Sennik Miasto

Sennik miasto

Sennik miasto

Miasto – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

Są ludzie którzy cenią sobie życie na wsi, ale też i są tacy którzy uwielbiają życie miasta. Bez względu na to do jakie grupy ludzi się zaliczamy, zawsze mogą się nam przyśnić marzenia senne o tematyce miejskiej.

Miasta w naszych snach mogą być różne : duże , zatłoczone, albo małe miasteczko z niewielką ilością mieszkańców. Możemy widzieć we śnie miasto z oddali lub możemy być w samym centrum tętniącego życiem miasta.

Mniej przyjemnym snem może być sen, że zgubiliśmy się w mieście, błądzimy poprzez nieznane ulice, zaczepiają nas nieznani ludzie.

Jak interpretować takie sny?

Znaczenie snu miasto

Miasto jako symbol senny interpretuje się tak samo jak dom, czyli jako naszą własną osobowość. Zatem poszczególne zabudowania miasta oznaczają wszystkie aspekty naszej osobowości, zarówno jej części świadomej, jak i tej, która pozostaje dla nas nieodkryta.

Gdy śni nam się, że czujemy się w mieście swojsko jak w domu, jest to znak, że dobrze znamy samych siebie i w pełni panujemy nad swoimi instynktami oraz reakcjami.

Kiedy czujemy w mieście zagrożenie, oznacza to, że mamy świadomość tego, iż nie wiemy o sobie wszystkiego i nie mamy świadomości tego, do czego jesteśmy zdolni w wyjątkowych sytuacjach, co powoduje, że czujemy się niepewnie i niestabilnie.

Jeśli we śnie poruszanie się po mieście nie sprawia nam żadnego problemu, oznacza to, że potrafimy dokładnie określić swoje wady i zalety.

Gdy mamy problem z odnalezieniem się w mieście, jest to znak od naszej podświadomości, że za mało znamy siebie i powinniśmy nad tym popracować.

Przejrzysta, uporządkowana zabudowa miasta to znak, że nasze życie jest podobnie poukładane i uporządkowane.

Kiedy śnimy o mieście zabudowanym chaotycznie, pełnym krętych uliczek i ślepych zaułków, oznacza to, że w naszym życiu lub umyśle panuje wielkie zamieszanie i przez to trudno jest nam normalnie funkcjonować.

Freud nie odnosił się bezpośrednio do miasta, a jedynie do budynków, które, jeśli były wysokie i smukłe, utożsamiał z męskimi narządami płciowymi.

Dla Junga miasto było symbolem ludzkiej jaźni, zwłaszcza, jeśli było odgrodzone od reszty okolicy.

Oceń sennik

Sennik Miasto

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Miasto - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen