Sennik Lustro

Sennik lustro

Sennik lustro

Lustro to tafla szkła pokrytego na spodniej powierzchni warstwą srebra lub aluminium, mająca właściwość odbijania znajdujących się przed nią przedmiotów. Chyba każdy a nas codziennie przegląda się w lustrze, choćby w tedy kiedy wychodzi z domu.

Wiele osób widzi w lustrze to co się im nie podoba, a nie to co chcieliby zobaczyć. Lustra pokazują naprawdę jacy jesteśmy i jak wyglądamy. Lustro w naszych snach może mieć różne warianty: możemy przeglądać się w lustrze, możemy go rozbić, możemy widzieć w nim inną osobę lub jakiegoś potwora.

Lustro symbolizuje w naszych snach samowiedze odbitą od „lustra” naszego umysłu-podświadomości i nadświadomości dzięki czemu symbolizuje naszą wewnętrzną prawdę o naszej istocie wraz pełnym dostępnym nam na tą chwile potencjałem rozwoju.

Chociaż zwierciadło naszej podświadomości jakim jest symbolicznie lustro pojawia się w naszych snach na wiele sposobów zwykle maja podobne znaczenie.

Znaczenie snu lustro

Kiedy patrzymy w lustro widzimy zazwyczaj coś co nam się nie podoba zamiast tego co sobie wyobrażamy o sobie samym. Lustro pokazuje nas takim jacy jesteśmy, bez otoki naszego fałszywego rozumienia siebie, dlatego też lustro we śnie za sprawą podświadomości ujawnia nam wszystkie nasze wady i braki które wymagają zmiany lub naprawy.

Jeżeli w śnie patrzymy w lustro to jest to znakiem że nadszedł czas na zastanowienie się nad własnym wnętrzem.

Stłuczenie lustra jest wyraźnym symbolem o zniekształconym i nieaprobowanym przez nasza świadomość własnym prawdziwym wizerunku.

Lśniąca lekko połyskliwa lub otoczona mgiełką powierzchnia lustra służy jako swoiste narzędzie do zaglądania w przyszłość, zwierciadło we śnie może więc ukazać przewidywany wynik pewnych naszych czynów i wydarzeń w przyszłości.

Może również ujawnić wszelkie nasze lęki i obawy, ale i nasze nadzieje związane z przyszłością.

Zamglone lustro może oznaczać uczucie niepewności i brak stabilnej przyszłości.

Lustro jako symbol senny może oznaczać nasze myśli i refleksje nad samym sobą.

Kiedy śni nam się, że patrzymy w lustro, może to oznaczać, że nie mamy świadomości własnej tożsamości – nie wiemy, kim jesteśmy, jacy tak naprawdę jesteśmy i chcielibyśmy albo posiąść tę wiedzę, albo też samodzielnie nadać sobie nowe cechy i na nowo zbudować swoją osobowość.

Gdy śni nam się lustro rozbite, jest to symbol pozbycia się fałszywego wyobrażenia na swój własny temat.

Lustro zamglone oznacza, że czujemy się niepewnie w rzeczywistym życiu, bo nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość.

Kiedy przeglądamy się w lustrze, może to oznaczać jakieś problemy zdrowotne, z jakimi się zmagamy albo jeszcze nie mamy ich świadomości.

Gdy rozbijamy lustro, może to zapowiadać problemy natury psychicznej, a nawet chorobę psychiczną.

Oceń sennik

Sennik Lustro

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Lustro - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen