Sennik Kastracja

Sennik kastracja

Sennik kastracja

Kastracja, zwana też wytrzebieniem – jedna z metod ubezpłodnienia, polegająca na chirurgicznym usunięciu gonad.

Kastracja powoduje niepłodność, a także zaburzenie funkcjonowania układu hormonalnego. Obecnie kastracja ludzi jest stosowana w przypadkach onkologicznych (np. rak jądra, rak jajnika) także w przypadku silnie hormonozależnych raków piersi u pacjentek nie planujących potomstwa.

Kastracja była skutecznym sposobem hamowania wzrostu raka prostaty, jednak obecnie leki z grupy analogów gonadoliberyny wyparły kastrację chirurgiczną w tych przypadkach. Kastruje się także osoby poddające się operacji zmiany płci.

Kastracja wykonywana jest natomiast w stosunku do zwierząt, zarówno domowych, hodowlanych, jak i dzikich. Wyjątek stanowić mogą zabiegi przeprowadzane w szpitalach psychiatrycznych jedynie na najgroźniejszych gwałcicielach (głównie na pedofilach i kazirodcach) sprawcach morderstw na tle seksualnym.

Znaczenie snu kastracja

 

Kastracja we śnie najczęściej kojarzy się nas z utratą sprawności seksualnej u mężczyzn. O kastracji najczęściej śnią mężczyźni. Jak nietrudno się domyślić, gdy symbol ten pojawia się we śnie przedstawiciela płci męskiej, jest to najczęściej obawa śniącego przed tym, że nie sprawdzi się jako mężczyzna, to znaczy, ma świadomość swoich braków seksualnych lub też tylko obawia się, że kiedyś się one pojawią.

Może też obawiać się pozbawienia męskości w sensie symbolicznym, czyli na przykład tego, że ktoś uzna go za słabego. Może to być również znak tego, iż śniący rywalizuje na jakimś polu z kobietą lub obawia się tego, że będzie rywalizował i nie czuje się z tym pewnie, bo wie, że nie jest dostatecznie silny, by ją zwyciężyć.

Kastracja we śnie mężczyzny i kobiety może też oznaczać, iż rozgrywa się w nich konflikt między pierwiastkiem męskim i żeńskim.

Oceń sennik

Sennik Kastracja

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Kastracja - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen