Most

Sennik most

Sennik most

Most łączy i dzieli, to przejście z jednego stanu w drugi. Konstrukcja podtrzymująca, która chroni przed wpadnięciem w przepaść nieświadomości albo nieznanego nam jeszcze doświadczenia.

Połączenie między dwoma miejscami, rzeczami, ludźmi oddzielonymi trudną do przebycia przestrzenią, w tym sensie szeroko rozpowszechniony symbol łączenia i pośredniczenia w komunikacji.

Dla podświadomości to przejście między dwoma przeciwstawnymi sobie stanami wewnętrznymi, między sprzecznymi pragnieniami, wyjście z sytuacji konfliktowej, od stanu niewiedzy do stanu wtajemniczenia, od spraw przyziemnych do wzniosłych, od świata zmysłów do świata czystych uczuć.

U wielu ludów znajdujemy wyobrażenie mostu łączącego niebo i uziemię, nierzadko w postaci tęczy, bywa on drogą, którą muszą przejść po śmierci dusze zmarłych.

W islamie jest on cieńszy od włosa i ostrzejszy od klingi miecza, tak że potępieni spadają do piekła, podczas gdy wybrani szybciej lub wolniej zależnie od ich zasług osiągają Raj.

Znaczenie snu most

Gdy śni nam się, że przechodzimy przez most, jest to znak, że w naszym życiu niedługo będzie miał miejsce jakiś przełomowy moment lub też już się on dokonuje.

Będziemy musieli dokonać wyboru nowej drogi życiowej, ale niekoniecznie oznacza to dosłownie naszą egzystencję, być może dotyczy to tylko naszego życia wewnętrznego.

Jeśli przy tym przy przechodzeniu pojawiają się jakieś trudności, oznacza to, że i w życiu natrafimy na jakieś przeszkody, którym będziemy musieli stawić czoła.

Kiedy śnimy, że budujemy most, jest to znak, iż na jawie próbujemy lub podejmiemy próbę zmiany swojego życia, bo to obecne w jakimś kontekście nie spełnia naszych oczekiwań.

Zerwany most oznacza, że zaplątamy się w jakąś trudną sytuację i będziemy czuć się w niej zupełnie bezradni.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply