Kłótnia

Czasami motyw kłótni przewijają się one także przez nasze marzenia senne.

Czasami motyw kłótni przewijają się one także przez nasze marzenia senne.

Chyba nikt z nas nie lubi się kłócić, zwłaszcza jeśli konflikt rozpoczyna się od bardzo błahej sprawy. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że ponoszą nas nerwy, „wybuchamy”, staramy się nazbyt agresywnie przekonać innych do swojej racji. Często zdarza się, że dzięki kłótniom właśnie dajemy upust naszym emocjom.

Kłótnia to nic dobrego, to jednak przytrafia się każdemu z nas. Nic więc dziwnego, że także w naszych marzeniach sennych możemy brać udział w kłótni…

W naszych snach – tak jak i w życiu – możemy kłócić się o różne sprawy. Niekiedy są to rzeczy bardzo ważne, innym razem banalne, błahe. Niejednokrotnie po takim śnie czujemy się oczyszczeni ze złych emocji, lub wręcz przeciwnie – zdezorientowani i jeszcze bardziej rozdrażnieni. Możemy się kłócić z bliską nam osobą albo z kimś zupełnie nam obcym. W śnie czasami przyglądamy się kłótniom innych osób, stojąc obojętnie, w innych przypadkach występujemy w roli mediatora. Możliwości może być wiele. Warto przekonać się, co dokładnie oznaczają sny o kłótni.

Jak interpretować sny o kłótni?

W naszych snach kłótnie symbolizują konflikty wewnętrzne śniącego, jego walkę, która toczy się w podświadomości. Może również wyobrażać problemy w naszych codziennych relacjach z różnymi osobami z naszego otoczenia.

Jeśli chcemy poprawnie zinterpretować sny tego rodzaju, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na osobę, z którą się kłócimy: czy ją znamy, jaki jest jej stosunek do niej oraz jak się ona zachowuje podczas kłótni, czy jest to kobieta czy mężczyzna. Kłótnia z kobietą zazwyczaj oznacza konflikt z udziałem animy, zaś kłótnia z mężczyzną dotyczy konfliktu związanego z animusem. Kobieta symbolizuje matkę, zaś mężczyzna – ojca (nawet jeśli są to osoby zupełnie nam obce).

Ważny jest również powód naszej kłótni. Jeśli dotyczy on spraw związanych z domem, najpewniej w naszym życiu realnym dotyka nas konflikt rozgrywający się na poziomie psyche, kłótnia o jedzenie dotyczy problemów związanych ze strawą duchową.

 

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply