Latanie

Sennik latanie

Sennik latanie

Dzisiaj latanie jest dosyć powszechne, ale kiedyś to były tylko marzenia, które nie łatwe były do spełnienia. Teraz technika tak poszła do przodu, że już nikogo nie dziwi widok samolotu na niebie.

Sen o lataniu mówi nam o zmianie, która wkrótce zamanifestuje się fizycznie (realnie) w życiu.

Ważnym kontekstem w interpretacji jest sposób startu do latania, samego lotu oraz lądowania.

Otoczenie i sytuacja, które występują podczas startu mówią o tym, czego dotyczy zmiana.

Prędkość, wysokość, odczucia podczas lotu mówią czy zmiana będzie przebiegać łagodnie, szybko, całościowo czy szczątkowo.

Znaczenie snu latanie

Lądowanie mówi o efekcie zmiany. Brak lądowania oznacza wiele możliwości zakończenia i doświadczenia efektów zmiany – teraz jest czas na zastanowienie się co można zrobić, żeby zmiana potoczyła się w aprobowanym przez nas kierunku.

Sny o lataniu są bardzo częste.

Ogólnie są to oznaki nie­bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy śniący lata jak ptak. Freud tłumaczył takie sny jako erotyczne wyobrażenia pragnień, katanie rzeczywiście przenosi ludzi w stan pewnego odu­rzenia, które już w starożytności traktowano jako szał miło­sny.

W nowoczesnej psychologii głębi ocenia się latanie jako niebezpieczną przesadę świadomości, współczesny człowiek wie bowiem, że latanie jest, ogólnie rzecz biorąc, mało groźne.

Można też powiedzieć, że wysokie latanie kryje w sobie późniejsze spadanie. Znaczy to, że podczas wysokiego lotu każdy może spaść w bezdenną przepaść, jednakże trzeba pamiętać i o tym, że dusza sennego lotnika może dostać skrzydeł i uwolnić się od grawitacji. Już Egipcjanie wierzyli, że kto lata we śnie, ten znajdzie wyj­ście z zawikłanej sytuacji.

Gdy śni nam się, że latamy i czujemy się szczęśliwi, jest to znak, że na jawie jesteśmy dumni z tego, że udało nam się odnieść jakiś sukces. Może to też oznaczać, iż jesteśmy znudzeni swoim życiem i przydałoby się nam jakieś urozmaicenie.

Kiedy podczas lotu nie czujemy się dobrze – boimy się, czujemy się niepewnie czy towarzyszy nam poczucie klęski, jest to znak, że na jawie coś obciąża nas na tyle, że stoimy w miejscu i nie jesteśmy w stanie dalej rozwijać się wewnętrznie.

Jeśli śni nam się, że uciekamy w przestrzeń powietrzną przed jakimś grożącym nam niebezpieczeństwem, oznacza to, że pragniemy odciąć się od jakiegoś problemu albo od rzeczywistości, która nie spełnia naszych oczekiwań, a jedynie napełnia nas złymi emocjami.

Jeżeli we śnie mamy skrzydła i latamy dzięki nim, jest to znak, że uda nam się osiągnąć coś, na czym aktualnie najbardziej nam zależy.

Gdy śnimy o lataniu z ptakami, może to być zapowiedź czekającego nas spotkania z osobami innych narodowości.

Freud w snach o lataniu dopatrywał się odniesień do czasów dziecinnych zabaw, jednak uważał też, że mają one zabarwienie erotyczne i mogą oznaczać ukryte pożądanie.

Jung uważał, że latanie we śnie oznacza uwolnienie się przez osobę śniącą od jakichś ograniczeń, które do tej pory skutecznie ją krępowały i nie pozwalały jej zaprowadzić w jej życiu porządku.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply