Sennik Kruk

Kruki, tak jak wszystkie ptaki, uważane są za boskich posłańców, łączy się je ze śmiercią i światem podziemnym.

Kruki, tak jak wszystkie ptaki, uważane są za boskich posłańców, łączy się je ze śmiercią i światem podziemnym.

Kruk to ptak, którego raczej nie darzymy zbytnią sympatią. Dzieje się tak w głównej mierze dlatego, iż od najdawniejszych czasach miał stosunkowo negatywne konotacje, przypisywano mu odpowiedzialność za nieszczęścia, nazywano zwiastunem śmierci i uznawano za symbol nieczystości. Twierdzono, że kruki żywią się ludzkimi zwłokami… A co oznacza kruk, który pojawia się w naszych snach?

Sny, w których pojawia się kruk zazwyczaj budzą w nas niepokój, głównie ze względów opisanych powyżej. Możemy widzieć przelatującego kruka, a nawet całe stado tych ptaków, niekiedy krążą one nad naszą głową, przybierając niezwykle duże rozmiary, a nawet atakują nas.

Co oznacza kruk w naszych snach?

Kruk, podobnie jak wszystkie inne ptaki, w pierwszej kolejności uważane są za boskich posłańców, łączy się je jednocześnie ze śmiercią oraz światem podziemnym. Często uznawane są za mroczną stronę Boga. W baśniach najczęściej wyrażają szczerą prawdę nieśmiertelności,  a jeżeli posiadają zdolność mowy – zazwyczaj pośredniczą w proroctwach. Co jednak oznaczają ptaki, w tym przypadku kruki, które pojawiają się w naszych snach?

Ptaki, w tym kruki, zazwyczaj przynoszą nam wieści od wyższej jaźni albo nieświadomości. Mogą być one zarówno dobre, jak i złe. Lecący kruk najczęściej świadczy o tym, że w naszym realnym życiu przechodzimy przez trudny okres, chociaż spychamy negatywne myśli o problemach na drugi plan, do nieświadomości, chcąc o nich zapomnieć. To jednak wcale nie przynosi ulgi, ujawnia się właśnie w naszych marzeniach sennych. W tym kontekście można więc kruka potraktować jako znak, iż pora na uporządkowanie części ważnych spraw w życiu.

Stado kruków najczęściej zwiastuje jakąś klęskę żywiołową albo zamieszanie, na które zanosi się w najbliższym czasie w naszym życiu. Natomiast atak kruka, chociaż brzmi dość niebezpiecznie, zazwyczaj stanowi dobry znak. Zazwyczaj świadczy o tym, że uda nam się pokonać przeciwników, którzy już od jakiegoś czasu stoją nam na drodze. Krążący nad głową kruk może pojawić się w marzeniach sennych wówczas, gdy w realnym życiu znajdujemy się w ciężkiej sytuacji. Warto nico zastanowić się nad nią, aby następnie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Oceń sennik

Sennik Kruk

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Kruk - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen