Klęski żywiołowe

Sny o klęskach żywiołowych nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie są wcale złym znakiem.

Sny o klęskach żywiołowych nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie są wcale złym znakiem.

Przyroda z jednej strony otacza nas opieką, daje nam pożywienie, schronienie, z drugiej zaś jej destrukcyjna siła jest w stanie pozbawić człowieka życia. Może nas zachwycać, lecz również przerażać swoją siłą i potęgą. Klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, tornada, huragany, wybuchy wulkanów itd., sieją spustoszenie na ziemi, a w konfrontacji z nimi człowiek nie ma żadnych szans. Jeśli pojawiają się w naszych, mogą świadczyć o przemianach oraz pewnych zawirowaniach, mających miejsce w naszej psychice, a nawet podświadomości. 

Sny, w których ukazana zostaje destrukcyjna siła natury, zazwyczaj budzą w nas przerażenie. Sprawiają, że jak najszybciej chcielibyśmy się przebudzić, bowiem dopiero wtedy powraca spokój i ulga, że to co widzieliśmy za zamkniętymi oczyma nie wydarzyło się naprawdę. Klęski żywiołowe mogą być ukazane w różnych formach; niekiedy jesteśmy świadkami trzęsienia ziemi, albo zbliżającego się tornada. Niejednokrotnie znajdujemy się w centrum tragicznych wydarzeń, czując ogromny strach, a nawet zbliżającą się śmierć…

Co oznaczają sny o klęskach żywiołowych?

Sny o klęskach żywiołowych pojawiają się najczęściej u osób, które skarżą się na różnorodne problemy emocjonalne. Występują często także u ludzi mieszkających na terenach zagrożonych występowaniem klęsk żywiołowych, co oczywiście nie jest niczym dziwnym. Mogą oni stale myśleć o możliwości wystąpienia jakiegoś nieszczęścia związanego z powodzią, tornadem czy też trzęsieniem ziemi. O klęskach żywiołowych śnią także osoby, które kiedyś w swoim życiu takowe przeżyły, a w ich podświadomości pozostało wspomnienie o dawnych doświadczeniach.

Snów o klęskach żywiołowych nie należy lekceważyć. Zaliczane są one do jednych z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej obrazowych metafor, które świadczą o burzy, która ma miejsce w naszym życiu, jak również braku stabilizacji emocjonalnej. Z drugiej strony jednak niejednokrotnie sny tego rodzaju mogą wskazywać pewne sprawy, które nadmiernie wyolbrzymiamy. Można porównać je wówczas do wulkanu, który ma ochotę wybuchnąć. Występują również u ludzi, którzy lekceważąco pochodzą do kryzysów emocjonalnych.

Na co zwracać uwagę podczas snów  o klęskach żywiołowych

W interpretacji snów tego rodzaju bardzo ważne znaczenie ma rodzaj klęski żywiołowej:

  • Jeśli widzimy tornado, najpewniej w naszym życiu czeka nas jakieś małe zamieszanie, związane np. z głęboką przemianą duchową.
  • Trzęsienie ziemi zazwyczaj symbolizuje przemiany odbywające się w naszym umyśle – być może coś z naszej nieświadomości próbuje przebić się do umysłu świadomego.
  • Wybuch wulkanu symbolizuje skrywane uczucia i emocje, które pomimo naszych usilnych starań niebawem mogą wybuchnąć. Eksplodują wówczas niczym wulkan!
  • Sny, w których naszemu życiu zagraża woda mogą ujawniać pewne emocje z naszego realnego życia, które są rozchwiane i niebawem mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Trzeba spróbować je uporządkować i zastanowić się, czy stres z nimi związany jest rzeczywiście konieczny.

Sny, w których próbujemy stawić opór różnego rodzaju klęskom żywiołowym (zazwyczaj bez powodzenia) najczęściej dowodzą tego, że nasze problemy w życiu realnym są dość poważne i powinniśmy jak najszybciej zastanowić się, jak można je rozwiązać oraz w jaki sposób uporządkować pewne sprawy, aby odzyskać spokój.

Pomimo tego, że sny o klęskach żywiołowych nie należą do najprzyjemniejszych, nie są wcale złym znakiem. Marzenia senne tego rodzaju świadczą o tym, że nasz nieświadomy umysł próbuje uporać się z pewnymi problemami i przesyła nam bardzo klarowne sygnały, iż należy nad sobą popracować. Kiedy burza, tornado czy powódź przeminą, będziemy mogli zacząć budować nowe, lepsze życie.

Sny o klęskach żywiołowych według Freuda

Według Freuda sny o klęskach żywiołowych zawsze miały wydźwięk seksualny. Wiązały się najczęściej z niepokojem wewnętrznym, obawą przed kontaktami intymnymi itd.

Sny o klęskach żywiołowych według Junga

Klęski żywiołowe w snach dla Junga świadczyły o tym, że powoli rozpadowi ulega nasze życie emocjonalne. Być może jesteśmy uczuciowo rozchwiani, zestresowani. Warto w takich przypadkach zastanowić się, co jest przyczyną takiego stanu. Być może jest szansa, aby szybko przeciwstawić się problemom, unikając większych problemów.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply