Kwiaty w snach

Kwiaty w snach

Kwiaty w snach

Od wieków kwiatom przypisuje się różnorodne znaczenia. Ze względu na swoje piękno i delikatność kojarzone są z uczuciami, kobiecością, wrażliwością, a także radością życia. W rzeczywistości jednak kwiaty mają znaczenia głębsze i bardziej zawiłe znaczenia symboliczne, które wykraczają poza dostrzegalne gołym okiem walory powierzchownego piękna.

Kwiaty uważane są za archetypiczne symbole duszy. Ich rozłożyste płatki są niczym rozbłyskujące z mistycznego środka promienie światła. Kwiaty to symbole wieloznaczne, którym od wieków w różnych kulturach przypisuje się różnorakie właściwości. Gdy pojawiają się w naszych snach, mogą mieć różne znaczenie uzależnione od rodzaju, gatunku, koloru czy kształtu.

Jak interpretować sny o kwiatach?

Każdy gatunek, a nawet kolor kwiatu ma swoje istotne znaczenie symboliczne. Interpretując sny o kwiatach trzeba jednak zwrócić uwagę na to, co się z nimi działo bądź też co z nimi robiliśmy. Inne znaczenie mają sny o kwiatach pączkujących, inne o roślinach usychających czy też sztucznych itd.

Najważniejsze gatunki kwiatów oraz ich znaczenia:

Bratek symbolizuje zadowolenie z życia. Kwiat ten pojawiający się w śnie wróży pomyślność, spokój i stabilizację. Uważać jednak powinniśmy na żółte bratki, bowiem symbolizują one zazdrość.

Chryzantemy w snach ujawniają potrzebę przebywania w wytwornym, nietuzinkowym towarzystwie. Niekiedy mogą odzwierciedlać ukryte głęboko erotyczne pragnienia, których nie możemy bądź boimy się zrealizować. Kwiaty te często oznaczają wiadomość, którą otrzymamy z odległego miejsca. Chryzantemy, które dojemy komuś, wskazują na pewne niepowodzenia w związku, jeśli zaś my sami dostajemy je od kogoś – szczęśliwą miłość.

Dzwonki (kwiaty polne) to rośliny, których znaczenie symboliczne w dużym stopniu zależy od tego, co z nimi robimy we śnie. Jeśli zrywamy dzwonki, możemy oczekiwać, iż w najbliższej przyszłości odnajdziemy wiernego kochanka, jeżeli zaś otrzymujemy je od kogoś innego, może to być sugestia, iż ktoś się w nas podkochuje. Widząc w snach piękne, kwitnące dzwonki możemy spodziewać się w życiu prawdziwej miłości. Niestety kwiaty uschnięte będą symbolizować koniec związku uczuciowego, pewne rozstanie, a nawet zdradę.

Jaśmin, na który spoglądamy w śnie, oznacza przelotny romans. Widząc siebie podczas przycinania jaśminu, możemy spodziewać się odwiedzin bliskiej osoby, jeśli zaś w śnie wąchaliśmy ten kwiat najpewniej czeka na nas romantyczna miłość.

Kaczeńce to kwiaty o wielu znaczeniach. Przede wszystkim są symbolem szczęścia. Kwitnące – oznaczają powodzenie w sprawach zawodowych, zaś usychające – zbliżające się rozstanie z bliską osobą. Zrywanie we śnie kaczeńców może oznaczać, iż ktoś z bliskich potrzebuje Twojej obecności, zaś wąchanie ich symbolizuje nadejście szczęścia, które uzależnione jest w dużej mierze od podjęcia kilku właściwych decyzji. Kaczeńce to piękne kwiaty, jednakże podziwianie ich we śnie może oznaczać zazdrość, którą czujemy do kogoś, komu powodzi się w życiu lepiej od nas. To znak, że musimy skupić się bardziej na własnych sprawach. Piękny bukiet ze świeżych kaczeńców, który dostajemy od kogoś może sugerować, iż niebawem przypadkowo spotkamy kogoś znajomego, bądź też nieznajomego. Pęk usychających bądź zwiędłych kwiatów to przestroga przed osobą życzącą nam nieszczęścia. Sen o podlewaniu kaczeńców oznacza konieczność zatroszczenia się o dobre relacje z najbliższymi, którzy być może byli przez nas ostatnio zaniedbani, sadzenie kwiatów może świadczyć o pomyślnym rozwiązaniu ważnych dla Ciebie spraw, co jednak będzie wymagało nieco wysiłku oraz podejmowania zdecydowanych decyzji.

Krokusy, na które spoglądamy we śnie, symbolizują szczęście. Zrywanie tych kwiatów może oznaczać, że niebawem doprowadzimy dawno rozpoczęte sprawy do końca. Krokusy, które dostajemy we śnie od kogoś, to symbol zbliżającej się miłością bądź zauroczenia.

Lilia to symbol ludzkiej psychiki. Pojawiająca się we śnie, często stanowi rodzaj podświadomej sugestii, która nieśmiało podpowiada, iż jeśli nam na czymś zależy, musimy o to walczyć i robić wszystko, by cel został osiągnięty. Sny, w których spoglądamy na lilie nie są zbyt pozytywne, bowiem zazwyczaj oznaczają niepowodzenie w realizacji pewnych planów. Kolorowe lilia to pewny sukces finansowy, zaś kwitnąca – odważne i zdecydowane dążenie do obranych celów życiowych. Jeśli we śnie zrywamy te delikatne kwiaty, powinniśmy z realnym życiu nieco częściej myśleć o innych, nie tylko o korzyściach dla siebie. Lilie wodne oznaczają lawinę uczuć, zaś łodyga tych kwiatów to znak szkodliwych złudzeń.

Orchidea (storczyk) we śnie ujawnia skrywane pragnienie związku miłośnego. W przypadku osób posiadających stałych partnerów, orchidea może oznaczać konieczność podjęcia pewnych działań w celu ożywienia związku. Kwiat orchidei symbolizuje przepych, miłość, piękno, rozkwit. Hodowanie we śnie orchidei może symbolizować potrzebę pielęgnowania miłości.

Narcyzy symbolizują szczęśliwą przyszłość. Szczególnie kwiaty widziane w ogrodzie są dobrym znakiem, umieszczone w wazonie oznaczają zazwyczaj nieco mniejszą dawkę szczęścia. To kwiaty, które symbolicznie są bardzo mocno związane z uczuciami. Bardzo często symbolizują również zmiany na lepsze.

Prymula to kwiat zapowiadający szczęście w miłości. Gdy we śnie ktoś nam go wręcza, możemy przypuszczać, że jesteśmy mocno kochani, chociaż może sami sobie tego jeszcze nie uświadamiamy.

Róża ma wiele różnorodnych znaczeń. We snach jest symbolem duchowego bogactwa, szczęścia, spełnienia marzeń o miłości. Jeśli jednak widzimy kwiaty zwiędłe, możemy spodziewać się rozczarowania, samotności lub rychłego rozstania z bliską osobą. Białe róże wróżą spokojną, czystą miłość, czerwone – gorące, namiętne uczucia, natomiast żółte – uczucia, które zakłócone są przez zazdrość. Sen, w którym pojawia się krzak z rozkwitającymi różami wróży spełnienie najskrytszych marzeń.

Rezeda we śnie symbolizuje szczęście, którego można się spodziewać w najbliższej przyszłości. Podziwianie pięknych kwiatów oznacza powodzenie i mnóstwo pozytywnych uczuć, zaś zrywanie rezed symbolizuje żal i stracone nadzieje.

Tulipan to symbol miłości i udanego pożycia małżeńskiego. Osoby, które widzą we śnie tulipany, nie powinny osądzać bliźnich po pozorach, zaś zrywające te kwiaty mogą spodziewać się znajomości z piękną, aczkolwiek powierzchowną osobą. Jeśli we śnie ofiarujemy tulipany, być może darzymy uczuciem kogoś pięknego, ale pozbawionego osobowości.

Żonkil, ten żółty, delikatny kwiat, z jednej strony jest symbolem zazdrości i zaborczości, z drugiej zaś wróży lęk przed odrzuceniem. Zrywanie żonkili oznacza pozbycie się skrywanej zazdrości.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply