Sennik Las

Sennik las

Sennik las

Las to bardzo ważny symbol i nie możesz przejść obojętnie koło tego marzenia sennego.

Nie ważne czy śni ci się las przerażający jak horroru, czy może spokojny pełen harmonii, w którym się relaksujesz, odpoczywasz.

Sny o lesie niosą ze sobą szereg znaczeń dotyczących osoby śniącej.

Las odgrywa ważną rolę w religijnych wyobrażeniach i przesądach licznych ludów jako święte i tajemnicze miejsce, które zamieszkują dobrzy i źli bogowie, duchy i demony, dzicy ludzie, boginki bagna i lasu, wróżki.

Lasy, dające schronienie, pojawiają się w wielu kulturach z tego względu przedstawienia lasu lub las jako scena dramatycznych wydarzeń często wskazują symbolicznie na sferę zjawisk irracjonalnych, ale także na miejsce schronienia i bezpieczeństwa.

Znaczenie snu las

Jako miejsce spokoju z dala od wiru życia las, podobnie jak i pustynia, jest ulubionym miejscem pobytu ascetów i pustelników, a o tyle też symbolem duchowego skupienia i pracy wewnętrznej.

Szczególnie w niemieckim obszarze językowym tajemniczy, ciemny las spotykamy często w baśniach, legendach, w poezji i w pieśni.

Psychoanaliza widzi w lesie często symbol psychiki nieświadomej, relację symboliczną, która może się przejawiać zarówno w marzeniach sennych, jak i w realnym lęku przed ciemnym lasem, niejednokrotnie las interpretowany jest także jako symbol kobiety a w szczególności pokryte lasem wzgórze .

Las najczęściej interpretuje się jako symbol naszej nieświadomości lub też odcięcia się od rzeczywistości w celu zwiększenia swej energii życiowej.

Kiedy śni nam się zdrowo wyglądający i zielony las, w którym dobrze się czujemy, jest to znak, że potrzebujemy odpoczynku i zregenerowania swoich sił, najlepiej na łonie natury.

Gdy zaś śni nam się pobyt w gęstym, ciemnym i ponurym lesie, może to oznaczać, że są w naszym życiu takie sprawy, które chcielibyśmy zepchnąć w głąb naszej świadomości, ale niestety sytuacja ta nie będzie się poprawiać, a jeszcze przybędzie nam problemów i musimy być na to przygotowani.

Oceń sennik

Sennik Las

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Las - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen