialność. Może kojarzyć się z autorytaryzmem i niezdrową dominacją czy kontrolą. Z drugiej jednak strony to także symbol opiekuńczości i poczucia bezpieczeństwa, dlatego więc przy interpretacji tych sennych marzeń warto kierować się własną intuicją i przypomnieć sobie, jakie towarzyszyły im uczucia.

Postać ojca bardzo często chce udzielić nam jakichś rad. Pomóc w dokonaniu ważnego wyboru i zachęcić do większej stanowczości przy podejmowaniu decyzji. W snach przynosi też ona pewną mądrość przodków, zakodowany w naszych głowach zbiór tradycji przekazywanych sobie w naszych rodzinach z ojca na syna.

Znaczenie snu o tacie może być odzwierciedleniem realnej i aktualnej sytuacji na jawie. Ale też przypominać o rodzinnych wartościach, uczyć bycia rodzicem i zachęcać do wzmożonej pracy nad sobą samym. Co jeszcze na temat taty znajdziemy na kartach sennika?

Widzieć tatę

Kiedy w swoim śnie przyglądasz się postaci taty, na jawie cieszysz się sporym powodzeniem. W życiu zawodowym i osobistym towarzyszy Ci szczęście. Nic nie jest w stanie wytrącić Cię z równowagi. Czujesz się bezpiecznie i komfortowo w życiu, jak i w swoim ciele.

Pamiętaj jednak, że los bywa przewrotny. Szczęście już niedługo może się od Ciebie odwrócić. Wówczas dobrze będzie zasięgnąć rady i poszukać wsparcia u najbliższych Ci osób. Być może to właśnie tata okaże się Twoim wybawicielem?

Tata w szpitalu

Sen o tacie w szpitalu niestety nie wróży niczego dobrego. To zapowiedź kłopotów tak w życiu osobistym, jak i zawodowym. Wkrótce Twoje plany i marzenia legną w gruzach. Coś stanie na drodze do oczekiwanego od dawna sukcesu.

Znaczenie snu dotyczyć też może Twojego zdrowia. Kumulujący się w Twoim życiu stres ma negatywny wpływ na cały Twój organizm. W zbliżających się dniach postaraj się więc unikać przemęczania i pozwól na chwilę odsapnąć własnemu ciału.

Tata, który nie żyje, nieżyjący tata

Sen o tacie, który odszedł już z tego świata świadczyć może o tym, że niepewnie czujesz się teraz we własnym życiu. Brakuje Ci pewności siebie. Czujesz się zagrożony i przytłoczony najróżniejszymi okolicznościami.

W senniku to także znak, że straciłeś kogoś, na kim bardzo polegałeś. Brakuje Ci mentora i przewodnika, który jak dotąd pomagał Ci wydostać się ze wszelkich życiowych opresji. Czas stanąć na nogi i zacząć radzić sobie z nimi samemu. Masz ku temu wszelkie predyspozycje.

Tata umiera

Senne marzenie o śmierci taty może być dla Ciebie niezwykle stresujące. Nie musisz się jednak obawiać znaczenia snu, w którym pojawia się taki motyw. To znak, że w niedalekiej przyszłości czekają Cię pewne problemy. Masz jednak siłę, by z powodzeniem się im przeciwstawić.

Uzbrój się więc w cierpliwość i nie dawaj ponieść własnym emocjom. Działaj z rozwagą i w sposób przemyślany, a już wkrótce wszystko wróci na właściwe tory. Rozsądnie zarządzaj swoim czasem, a w razie potrzeby poproś o pomoc kogoś, komu możesz zaufać.

Tata bije mamę

Kiedy w Twoim śnie pojawia się ta przerażająca wizja, na jawie nie rozliczyłeś się jeszcze z własną przeszłością. Niewygodne wspomnienia czają się w zakamarkach Twojej duszy i próbują właśnie wyjść na światło dzienne. Walka z nimi zdaje się nie mieć większego sensu.

Pamiętaj, że wszelkie zamiatane pod dywan nieświadomości traumy, jakich doświadczyłeś w dzieciństwie, w końcu zjeść Cię mogą od środka. Wkrótce zawładną one Twoimi myślami i uczuciami i nie pozwolą cieszyć się z tego, co masz. Koniecznie udaj się po pomoc do specjalisty lub porozmawiaj o tym z zaufaną osobą. Nie tłum w sobie emocji, a raczej pozwól im wykrzyczeć to, co od dawna Cię boli.

Inne znaczenie snu sugerować też może, że w gronie Twoich bliskich znajomych pojawił się właśnie problem przemocy. Nie wiesz, jak zareagować, choć czujesz, że sprawy powoli wymykają się spod kontroli. Bezczynnie przyglądać się temu, co się dzieje, stając się nie tylko niemym świadkiem, ale i współwinnym tej przemocy. Zacznij działać, nim będzie za późno.

Tata w garniturze

Kiedy w Twoim śnie pojawia się postać taty odzianego w garnitur, na jawie większą wagę przyłożyć powinieneś do spraw zawodowych. Ostatnio nieco obijasz się w swojej pracy. Skupiasz się na tym, co nieistotne i zapominasz o swoich obowiązkach. Sprzed nosa uciec Ci mogą niesamowite szanse na dalszy zawodowy rozwój.

Inne znaczenie tego snu może też oznaczać, że osoba, na której opinii bardzo Ci zależy, czuje się rozczarowana Twoimi postępami i poczynaniami. Być może nawet Ty sam czujesz się z siebie niezadowolony. Spróbuj wziąć się w garść i zacznij wreszcie działać. Takie użalanie się nad sobą w niczym tu nie pomoże.

Chory tata

Senne marzenie o chorym tacie symbolizuje burzliwy okres w Twoim życiu. Nad Twoją głową zbierają się właśnie bardzo ciemne, burzowe chmury. Nic zdaje się nie iść zgodnie z planem. Na Twojej drodze pojawiają się coraz to nowsze problemy.

Sennik zachęca, byś uzbroił się w cierpliwość i zapanował nad swoimi emocjami. Na nic zdadzą się nerwowe i nieprzemyślane ruchy. W ten sposób tylko pogorszysz swoją obecną sytuację. Pamiętaj, że los na szczęście bywa zmienny. Kiedy znowu się do Ciebie uśmiechnie, z porażek wyciągnij naukę na przyszłość.

Tata zdradza mamę

Sen, w którym widzisz, jak tata zdradza mamę oznaczać może, że sam nie czujesz się pewnie w obliczu romantycznych relacji. Doświadczenia z Twojej przeszłości sprawiają, że trudno jest Ci się zaangażować w jakikolwiek długotrwały związek. Przeraża Cię bliskość i wolisz przelotne miłostki od poważnych deklaracji.

Sennik zachęca Cię do introspekcji i rozliczenia z własną przeszłością. Życie singla nie jest niczym strasznym, jednak warto byś wiedział, skąd biorą się Twoje uprzedzenia do związków. Ta świadomość może w ogromnym stopniu odmienić Twoje życie na lepsze. 

Tata przytula

Kiedy śnisz o tym, że przytula Cię Twój własny tata, w swym rzeczywistym życiu czujesz się kochany i akceptowany. Otaczają Cię godni zaufania ludzie, którzy w każdej sytuacji będą Cię wspierać. Pamiętaj o tym, byś i Ty zawsze pozostawał wsparciem dla swoich najbliższych.

Czasem jednak znaczenie snu może sugerować, że brak Ci w życiu poczucia bezpieczeństwa. Szukasz walidacji w oczach innych i marzysz o tym, by zostać zauważonym. Być może otaczający Cię ludzie nie są warci tego, byś przez nich cierpiał? Niektórych znajomości nie warto utrzymywać za wszelką cenę.

Tata w więzieniu

Sny o tacie w więzieniu mogą świadczyć o tym, że planujesz się na kimś zemścić. Osoba, na której mocno polegałeś i która była dla Ciebie wzorem, mocno zawiodła Twoje zaufanie. Czekasz, aż los odpłaci jej pięknym za nadobne.

Inne znaczenie snu może też sugerować, że to Ty sam masz nieczyste sumienie. Twoja chęć kontrolowania wszystkich i wszystkiego, co dzieje się w Twoim życiu sprowadziła Cię na manowce. Skrzywdziłeś kogoś i za swoje przewinienia musisz teraz odpokutować. Czy uda Ci się wywalczyć kolejną szansę u tej osoby?

Pijany tata

Senne marzenie o pijanym ojcu może być wspomnieniem traum i negatywnych przeżyć z Twojego dzieciństwa. W ten sposób Twoja podświadomość przypomina Ci o tym, z czym nadal się nie rozliczyłeś i nad czym ciągle musisz ciężko pracować. Sennik zapewnia, że praca ta już wkrótce przyniesie Ci wymierne korzyści.

W senniku to także znak, że Twoje obecne poczynania na jawie są pozbawione głębszych refleksji. Polegasz na sercu i zwierzęcych wręcz popędach, zamiast kierować się rozsądkiem i rozumem. Twoje wybuchowe usposobienie i nieprzewidywalne reakcje sprawiają, że otoczenie powoli traci do Ciebie cierpliwość. Zacznij nad sobą pracować, nim bliscy na zawsze stracą też zaufanie do tego, co mówisz i robisz.

Tata wymiotuje

Kiedy śnisz o wymiotującym tacie, na jawie nie dbasz o własne zdrowie. Cechuje Cię pewien rodzaj nieumiarkowania. Przesadzasz z alkoholem lub innymi używkami, a nawet z ilością spożywanych pokarmów. Już wkrótce odbić się to może na Twojej fizycznej kondycji.

Inne znaczenie snu sugerować też może, że pewne osoby tracą do Ciebie cierpliwość. Ktoś ma już po dziurki w nosie Twoich nieodpowiedzialnych i krzywdzących poczynań. To dobry czas na autorefleksję i zmianę własnej życiowej postawy.

Znaczenie snu – tata

 • Widzieć tatę – powodzenie w życiu zawodowym i osobistym, poczucie bezpieczeństwa, przewrotność losu, zasięganie rady u bliskich osób
 • Tata w szpitalu – kłopoty w życiu osobistym i zawodowym, pogrzebane marzenia, przeszkody na drodze do celu, pogarszający się stan zdrowia
 • Tata, który nie żyje, nieżyjący tata – niepewność, poczucie zagrożenia i przytłoczenia, utrata bliskiej osoby, stawanie na nogi
 • Tata umiera – przeciwstawianie się problemom, uzbrajanie się w cierpliwość, rozważne i przemyślane działania, proszenie o pomoc innych
 • Tata bije mamę – brak rozliczenia z własną przeszłością, niewygodne wspomnienia, traumy z dzieciństwa, tłumienie w sobie emocji
 • Tata w garniturze – skupianie się na rzeczach nieistotnych i zapominanie o obowiązkach, poczucie rozczarowania i niezadowolenia z siebie
 • Chory tata – problemy, burzliwy okres w życiu, uzbrajanie się w cierpliwość i panowanie nad własnymi emocjami
 • Tata zdradza mamę – niechęć do angażowania się w związki, strach przed bliskością, rozliczanie się z przeszłością
 • Tata przytula – poczucie bycia kochanym i akceptowanym lub brak poczucia bezpieczeństwa i poszukiwanie walidacji w oczach innych
 • Tata w więzieniu – zawiedzione zaufanie, planowanie zemsty, nieczyste sumienie, krzywda wyrządzona innej osobie
 • Pijany tata – traumy z dzieciństwa, działania pozbawione głębszej refleksji, kierowanie się sercem i zwierzęcymi impulsami
 • Tata wymiotuje – nieumiarkowanie, brak dbałości o własne zdrowie, pogarszająca się kondycja fizyczna, tracący cierpliwość bliscy

Sennik mistyczny – ojciec

Sennik ojciec
Sennik ojciec

Ojciec powinien być bardzo ważną osobą w naszym życiu, niezależnie od tego w jakiej rodzinie się wychowaliśmy, jaki mieliśmy z nim kontakt, dobry czy zły.

Czasami śnimy o ojcu, to bardzo naturalne, zdarzają się nam takie sny nawet wtedy kiedy nie mieliśmy okazji go poznać w prawdziwym życiu. Wersji jest wiele, od rozmowy z naszym ojcem do robienia z nim najprostszych rzeczy, po prosu przebywać z nim.

Czasem we śnie kłócimy się z ojcem i to są te mniej przyjemne wersje snu. Jednym z najbardziej traumatycznych snów jest sen o zmarłym ojcu lub jego pogrzebie.

Kiedy w naszym śnie pojawia się motyw śmierci ojca, jest to zapowiedź przejściowego okresu w naszym życiu.

Kontakty intymne z ojcem oznaczają, że osoba, z jaką jesteśmy związani na jawie, w jakimś aspekcie przypomina nam naszego ojca.

Freud motyw ojca pojawiający się we śnie uważał za oznakę walki śniącego z matką o uczucie ojca.

Jung utożsamiał postać ojca z tradycją, filozofią życia, porządkiem i życiowym ładem.

Ujrzeć własnego, żyjącego: zamierzasz sprowadzić na rodzinę hańbę i sen wzywa Cię do opamiętania.

Zmarłego: nieoczekiwana radość lub pomoc.

Znaczenie snu ojciec

Ojciec – Reprezentuje racjonalność, funkcję czynnej świadomości woli. Przeważnie przekazuje ważne życiowe rady; Ojciec to także symbol tradycjonalizmu.

Dobre stosunki śniącego z ojcem, dawniej lub obecnie, pozwalają na podświadome rozładowanie konfliktów. Ojciec sprowadza na właściwą drogę.

U córek tłumaczy się jako pierwszy ukochany, u innych kobiet jako mąż lub jako tęsknota za nowym part­nerem do małżeństwa.

Dla synów ojciec jest autorytetem, wzorem do naśladowania, ale też rywalem, mężem uko­chanej matki. Stąd wniosek Freuda o kompleksie Edypa (Edyp, jak wiadomo, zabił ojca i ożenił się z matką).

Sen o zmarłym ojcu, z którym za życia pozostawało się w sto­sunkach opartych na zaufaniu, oznacza pomoc i radę w za-wikłanej sytuacji.

Sen, że jest się ojcem, to oznaka, że na jawie warto zająć się świetnym pomysłem, który nam przy­szedł do głowy.

Gdy śni nam się, że rozmawiamy z ojcem, jest to znak, że niebawem dowiemy się jakichś dobrych dla nas nowin.

Milczący ojciec to sygnał, że na jawie znajdujemy się w trudnej sytuacji i musimy postępować bardzo uważnie, by jeszcze bardziej jej nie skomplikować.

więcej informacji : sennik.biz – ojciec, tata

Oceń sennik

Sennik Ojciec, tata

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Ojciec, tata - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen