Sennik Matka

Sennik matka

Sennik matka

Nasza mama jest dla nas przyjaciółką, osobą przy której czujemy się bezpiecznie i wiemy, iż nic nam nie grozi, bo Ona jest obok. A co więcej jest najważniejszą osobą w naszym życiu.

Częściowo jest również przewodnikiem po życiu, ponieważ uczy nas różnych nowych rzeczy, tłumaczy wszystko, często pomaga przy wyborze decyzji itd.

Matka to osoba, z którą już od najmłodszych lat jesteśmy bardzo mocno związani. Ma ona ogromny wpływ na nasze życie i na to jak siebie postrzegamy w tym życiu. Nic więc dziwnego, że pojawia się ona bardzo często w naszych snach.

Ogółem symbol ten, gdy pojawia się w naszym śnie, oznacza, że nasza sytuacja na jawie jest daleka od komfortu i pragniemy poczuć się bezpieczniej.

Znaczenie snu matka

Kiedy rozmawiamy z matką we śnie, jest to zapowiedź pomyślnych wydarzeń, jakie będą miały miejsce w naszym życiu w niedalekiej przyszłości.

Możliwe też, że wkrótce dowiemy się jakichś pomyślnych dla nas wiadomości, które sprawią, że w naszym życiu zapanuje radość, przynajmniej na jakiś czas.

Gdy śni nam się milcząca matka, jest to znak, że na jawie nasza sytuacja jest bardzo trudna i wymaga od nas zdecydowanych, ale i przemyślanych działań.

Motyw śmierci matki zapowiada nadejście jakiegoś ważnego dla nas okresu w życiu.

Jeśli śni nam się, że utrzymujemy z matką kontakty intymne, jest to znak, że człowiek, jakim na jawie pozostajemy w związku, posiada jakąś ważną cechę, którą posiada czy posiadała nasza rodzicielka i nie jest to dla nas szczególnie komfortowa sytuacja.

Freud sny o rodzicach postrzegał jako oznakę tego, że osoba śniąca w jednym ze swych rodziców upatruje rywala jeśli chodzi o uczucia drugiego rodzica.

Wskazywał też na kompleksy, jakie śniący mógł żywić względem któregoś z rodziców i które od czasu do czasu dają o sobie znać.

Jung matkę we śnie utożsamiał z wszystkim, co kobiece, a także nieświadomą częścią ludzkiego umysłu, która, gdy zostanie odkryta, przynajmniej w jakimś stopniu, pomoże śniącemu odkryć prawdę na temat samego siebie i znacząco podniesie jakość jego życia.

Oceń sennik

Sennik Matka

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Matka - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen