sennik krew

Sennik Krew

Od wieków krew jest symbolem życia i energii życiowej. Oznacza też witalność, ale i fizyczną świadomość, która pozwala na aktywne życiem, czasem również seksualność.

Ponadto jest symbolem relacji międzyludzkich, lęków i zahamowań. Jak implikuje sennik, krew jest też związana z Twoją siłą i może wskazywać na konieczność fizycznego odpoczynku. Oznacza też rozbudzenie uczuć lub duchowe odrodzenie.

Intensywnie czerwoną krew i jej rolę jako eliksiru życia można też utożsamiać z pasją, miłością i gniewem. W myśl tego, co podaje sennik, symbol ten może oznaczać, że cierpisz – wskazują na to zwłaszcza krwawiące rany.

Krew jest również symbolem witalności, pełnokrwistej pasji i miłości. Interpretacji jest bardzo wiele, dlategojak tłumaczy sennik, dla wyjaśnienia takiego snu kluczowe są okoliczności towarzyszące.

Gdy śnisz, że krwawisz, jest to oznaka żywotności. Sennik wskazuje tutaj na Twoją witalność i dużą, zdrową energie. 

Sennik krew

 • krew z nosa : gdy śnisz, że krew płynie z nosa, zapowiada to, że będziesz miał tyle pieniędzy, ile popłynęło krwi.
 • krew z rany : jeżeli w Twoim śnie widzisz krew wypływającą z rany skup się bardziej na sobie, swoich uczuciach i swoich pragnieniach. Dobrze pomagać innym i nie być egoistą, jednak czasami warto zadbać o swoje zdrowie. Fizyczne jak i psychiczne. Pozwól sobie na odpoczynek od codzienności, a na pewno poczujesz się lepiej.
 • krew menstruacyjna, okres : w Twoim życiu wydarzy się coś, co na zawsze zmieni Twój stosunek do ważnej osoby z otoczenia. Czekają Cię trudne chwile, jednak jeśli zdołasz je przetrwać, los odwdzięczy się nową wspaniałą znajomością na lata. 
 • krew z ust : cięzki sen w którym widzisz krew z ust zapowiada ogromną zmiana. Spotka Cię coś, czego ani trochę się nie spodziewasz. Nie ma w tym miejsca na strach. Wszystko ułoży się po Twojej myśli, a to co Cię ostatnio dręczyło, odejdzie w zapomnienie.
 • krew na ubraniu : zakrwawione ubranie we śnie może być znakiem, że komplikujesz komuś pracę albo utrudniasz karierę.
 • krew z palca : jeżeli w twoim śni pojawia się krew z palca, znaczy to, że masz większe możliwości niż Ci się wydaje. Rozwiń skrzydła, pokaż światu na co Cię stać i ciesz się swoimi dokonaniami. Chwal się osiągnięciami. Jest to czas, który pokaże kto naprawdę dobrze Ci życzy.
 • krew z ucha : gdy śnisz, że krew leje się z ucha, jest to dobry znak dla Twojego zdrowia i sił.
 • krew z zęba : jeśli krew leci z zęba, wieszczy Ci to bogactwo, ale i choroby i złych ludzi.
 • krew z pochwy : gdy śnisz, że krew płynie Ci z pochwy, jest to znak, że jesteś słaby i nie będziesz żył długo.
 • krew z oczu : to znak, że będziesz ingerował w niebezpieczne rzeczy.
 • krew w moczu : jeśli razem z moczem płynie krew, zapowiada to hańbę dla Twoich dzieci.
 • Sen o przemocy, w którym płynie krew to znak, że masz w sobie autodestrukcyjne siły i skłonności.
 • Jeśli śnisz o krzepnięciu krwi, oznacza to, że musisz zrealizować swoje plany i dostać to, czego chcesz.
 • Krwawienie innych osób, którym udzielasz pomocy, to znak, że sam potrzebujesz wsparcia.

Znaczenie snu krew

 • Utrata krwi odnosi się generalnie do spadku sił fizycznych, duchowych i moralnych.
 • Gdy śnisz, że widzisz siebie krwawiącego, jest to znak, że masz rany psychiczne, do których nie chcesz się przyznać, gdyż upokarza Cię to przed innymi.
 • Jeśli we śnie widzisz krew, może to być znak, że o kogoś się martwisz.
 • Jeżeli śnisz, że wymiotujesz krwią, jest to znak, że chcesz oddalić od siebie wszystko, co nieczyste.
 • Gdy śnisz, że krew płynie z ran innych ludzi, oznacza to, że masz zamiar dodać im bólu.
 • Utrata krwi może wskazywać na pozbawienie miłości, a transfuzja – na ożywienie głębokiego uczucia.
 • Picie lub wymiana krwi zapowiada przypływ nowych sił.
 • Jeśli śnisz, że tracisz krew, oznacza to, że brakuje Ci miłości albo ponosisz psychiczne ofiary.
 • Kiedy śnisz, że masz transfuzję krwi, zapowiada Ci to wzbogacenie psychiczne albo stymulujący wpływ, na przykład nowe przyjaźnie, ludzki szacunek.
 • Krążąca krew jest ważnym symbolem. Jeśli krew z łatwością przepływa przez tętnice lub żyły, może to być znak, że kroczysz właściwą drogą. Każda blokada zaś wskazuje na przeszkody w Twoim życiowym planie. Krążąca krew może też symbolizować odmłodzenie i nowe siły.
 • Bez przeszkód płynąca krew może wskazywać na Twoją silną pasję albo ważną sytuację. Ale może to też być znak, że nieświadomie jesteś wściekły na kogoś, kto znajduje się w pobliżu Ciebie.
 • Gdy śnisz, że masz krew na rękach, może się to odnosić do Twojej głęboko zakorzenionej winy.
 • Jeśli śnisz, że pijesz czyjąś krew, oznacza to, że będziesz żył w grzeszny sposób, gdyż spożywanie krwi jest przeciwko Bożemu porządkowi.

Sen o krwi

Krew – życiodajny płyn, który krążąc nieustannie w naszym organizmie, zapewnia nam zdrowie i życie. Dostarcza wszystkim komórkom naszego ciała tlen i niezbędne substancje odżywcze. Utrata dużej ilości krwi może grozić nawet śmiercią. Nic więc dziwnego, że przypisuje się jej cudowną moc! Kiedyś używano krwi zwierząt bądź ludzi jako ofiary przebłagalnej dla bogów. Wysysanie krwi z innej osoby w wielu kulturach oznaczało przymierze, braterstwo do końca życia. 

Mimo tego, że przypisuje się jej życiodajne, a wręcz cudowne moce, dla większości osób widok krwi nie jest zbyt przyjemny. Również sny, w których pojawia się krew, budzą w nas pewne obawy. Możemy śnić o tym, że zostaliśmy ranni w jakimś wypadku albo też jakaś inna osoba, np. ktoś z naszych bliskich, bardzo mocno krwawi. Niejednokrotnie w marzeniach sennych pojawiają się również motywy związane z piciem krwi, badaniem krwi, menstruacją lub też morderstwem. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku bardzo duże znaczenie ma barwa krwi, czyli jej czerwień. W przypadku tego rodzaju snów dokonując interpretacji należy wziąć pod uwagę właśnie symbolikę koloru czerwonego, która może mieć decydujące znaczenie.

Co oznacza krew w naszych snach?

Podczas interpretowania snów, w których pojawia się krew, należy wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności, w jakich ten motyw występuje. Jak już zostało podkreślone, jest to symbol, którego nie należy zignorować. Jeśli ujawnia się w naszych snach, zapewne jest bardzo znaczącym sygnałem przesyłanym nam przez podświadomość. Krew, oprócz prymarnej roli związanej z zapewnianiem nam życia, miała zastosowanie również w większości rytuałów płodności. Krew menstruacyjna zwykle wiązana była z duchową inicjacją, a pocie krwi wiązał się z odrodzeniem.

Jeśli w naszym śnie zostaliśmy ranni, powinniśmy zwrócić uwagę, jaki charakter ma nasza rana. Poważne rany we śnie, takie jak np. utrata części ciała, najczęściej wiążą się bezpośrednio z aspektami naszej psychiki, na które należy zwrócić uwagę, bowiem być może do tej pory spychaliśmy je na drugi plan. Gojące się rany, które ponownie się otwierają i krwawią, zazwyczaj symbolizują nasze wspomnienia oraz doświadczenia z przeszłości, które po dziś dzień sprawiają nam ból. Krwawiąca rana w większości przypadków interpretowana jest jako brak energii w życiu. Być może ktoś lub coś wysysa naszą krew? Utrata krwi natomiast najczęściej wiązana jest z utratą czyjegoś uczucia. Być może podświadomie obawiamy się, że ktoś przestanie nas kochać bądź szanować, ale wolimy o tym nie myśleć w ciągu dnia. Nasze obawy ujawniają się jednak nocą.

Krew niejednokrotnie interpretowana jest również jako agresja drzemiąca w naszym wnętrzu. Taka interpretacja jest szczególnie wskazana wówczas, gdy śni nam się brutalna zbrodnia.

Co na to Freud?

Według Freuda krew pojawiająca się w naszych snach jest symbolem urazu poporodowego, którego nie możemy zaakceptować, tłumimy go więc w naszej podświadomości, dając upust niechcianym emocjom wyłącznie podczas snów.

Co na to Jung?

Według Junga krew stanowi źródło życia, a także miłości i duchowości. Jeśli w naszym śnie straciliśmy bardzo dużo krwi, być może czujemy się emocjonalnie wyczerpani i osłabieni. Warto byłoby coś z tym zrobić.

Znaczenie snu krew w senniku mistycznym

Krew płynąca w żyłach i tętnicach jest źródłem sił życiowych u każdego człowieka już od momentu poczęcia. Jest żywa tkanka złożona z komórek.

Sennik krew
Sennik krew

Krew to życiodajna ciecz, bez której nie moglibyśmy żyć. Zawsze przypisywano jej magiczną moc.

Jeśli śni nam się, że krwawimy z powodu jakiejś poważnej rany, na przykład utraty kończyny, jest to znak, że nie zwracamy uwagi na jakieś ważne elementy naszej psychiki, lecz spychamy je na dalszy plan.

Zagojone rany, które znowu zaczynają krwawić, to znak, że nadal nie uporaliśmy się z jakimś wydarzeniem z przeszłości, które było dla nas bolesne i stale to rozpamiętujemy.

Krwawiąca rana może oznaczać, że na jawie nie mamy energii z powodu jakiejś złej dla nas sytuacji albo zachowania kogoś, kto ją nam odbiera w metaforycznym sensie.

Gdy śnimy, że mocno krwawimy, może to oznaczać, że obawiamy się, że stracimy czyjeś uczucie i obawa ta jest w nas na tyle silna, że na co dzień staramy się zepchnąć ją w głąb swojej podświadomości.

Kiedy śni nam się, że zadajemy komuś ranę albo dokonujemy zbrodni, jest to znak, iż w naszym wnętrzu znajduje się potężna agresja i nasza podświadomość ostrzega nas w ten sposób, byśmy ją w sobie pohamowali i nie pozwolili jej wydostać się na zewnątrz.

Freud krew i rany utożsamiał z urazem poporodowym, który jest właściwy każdemu człowiekowi.

Jung uważał krew za źródło życia, a także miłości i duchowości. Twierdził, że sny o jej utracie mogą symbolizować osłabienie emocjonalne, z którym zmaga się osoba śniąca.

zobacz więcej w sennik biz : znaczenie snu krew

Oceń sennik

Sennik Krew

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Krew - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen