Sennik Księżyc

Uważa się, że księżyc to opiekun marzeń sennych, nawet ich przewodnik.

Uważa się, że księżyc to opiekun marzeń sennych, nawet ich przewodnik.

Księżyc uważany jest za Królową Niebios. Od wieków kojarzony był z pierwiastkiem żeńskim, uznawano go za istotny atrybut Bogini Matki. Symbolizował subtelność i zmienność, ponieważ właśnie właśnie takimi cechami określa się najczęściej księżycową poświatę. Pojawiający się księżyc w naszych snach może mieć wiele ukrytych znaczeń. Od wieków przypisuje się mu różnorodne właściwości.

Księżyc związany jest z pierwiastkami żeńskimi. Jak każda kobieta bywa zmienny: przemianom ulega wielokrotnie w miesiącu, a jego fazy odnosimy m.in. do przebiegu ciąży i porodu. Jest związany z przypływami i odpływami morza. W snach zazwyczaj związany jest bezpośrednio z życiem uczuciowym osoby śniącej. Symbolizuje zmienne humory oraz nastroje każdego człowieka.

Księżyc w naszych snach może pojawiać się w różnych okolicznościach. Czasami widzimy jak spokojnie przesuwa się po niebie, innym razem jest zasłonięty przez chmury, albo rozświetla niebo wzbudzając w nas zachwyt. Może być również wielki, czerwony i przerażający. Od takich aspektów zależy przede wszystkim interpretacja snów, w których pojawia się księżyc.

Co symbolizuje księżyc w naszych snach?

Księżyc uznawany jest za opiekuna marzeń sennych, a także przewodnika po nich. Właśnie z tego powodu nie powinniśmy ignorować snów, w których się pojawia. Warto bardzo dokładnie zastanowić się nad jego rolą i znaczeniem.

Pełnia księżyca w naszych snach symbolizuje nasze oczekiwania. Pierwsza kwadra stanowi ostrzeżenie przed kłamstwami, zaś ledwo widoczny, zasłonięty chmurami księżyc źle wróży naszemu związkowi albo oznacza obławę przed tym, co mroczne i niepoznane w naszej psychice.

Niejednokrotnie księżyc w naszych snach oznacza intuicję, zmiany, które być może nastąpią w naszym życiu. Może jednak wskazywać również na pewne straty albo odnowę. Związany jest również z naszą nieświadomością, zdolnościami parapsychicznymi oraz mocą umysłu.

Wiele osób kojarzy księżyc także z magią, czarami oraz czarnoksiężnictwem. Według niektórych księżyc utrudnia sen, a nawet prowadzi do obłędu, a w czasie pełni ludzie często lunatykują. Właśnie z tego powodu może stanowić symbol rzeczy i spraw zaczarowanych, tajemniczych, a również lęk przed utratą kontaktu z racjonalnym położeniem.

Oceń sennik

Sennik Księżyc

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Księżyc - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen