Sennik Księżyc

Sennik księżyc

Sennik księżyc

Księżyc to jedyny naturalny satelita Ziemi. To królowa niebios, pierwiastek żeński, uważano go za bardzo ważny atrybut Bogini Matki.

Symbolizuje subtelność, zmienność. Księżyc uosabia kobiecość, ponieważ w ciągu miesiąca zmienia się wielokrotnie, jego fazy można porówna do przebiegu ciąży lub porodu.

Księżyc jest powiązany z przypływami i odpływami morza a także z życiem uczuciowym osoby która o nim śni. Symbolizuje on zmienne humory i nastroje osoby śniącej.

W śnie możemy go widzieć bardzo wyraźnie, jasny księżyc przesuwający się po niebie, lub księżyc zasłonięty przez chmury, który rozświetla całe niebo.

Znaczenie snu księżyc

Ogółem księżyc ma wiele znaczeń, bo na przykład może symbolizować intuicję, zmiany, jakie mają nadejść w naszym życiu, utracenie czegoś lub odnowę, a także wszystko, co tajemnicze, magiczne i pozazmysłowe.

Gdy śni nam się księżyc w pełni, jest to znak, że oczekujemy na coś, co ma nadejść w naszym życiu.

Księżyc znajdujący się w pierwszej kwadrze to dla nas ostrzeżenie przed kłamstwem, którego my się dopuszczamy lub ktoś wobec nas.

Jeśli widzimy księżyc przesłonięty chmurami, jest to zła wróżba dla naszego życia uczuciowego albo znak, że obawiamy się naszych nieodkrytych stron osobowości, w których mogą kryć się jakieś mroczne skłonności.

Oceń sennik

Sennik Księżyc

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Księżyc - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen