Niedźwiedź

Sennik niedźwiedź

Sennik niedźwiedź

Niedźwiedź chodzi zawsze swoimi drogami, dlatego można powiedzieć że to samotnik. Poprzez swoje wielkie gabaryty budzi respekt i podziw.

Pomimo tego, że zachwycamy się tym zwierzęciem na pewno nikt z nas nie chciał by się z nim spotkać w jego naturalnym środowisku, jedynie takie spotkanie byłoby przyjemne w zoo. Taka sytuacja może mieć natomiast miejsce w naszym śnie.

Możemy natknąć się na niedźwiedzia na przykład spacerując po lesie, lub niedźwiedź wychodzi z jakiejś jaskini i spotykamy się z nim oko w oko.

W takiej sytuacji zamieramy, nie wiemy co zrobić, uciekać czy stać jak posąg nieruchomo i czekać cierpliwie na rozwój wydarzeń. Wiemy że w walce z olbrzymem nie mamy najmniejszych szans. Czujemy ogromny strach, serce bije bardzo szybko, mamy przyśpieszony puls.

W naszym śnie niedźwiedź może występować w cyrku, możemy go zobaczyć w zoo w klatce, a czasem (to jest chyba najdziwniejszy sen) możemy przebrać się za niedźwiedzia.

Znaczenie snu niedźwiedź

Symbol ten ma bardzo wiele różnych znaczeń, w zależności od ujęcia. Na przykład bywa odbierany jako symbol zmartwychwstania, odrodzenia i odnowy, wtajemniczenia, życiowego przejścia, ciemności poprzedzającej nowy etap życia czy męski pierwiastek.

Oznacza także męską siłę, drzemiące w nas pierwotne instynkty, opiekuńczość i troskę, a także złe strony – drzemiące w nas żądze, złe skłonności oraz ciemne moce piekielne.

Kiedy śni nam się, że napotykamy na swej drodze niedźwiedzia i ze strachu nie możemy zrobić żadnego kroku, wiedząc, że i tak czeka nas jego atak, może to być sygnał od naszej podświadomości, iż w rzeczywistym życiu często sami robimy z siebie ofiarę, nie widząc swoich możliwości i postrzegając się jako znacznie słabszych od innych.

Jeśli we śnie pokonujemy niedźwiedzia, może to być zapowiedź, że uda nam się pokonać jakieś bariery w życiu rzeczywistym, zwykle takie, które sami sobie stworzyliśmy i znajdują się one w naszym wnętrzu.

Symbol ten może zapowiadać jakiś przełom w ważnej dla nas kwestii lub znaczącą zmianę naszego życia.

Cyrkowy niedźwiedź to sygnał, iż na jawie bardzo boimy się, że zostaniemy wyśmiani. Najprawdopodobniej odczuwamy wstyd z powodu czegoś, co zrobiliśmy lub poglądów, jakie żywimy.

Śniący nam się niedźwiedź w klatce to zapowiedź sukcesu, który już niebawem stanie się naszym udziałem.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply