Sennik Koniec świata

Sennik koniec świata

Sennik koniec świata

Koniec świata – potencjalny, różnie wyobrażany proces zakończenia istnienia czegoś. Jest on powszechnie związany z nauką, filozofią, religią i kulturą. Określenie bywa też używane w znaczeniu miejsca odległego od cywilizacji.

W naszych snach koniec świata przedstawiony jest zazwyczaj jako apokalipsa. Koniec świata może być ukazany jako na przykład klęska żywiołowa, wybuch nuklearny. Takie sny są bardzo przerażające, przytłaczające.

Jak interpretować taki sen ?

Znaczenie snu koniec świata

Znajdujesz się aktualnie w bardzo trudnym okresie życia, w którym musisz podjąć zasadnicze decyzje. Koniec świata oznacza, że trzeba się z czymś lub z kimś rozstać, aby móc zacząć coś nowego.

Gdy symbol ten pojawia się w naszym śnie, często obawiamy się, czy to aby nie jest sen proroczy. Jednak zwykle obrazuje on tylko to, co dzieje się w naszym życiu, czyli najprawdopodobniej przeżyliśmy właśnie jakieś ogromnie przykre, wręcz traumatyczne wydarzenie, które wywróciło nasz świat do góry nogami.

Jeśli zaś śni nam się koniec świata, ale ostatnio w naszym życiu nie wydarzyło się nic, co moglibyśmy tak zakwalifikować, jest to znak, że mamy skłonności do przesadnych reakcji i małe problemy urastają w naszym umyśle do rangi końca świata.

Freud sen o końcu świata interpretował jako znak, iż osoba śniąca posiada agresywne instynkty bądź odczuwa do kogoś wielka nienawiść.

Jung widział w takich snach symbol religijnego odkupienia i uważał, że oznaczają, iż osoba śniąca na jawie czyni jakieś słuszne rzeczy, które prowadzą do jej duchowego odrodzenia.

Oceń sennik

Sennik Koniec świata

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Koniec świata - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen