Klucz

Sennik klucz

Sennik klucz

Klucz – przedmiot służący do otwierania zamków lub kłódek, jest symbolem często pojawiających się w snach. Jest uznawany za ważny symbol. Jeśli też pojawił się w twoich snach to zapoznaj się z jego znaczeniem.

Sen taki może mieć różne formy, możemy zgubić klucz, możemy go tylko widzieć, możemy dostać od kogoś klucz, możemy zniszczyć go celowo lub niechcący, możemy dać komuś klucz, itp.

Jak interpretować taki sen?

Znaczenie snu klucz

Klucz ogólnie uznaje się za symbol nadziei. Zatem gdy śni nam się, że zgubiliśmy klucze, jest to znak, iż na jawie przeżywamy duży niepokój związany z naszą niepewną przyszłością.

Może to też oznaczać, że mamy jakieś poważne problemy, których nie potrafimy rozwiązać i nie mamy nadziei na to, że kiedyś to się nam uda.

Gdy śni nam się, że znajdujemy klucz i cieszymy się z tego, jest to zapowiedź, że uda nam się zdobyć kogoś, na kim od dawna nam zależy.

Jeśli zaś znajdujemy klucz, ale nie wzbudza to naszej radości, jest to znak, że powinniśmy odłożyć w czasie planowaną podróż.

Freud klucz utożsamiał z męskimi narządami płciowymi, zatem sny, w jakich pojawiał się ten motyw, uważał za nawiązujące do życia seksualnego osoby śniącej i jej kontaktów intymnych z innymi.

Jung uważał klucz za symbol nadziei, głównie tej pokładanej w Bogu, a więc związanej z religijnością, lub też z szansą na uporanie się z jakąś ważną sprawą.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply