Krokodyl

Krokodyl  w naszych snach występuje jako pewien symbol, znak, iż powinniśmy zastanowić się nad zmianą stosunku do rzeczywistości.

Krokodyl w naszych snach występuje jako pewien symbol, znak, iż powinniśmy zastanowić się nad zmianą stosunku do rzeczywistości.

Czy przyśnił Ci się krokodyl? Być może powinieneś zmienić stosunek do rzeczywistości i przyjrzeć się nieco bliżej otaczającym Cię ludziom… Bardzo często zdarza się, że sen o krokodylu pojawia się znacznie częściej niż jeden raz. Warto zastanowić się nad jego znaczeniem, ponieważ bardzo często okazuje się, że marzenia senne tego rodzaju mają bardzo duży wpływ na Twój sposób postrzegania świata.  Dziwisz się, że przyśnił Ci się krokodyl? Nie powinieneś! Zwierze to najczęściej w naszych snach występuje jako pewien symbol, znak, iż powinniśmy zastanowić się nad zmianą stosunku do rzeczywistości. Warto również zapamiętać, czy w naszym śnie obawialiśmy się krokodyla, jakie było jego nastawienie do nas, a także okoliczności spotkania z tym zwierzęciem. Może to być podstawa do wysnucia bardzo istotnych wniosków dotyczących naszych relacji ze światem zewnętrznym. O czym świadczy krokodyl w naszych snach? Krokodyl w czasach starożytnych kojarzony był ze strażnikiem bram świata podziemnego, a więc odgrywał taką samą rolę, jaka w naszych snach należy do nieświadomości. Starożytni Egipcjanie utożsamiali krokodyla w duszami umarłych. W marzeniach sennych krokodyl najczęściej występuje jako strażnik wszelkiego rodzaju barier, np. emocjonalnych bądź psychologicznych. Krokodyl w snach może pojawić się w różnych kontekstach. Zdarzają się np. marzenia senne, w których zostajemy połknięci przez krokodyla. Oznaczają one najczęściej potrzebę duchowego wtajemniczenia lub też zanurzenia się we własnej nieświadomości. Najczęściej śniący się krokodyl traktowany jest jako podświadoma sugestia, iż należy zmienić swój stosunek do świata – szczególnie jeśli zwierze jest agresywne i stara się zaatakować. Niekiedy krokodyl może również symbolizować bezlitosny świat albo – złych sąsiadów, którzy wciąż uprzykrzają nam życie. W mitologii krokodyl przedstawiany jest jako bestia pożerająca księżyc, która później roni nieszczere łzy (stąd też powiedzenie „krokodyle łzy”). Na tej podstawie właśnie możemy potraktować krokodyla we śnie jako symbol hipokryzji i nieszczerości. Podążając inną ścieżką interpretacyjną możemy uznać, że krokodyl symbolizuje płodność, a także roślinność i roślinną duszę ludzkości, głównie przez wzgląd na fakt, iż zwierze żyje zarówno w wodzie, jak i błocie. Przykładowe interpretacje snów i możliwe znaczenia snu o krokodylu lub aligatorze

Ucieczka przed krokodylem

Śnienie, że uciekasz przed krokodylem lub aligatorem znaczy, że boisz się konfrontacji ze strachem lub możesz chcieć uciec od trudnej sytuacji, której doświadczasz. Ściganie we śnie to bardzo częsty temat, którego wielu z nas doświadcza. Poziom strachu będzie w dużej mierze zależał od wydarzeń, które mogą mieć miejsce w Twoim obecnym życiu.

Sen o małych aligatorach

Aligatory i krokodyle są niezwykle opiekuńczymi rodzicami. W starożytnym Egipcie uważano, że zwierzęta te były symbolem płodności. Sen o jajkach krokodyla może potencjalnie oznaczać, że jesteś podekscytowany nowymi początkami lub masz ukryte obawy związane z nowymi zmianami w Twoim życiu. Dla niektórych aligator lub krokodyl może oznaczać nadopiekuńczość. Czasami może to być również znak, że musisz zastanowić się nad samym sobą. Czy spędzasz zbyt dużo czasu na obowiązkach? Czy potrzebujesz trochę czasu tylko dla siebie? Czy może nie masz wystarczająco dużo zabawy i radości w swoim życiu? Czasami sen ten może również wskazywać na element zaskoczenia . Może rzeczy są zbyt przewidywalne i potrzebujesz zmiany.

Zabijasz krokodyla

Jeśli śnisz, że zabijasz aligatora lub krokodyla może to potencjalnie oznaczać, że czujesz, że jesteś w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem, które może pojawić się na Twojej drodze. Możesz mieć pewność, że nawet jeśli coś jest trudne, w końcu odniesiesz sukces. Jeśli czujesz ulgę lub radość może to również oznaczać, że niedawno pokonałeś coś trudnego, a teraz czujesz satysfakcję wiedząc, że udało Ci się sprostać wyzwaniu. „Zabijanie” – oznacza osiągnięcie sukcesu.

Atak krokodyla

Śnienie o ataku może być bardzo przerażające! Jeśli czujesz, że jesteś atakowany może to oznaczać, że nie masz pewności, czy możesz zaufać komuś lub czemuś w swoim życiu. Pamiętasz, co powiedzieliśmy wcześniej o grubej skórze krokodyli? W takich przypadkach sen o byciu zaatakowanym może oznaczać, że rozwijasz odporność na ataki innych na jawie.

Sen o ataku krokodyla

Sen o ugryzieniu przez krokodyla lub aligatora może oznaczać, że zostaniesz ostrzeżony o zbliżającym się zagrożeniu lub niebezpieczeństwie. Może to również oznaczać, że musisz być bardziej świadomy możliwych problemów. Zadaj sobie pytanie: Czy ignorujesz coś na co powinieneś zwrócić większą uwagę?

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply