Kościół

Motyw kościoła w snach należy potraktować jako pewien symbol, aby przekonać się, jakie niesie dla nas przesłanie.

Motyw kościoła w snach należy potraktować jako pewien symbol, aby przekonać się, jakie niesie dla nas przesłanie.

Dla chrześcijan kościół to miejsce szczególne. W nim właśnie odprawiane są nabożeństwa, sprawowane sakramenty, odmawiane modlitwy. To tutaj właśnie przyjmowane człowiek staje się chrześcijaninem poprzez chrzest, a następnie wstępuje w związek małżeński, a także jest żegnany przez najbliższych podczas pogrzebu, kiedy już odejdzie z tego świata.

 

Kościoły to nie tylko miejsca kultu istotne dla chrześcijan. Te niezwykle charakterystyczne i niejednokrotnie zabytkowe budowle są prawdziwymi perłami architektonicznymi w niejednym mieście. Nie ma co się dziwić, że kościół pojawia się w snach nie tylko osób wierzących, lecz również niewierzących. Bardzo często jest on tylko tłem dla rozgrywających się wydarzeń, np. osoba śniąca może uczestniczyć w czyimś ślubie, pogrzebie czy jakimś innym wydarzeniu związanym z sakramentami. Czasami zwierzamy wnętrze świątyni, wpadając w zachwyt i podziwiając wspaniałe witraże i obrazy. Niekiedy wchodzimy do kościoła, aby w samotności pomodlić się, porozmawiać z Bogiem. Ale bywa i tak, że kościół w naszym śnie jest mroczny, opuszczony i przerażający… Motyw kościoła w snach należy potraktować jako pewien symbol, aby przekonać się, jakie niesie dla nas przesłanie.

Co oznacza kościół w naszych snach?

Kiedy w naszych snach pojawia się kościół, zarówno jako główny motyw, jak również tylko tło dla rozgrywających się wydarzeń, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie uczucia wywołuje w nas to miejsce. Czy czujemy się we śnie szczęśliwi i spokojni, czy wręcz przeciwnie – kościół budzi w nas niechęć albo strach? Zazwyczaj kościoły pojawiające się w naszych snach dotyczą uporządkowania bądź stworzenia nowego kanonu wartości, którymi pragniemy kierować się w życiu. Możemy to odnieść bezpośrednio do naszego życia, w którym być może pragniemy wprowadzić nowy ład moralny, albo po prostu obawiamy się konfrontacji z tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze i stanowi motywację naszych działań.

Kiedy w śnie pojawiają się różnorodne katedry i zabytkowe świątynie, najczęściej jest to świadectwo naszych podświadomych prób zrozumienia, co się z nami dzieje, zracjonalizowania sytuacji, która być może wymknęła się nam spod kontroli. Być może pragniemy zrozumieć nasze przeznaczenie i dowiedzieć się, jaką ścieżką powinniśmy podążać w życiu. Warto zadać sobie pytania tego rodzaju, bo znalezienie na nie odpowiedzi może przynieść nam upragniony spokój oraz duchową stabilizację.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply