Królik

Królik od zawsze symbolizował płodność, odrodzenie oraz pierwiastek żeńskie.

Królik od zawsze symbolizował płodność, odrodzenie oraz pierwiastek żeńskie.

Śnił Ci się królik? Jeśli tak, koniecznie powinieneś przekonać się, w jaki sposób należy interpretować marzenia senne tego rodzaju. Jeśli nie – jest duże prawdopodobieństwo, że w Twoich marzeniach sennych pojawi się właśnie to zwierzę, ponieważ należy ono do najpopularniejszych symboli o bardzo silnym nacechowaniu znaczeniowym. Nie wolno przechodzić obojętnie wobec królika, nawet jeśli jest on tylko wytworem naszego nieświadomego umysłu.

Sny o króliku mogą przybierać różne formy. Niekiedy śnimy o tym, że schwytaliśmy to zwierze, innym razem widzimy je uciekające, hodujemy, a nawet zabijamy. Warto przekonać się, na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas interpretacji snów o króliku.

Jak interpretować sny o króliku?

Królik od zawsze symbolizował płodność, odrodzenie oraz pierwiastek żeńskie. Właśnie ze względu na swoje żeńskie właściwości, jak również prowadzony przez niego nocny tryb życia, najczęściej kojarzony jest z Księżycem, który z kolei ma bezpośredni związek z Boginią rządzącą roślinami i wodami. Symbolika królika ma związek z intuicją, jak również menstruacją. Zgodne z najnowszymi badaniami z dziedziny psychologii głębi, królik oznacza zwierzęcą płodność, zaś przez swój związek z księżycem wskazuje dobrą albo złą przemianę.

Jeśli w naszym śnie wyłącznie przyglądamy się królikowi, może to oznaczać, że przedkładamy ilość nad jakość. Królik, jako że jest to zwierzę mniej szkodliwe niż myszy czy szczury, może również symbolizować kogoś lub coś, co ciężko nam jest przezwyciężyć, jednak jest to niezbędne do tego, aby ostatecznie odzyskać wewnętrzną równowagę. Dodatkowo jest to bardzo energiczne stworzenie, które bardzo trudno złapać, dlatego też bardzo często w snach uznawane jest za znak, iż w realnym życiu powinniśmy działać nieco bardziej energicznie oraz żywiołowo, odważniej podejmując decyzje. 

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply