Las

Las uważany jest za archetypiczny symbol nieświadomości.

Las uważany jest za archetypiczny symbol nieświadomości.

Las w Twoich snach, bez względu na to, czy jest przerażający i wzbudzający lęk, czy też napawa Cię spokojem, działa usypiająco, zawsze odnosi się bezpośrednio do Twojej osobowości, a także podświadomych pragnień i oczekiwań. Warto przyjrzeć się nieco bliżej snom tego rodzaju, ponieważ niosą one ze sobą wiele istotnych znaczeń…

 

Sny, w których pojawia się las, mogą mieć różny wydźwięk, dlatego też dokonując ich analizy należy zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, takie jak nasze zachowanie, dźwięki oraz odczucia. Czasami przebywamy w lesie, który jest spokojny i napawa nas pozytywnymi emocjami, innym razem natomiast odczuwamy strach, niepokój, wydaje nam się, że jakieś niebezpieczeństwo czyha na nas za drzewami… Warto zapoznać się ze wskazówkami, w jaki sposób poprawnie interpretować sny o lecie. Dzięki temu będziemy mieli szansę na lepsze poznanie swojej podświadomości oraz ukrytych w niej sekretów.

Jak zinterpretować sen o lesie?

Las uważany jest za archetypiczny symbol nieświadomości. Dlaczego? Ponieważ przestrzeń leśna jest zazwyczaj bardzo rozległa, a jednocześnie bardzo mroczna, tajemnicza. Dla wielu z nas stanowi siedzibę wszystkiego tego, co nieznane. Łatwo w lesie zgubić drogę, stracić orientację.

Interpretując sny o lesie należy zatem odwołać się bezpośrednio do naszej nieświadomości. Las stanowi symbol wegetatywnego aspektu nieświadomości. Oznacza życie, wzrost, prymitywne instynkty, a także Matkę Naturę. Innym ważnym archetypicznym symbolem nieświadomości jest ocean, ale – w przeciwieństwie do lasu – w mniejszym stopniu sprzyja on człowiekowi. Las charakteryzuje się raczej przyjaznymi aspektami, bowiem może udzielić nam opieki i schronienia, jest znacznie mniejszy od  oceanu, bardziej ograniczony oraz poznawalny.

Jednocześnie las w naszych marzeniach sennych może symbolizować potrzebę bądź pragnienie wycofania się z przytłaczającej codzienności, odzyskania dawnej energii i zapału do życia. Najczęściej tak właśnie jest, kiedy śni nam się bujny, zdrowy, piękny, zielony las, w którym czujemy się dobrze. Gęsty, ciemny i nieprzyjazny las może sugerować, że coś w naszym życiu się komplikuje. Być może istnieją sprawy, o których boisz się rozmawiać, albo pojawiły się problemy, z którymi jest ciężko się uporać.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply