Sennik Kąpiel

Kąpiel może symbolizować potrzebę pozbycia się niepożądanych uczuciowych albo psychicznych "brudów".

Kąpiel może symbolizować potrzebę pozbycia się niepożądanych uczuciowych albo psychicznych „brudów”.

Jeśli pewnej nocy przyśni nam się kąpiel, powinniśmy poświęcić nieco czasu na wnikliwą i dokładną analizę tego snu, ponieważ może odnosić się bezpośrednio do bardzo wielu istotnych aspektów naszego życia. Prawidłowa interpretacja może mieć zatem bardzo ważny wpływ na nasze postępowanie w realnym życiu. Już od czasów starożytnych przypisywano kąpieli oczyszczającą moc… 

Sny o kąpieli mogą być naprawdę bardzo różne. Niekiedy śnimy o tym, że bierzemy kąpiel w wannie, innym razem w rzece albo morzu. Czasem odbywa się to w towarzystwie innych osób, czasami kąpiemy się samotnie. Bywa, że zażywamy kąpieli nago lub też w ubraniu. Różna może być również woda, czysta albo brudna, jak również nasze odczucia – od przyjemności poprzez uczucia niechęci czy nawet obrzydzenia. Warto więc, dowiedzieć się, co oznaczają sny o kąpieli oraz w jakim kontekście odczytywać ich znaczenia.

Jak interpretować sny o kąpieli?

Kąpiel to ogólnie przyjęty symbol dobrowolnej śmierci i odrodzenia się albo odnowy. Może świadczyć zatem m.in. o wejściu na nowy poziom świadomości. Podczas psychicznego oczyszczania zazwyczaj wszystko to, co stare, musi ustąpić miejsca nowym ideom, poglądom lub uczuciom. W tradycji i kulturze kąpiel obmywa ciało i umysł z zanieczyszczeń. W starożytnym świecie był to akt niezbędny do porozumienia z bogami. Kąpiel stanowiła przygotowanie do odbierania w świątyni uzdrowicielskich snów, które zsyłane były przez bogów. To symboliczny początek procesu uzdrawiania.

Kąpiel może również symbolizować potrzebę pozbycia się niepożądanych uczuciowych albo psychicznych „brudów” w postaci pewnych uprzedzeń, żali, złości, a także niechcianych związków. 

Oceń sennik

Sennik Kąpiel

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Kąpiel - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen