sennik kuchnia

Sennik Kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Robimy tam posiłki, a nawet często je tam spożywamy. Kuchnia kojarzy się nam z pięknymi zapachami, z czymś apetycznym, z przyprawami.

Sprawdź znaczenie kuchnia w senniku.

Sennik kuchnia

Gdy symbol ten pojawia się w naszym śnie, najprawdopodobniej oznacza to, iż na jawie czujemy się wyobcowani w swojej rodzinie i nie mamy z krewnymi bliskich kontaktów.

Czujemy się z tym źle i mamy wiele niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych.

Najważniejsze jednak jest to, jak kuchnia prezentuje się w naszym śnie i jak ją odbieramy.

Jeśli bowiem jest pusta, nieprzytulna czy w inny sposób nieprzyjemna, sennik przewiduje, ze nasza sytuacja na jawie także nie jest przyjemna.

Zaś jeśli pomieszczenie to jest przytulne, wesołe czy pełne ludzi, może to być znak, że czujemy się swojsko wśród bliskich i grzejemy się w cieple domowego ogniska.

Freud kuchnię uważał za symbol kobiecy, jako typowo kobiecą przestrzeń.

Jung uważał, że gdy we śnie pojawia się kuchnia, jest to znak, iż osoba śniąca stara się przetworzyć w swym umyśle informacje, które nabyła za pomocą zmysłów.

Sennik kuchnia
Sennik kuchnia

Znaczenie snu kuchnia

Sen o kuchni oznacza, że będziesz zmuszony stawić czoła sytuacjom, które wprowadzą cię w stan przygnębienia.

Dla kobiety sen, że jej kuchnia jest czysta i panuje w niej porządek, zapowiada, że zostanie panią dochodowych majątków.

Kuchnia to pierwotny symbol macierzyństwa i związku z Matką jako opiekunką domu. Miejsce gdzie powstaje duchowa strawa, jak i miejsce, w którym dokonuje się przemiana naszej jaźni i przygotowuje się pożywienie potrzebne do podtrzymania siły życiowej dla ciała.

Sny takie łączą się też z duchowym przetrawianiem problemów które obecnie nas dręczą.

Sennik opisuje, że kuchnia jako alchemiczne miejsce gdzie w toku naturalnych procesów naszej świadomości przetwarza się surowy produkt pierwotny jakim jest na początku swojej drogi w świecie materii w wyrafinowane danie mocno oddziaływając na nasze ziemskie zmysły jest synonimem drogi naszej duszy do doskonałości po wyszukane zadanie.

W symbolice marzeń sennych kuchnia symbolizuje proces naturalnego dojrzewania i dorastania do nowego wyższego poziomu świadomości który można osiągnąć tylko po przez wchłoniecie wiedzy po przez powolną konsumpcje jej w swoim życiu. Sama kuchnia jest wiec synonimem alchemicznego tygla jako naczynia w którym dokonuje się mistyczna przemiana nieokrzesanej bryły w drogocenne kruszywo.

Sen o kuchni

Kuchnia w naszej kulturze uważana jest za centrum życia rodzinnego. To tutaj właśnie przygotowuje się posiłki, często również spożywając je wspólnie właśnie w tym pomieszczeniu.

Nie ma domu ani mieszkania bez kuchni, odgrywa ona bardzo ważne znaczenie w naszym codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że to właśnie w kuchni może rozgrywać się „akcja” niejednego z naszych snów.

Jak już zostało wspomniane, współcześnie kuchnia traktowana jest jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, jednak nie zawsze i nie wszędzie tak było.

W starożytnym Rzymie niższe klasy bardzo często nie posiadały jej w swoich domach, a wszystkie posiłki przygotowywane były w dużych, publicznych pomieszczeniach przeznaczonych do wspólnego gotowania.

W domach klasy wyższej, począwszy od starożytnego Rzymu, a skończywszy aż na dziewiętnastym wieku, kuchnia była oddzielona od innych pomieszczeń zajmowanych przez właścicieli. Miało to oczywiście swoje praktyczne uzasadnienie, bowiem gotowano wówczas na otwartym ogniu, więc w ten sposób ograniczana była ilość dymu dostającego się do wnętrz zamieszkiwanych przez ludzi.

W głównej mierze jednak kuchnia była miejscem, w którym pracowali niewolnicy albo służba domowa, dlatego też to pomieszczenie było przeznaczone właśnie dla nich. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki i znaczenia kuchni w naszych snach.

Co symbolizuje kuchnia w naszych snach?

Dom jest bardzo „osobistym” symbolem sennym, odnoszącym się do doświadczeń konkretnego człowieka. Może stanowić również metaforę życia, zaś poszczególne pomieszczenia w nim odnoszą się do pewnych aspektów osobowości śpiącego.

W tym znaczeniu kuchnia odnosi się przede wszystkim do ludzkich emocji. To centralny punkt w domu współczesnej rodziny, miejsce gdzie przygotowuje i spożywa się posiłki. Jeśli śnimy o kuchni, powinniśmy zapamiętać jak dokładnie ona wygląda – czy ma przyjemny, domowy charakter czy też jest pusta i surowa.

To może być najważniejsza wskazówka interpretacyjna: możesz czuć się spokojnie i bezpiecznie wśród swoich bliskich lub wręcz przeciwnie – odczuwać pewien emocjonalny deficyt.

Sen o kuchni według Junga

Zgodnie z teoriami Junga, dom stanowi metaforę Jaźni. Poprzez sny właśnie możemy poznawać aspekty Jaźni, które są przez nas tłumione lub ukrywane.

Zgodnie z Jungowską analizą snów, kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujemy, a następnie przygotowujemy jedzenie, co może symbolicznie wskazywać na próbę przetworzenia informacji zebranych przy pomocy zmysłów.

Oceń sennik

Sennik Kuchnia

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Kuchnia - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen