Sennik Klęski żywiołowe

Sny o klęskach żywiołowych nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie są wcale złym znakiem.

Sny o klęskach żywiołowych nie należą do najprzyjemniejszych, ale nie są wcale złym znakiem.

Przyroda z jednej strony otacza nas opieką, daje nam pożywienie, schronienie, z drugiej zaś jej destrukcyjna siła jest w stanie pozbawić człowieka życia. Może nas zachwycać, lecz również przerażać swoją siłą i potęgą. Klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, tornada, huragany, wybuchy wulkanów itd., sieją spustoszenie na ziemi, a w konfrontacji z nimi człowiek nie ma żadnych szans. Jeśli pojawiają się w naszych, mogą świadczyć o przemianach oraz pewnych zawirowaniach, mających miejsce w naszej psychice, a nawet podświadomości. 

Sny, w których ukazana zostaje destrukcyjna siła natury, zazwyczaj budzą w nas przerażenie. Sprawiają, że jak najszybciej chcielibyśmy się przebudzić, bowiem dopiero wtedy powraca spokój i ulga, że to co widzieliśmy za zamkniętymi oczyma nie wydarzyło się naprawdę. Klęski żywiołowe mogą być ukazane w różnych formach; niekiedy jesteśmy świadkami trzęsienia ziemi, albo zbliżającego się tornada. Niejednokrotnie znajdujemy się w centrum tragicznych wydarzeń, czując ogromny strach, a nawet zbliżającą się śmierć…

Co oznaczają sny o klęskach żywiołowych?

Sny o klęskach żywiołowych pojawiają się najczęściej u osób, które skarżą się na różnorodne problemy emocjonalne. Występują często także u ludzi mieszkających na terenach zagrożonych występowaniem klęsk żywiołowych, co oczywiście nie jest niczym dziwnym. Mogą oni stale myśleć o możliwości wystąpienia jakiegoś nieszczęścia związanego z powodzią, tornadem czy też trzęsieniem ziemi. O klęskach żywiołowych śnią także osoby, które kiedyś w swoim życiu takowe przeżyły, a w ich podświadomości pozostało wspomnienie o dawnych doświadczeniach.

Snów o klęskach żywiołowych nie należy lekceważyć. Zaliczane są one do jednych z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej obrazowych metafor, które świadczą o burzy, która ma miejsce w naszym życiu, jak również braku stabilizacji emocjonalnej. Z drugiej strony jednak niejednokrotnie sny tego rodzaju mogą wskazywać pewne sprawy, które nadmiernie wyolbrzymiamy. Można porównać je wówczas do wulkanu, który ma ochotę wybuchnąć. Występują również u ludzi, którzy lekceważąco pochodzą do kryzysów emocjonalnych.

Na co zwracać uwagę podczas snów  o klęskach żywiołowych

W interpretacji snów tego rodzaju bardzo ważne znaczenie ma rodzaj klęski żywiołowej:

  • Jeśli widzimy tornado, najpewniej w naszym życiu czeka nas jakieś małe zamieszanie, związane np. z głęboką przemianą duchową.
  • Trzęsienie ziemi zazwyczaj symbolizuje przemiany odbywające się w naszym umyśle – być może coś z naszej nieświadomości próbuje przebić się do umysłu świadomego.
  • Wybuch wulkanu symbolizuje skrywane uczucia i emocje, które pomimo naszych usilnych starań niebawem mogą wybuchnąć. Eksplodują wówczas niczym wulkan!
  • Sny, w których naszemu życiu zagraża woda mogą ujawniać pewne emocje z naszego realnego życia, które są rozchwiane i niebawem mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Trzeba spróbować je uporządkować i zastanowić się, czy stres z nimi związany jest rzeczywiście konieczny.

Sny, w których próbujemy stawić opór różnego rodzaju klęskom żywiołowym (zazwyczaj bez powodzenia) najczęściej dowodzą tego, że nasze problemy w życiu realnym są dość poważne i powinniśmy jak najszybciej zastanowić się, jak można je rozwiązać oraz w jaki sposób uporządkować pewne sprawy, aby odzyskać spokój.

Pomimo tego, że sny o klęskach żywiołowych nie należą do najprzyjemniejszych, nie są wcale złym znakiem. Marzenia senne tego rodzaju świadczą o tym, że nasz nieświadomy umysł próbuje uporać się z pewnymi problemami i przesyła nam bardzo klarowne sygnały, iż należy nad sobą popracować. Kiedy burza, tornado czy powódź przeminą, będziemy mogli zacząć budować nowe, lepsze życie.

Sny o klęskach żywiołowych według Freuda

Według Freuda sny o klęskach żywiołowych zawsze miały wydźwięk seksualny. Wiązały się najczęściej z niepokojem wewnętrznym, obawą przed kontaktami intymnymi itd.

Sny o klęskach żywiołowych według Junga

Klęski żywiołowe w snach dla Junga świadczyły o tym, że powoli rozpadowi ulega nasze życie emocjonalne. Być może jesteśmy uczuciowo rozchwiani, zestresowani. Warto w takich przypadkach zastanowić się, co jest przyczyną takiego stanu. Być może jest szansa, aby szybko przeciwstawić się problemom, unikając większych problemów.

Oceń sennik

Sennik Klęski żywiołowe

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Klęski żywiołowe - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen