Sennik Kamienie szlachetne w snach

 

Kamienie szlachetne w snach

Kamienie szlachetne w snach

Kamienie szlachetne są piękne, unikalne, a przede wszystkim niezwykle wartościowe. Sny o kamieniach szlachetnych ujawniają uniwersalne, bardzo mocno zakorzenione w ogólnoludzkiej podświadomości znaczenia. Jeśli więc śni się nam piękny diament czy drogocenny szmaragd, warto sprawdzić w senniku, jakie niosą ze sobą konotacje. Zazwyczaj symbolizują bogactwo wewnętrzne i duchowe, a niekiedy również materialne.

Kamienie szlachetne są przede wszystkim symbolem duchowej prawdy, a ich blask kojarzony jest z odbiciem boskiego światła. Sny o intensywnym poszukiwaniu kamieni szlachetnych mogą oznaczać duchową podróż, jaką odbywamy być może w życiu realnym. Posiadanie ich symbolizuje oświecenie oraz mądrość. Szlifowanie kamieni szlachetnych oznacza uszlachetnienie duszy poprzez zdobytą wiedzę oraz życiową mądrość.

Kamień szlachetny na szczęście

Już od dawna ludzie wierzyli, że sny o kamieniach szlachetnych symbolizują szczęście. Po dziś dzień przypisuje się im głównie pozytywne znaczenia. Nawet ukryte bardzo głęboko w jaskini klejnoty strzeżone przez potwory mają bardzo dobre konotacje – oznaczają skrywaną w naszej podświadomości intuicyjną mądrość, którą warto w sobie odkryć. Cenne kamienie znajdujące się w biżuterii, umieszczone w koronie czy naszyjniku, oznaczają mądrość najwyższej jaźni. Negatywne znaczenie kamieni szlachetnych ujawnia się tylko wówczas, gdy śniący zbytnio pożąda dóbr materialnych. Wówczas symbolizują one żądzę bogactwa oraz bluźnierczą miłość.

Oto kilka najważniejszych kamieni szlachetnych oraz ich symboliczne znaczenie:

Ametyst – symbol szczerej, czystej miłości, często wyidealizowanej. Dotyczy przede wszystkim ludzkiej duchowości, nie fizyczności. Kupowanie ametystu oznacza pomyślny rok. Jeśli we śnie dostajemy ten klejnot, możemy się spodziewać zmniejszenia dochodów, jeżeli zaś obdarzamy nim innych, staje się symbolem zysku.

Bursztyn – symbol słońca, nieśmiertelności. Często oznacza szczęśliwe wydarzenie, które zostanie przez nas samych zakłócone. Jeśli we śnie obdarzamy inną osobę bursztynem, jest to znak, że jest ona dla nas kimś wyjątkowym. Otrzymywanie bursztynu zazwyczaj symbolizuje wierną przyjaźń.

Diament – symbol duchowości, czystości, jasności, a jednocześnie zjednoczenie przeciwieństw – ducha i materii. Oznacza również niezniszczalność, mądrość, perfekcję. Diament we śnie bardzo często jest łączony z symbolicznym znaczeniem przypisywanym kolorowi białemu. Biały diament może stanowić zapowiedź powołania religijnego, które niebawem być może się ujawni, a także zupełne zerwanie dotychczasowych więzi. Widząc diament możemy się spodziewać radosnej przyszłości. Jeśli we śnie znaleźliśmy go, zapewne na jawie stracimy coś cennego. Osoby, które we śnie noszą diament, mogą spodziewać się tego, że wkrótce przestaną ich radować rzeczy dotychczas przynoszące szczęście. Zadowoleni powinni być jednak posiadacze wielu diamentów, bowiem jest to symbol dobrobytu i poważania wśród otoczenia. Niestety diament niesie ze sobą niekiedy negatywne znaczenie, wskazując na ukryty kompleks niższości, kłamstwo czy też zbytnie przecenianie samego siebie.

Granat – symbol przywiązania oraz wierności. Ma bardzo pozytywne konotacje, bowiem zapowiada radosne, spokojne dni w przyszłości. Jeśli we śnie posiadamy duży kamień, możemy spodziewać się w życiu powodzenia i sukcesów. Jednak również małe kamienie nie są pozbawione optymistycznych konotacji – to podświadoma sugestia, iż również małymi kroczkami możemy osiągnąć zamierzony cel.

Jadeit – symbolizuje duszę, a także życiodajną rozrodczą siłę wszechświata. Jeśli we śnie widzimy ozdoby wykonane właśnie z tego kamienia, możemy się spodziewać szczęścia. Charakterystyczny dla jadeitu kolor zielony przypomina nam jednak, iż aby osiągnąć upragnione rezultaty należy poświęcić swój czas i energię na wytężoną pracę.

Kamień księżycowy – symbol miłości romantycznej i czułości. Symboliczne znaczenie kamienia księżycowego kojarzone jest z nieświadomością, intuicją i uczuciami. Pojawiająca się we śnie biżuteria z kamieniem księżycowym jest sygnałem, aby zwrócić baczniejsza uwagę na sprawy związane z Tobą, jak również z najbliższymi Ci osobami. Jeśli we śnie dostajemy kamień księżycowy, może być to znak, iż niebawem otrzymamy wsparcie od osoby, za która nie była zbytnio przez nas lubiana.

Kryształ – symbol czystości, przejrzystości oraz jasności. Sny, w których ujrzeliśmy kryształ, oznaczają bliską znajomość z osobą, która jest uczciwa, godna zaufania i cieszy się nieposzlakowaną opinią. Jeśli zaś stłuczemy kryształ, musimy uważać, aby przez własną lekkomyślność nie zniszczyć wartościowej przyjaźni.

Lapis-lazuli – kamień poświęcony Najświętszej Marii Pannie oraz Bogini Matce. Symbolizuje siły duchowe, natchnienie, łaskę bogów. Lapis-lazuli określany jest bardzo często Kamieniem Mędrców. Ze względu na swoją niebieską barwę urozmaiconą licznymi złotymi punkcikami od starożytności symbolizował rozgwieżdżone niebo. Sny o tym urokliwym kamieniu szlachetnym stanowią zapowiedź szczęścia, udanego życia rodzinne. Kobiety mogą widzieć w nim udane życie małżeńskie, zaś mężczyźni – wspaniałą, mądrą i wyrozumiałą partnerkę.

Malachit – symbol żywotnej siły wszechświata. Sny o malachitach zwiastują korzyści związane z naturą, zarówno rozwój, jak i wzrost. Malachit uznawany jest za kamień obdarzony czarodziejską i ochronną mocą.

Onyks – symbol siły i energii duchowej, a także siły i mocy. Od dawna znany jak najważniejszy kamień czarnoksiężników i magów. Onyks w snach może oznaczać, że w końcu nadszedł czas, aby stać się panem swojego losu. Sny o onyksie mogą być impulsem do wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoje życie, a także uwierzenia we własne możliwości emocjonalne oraz umysłowe.

Opal – symbol szczęścia i dobra. To kamień, który wskazuje na umiejętności przewidywania przyszłości, wieszczenia. Często kojarzony jest również z religijnością oraz modlitwą. Posiadając we śnie biżuterię z opalem, możemy się spodziewać szczęśliwej i spokojnej przyszłości. Zgubiwszy ten kamień szlachetny, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności w życiu realnym.

Perła – symbolizuje pierwiastki żeńskie, intuicję, uczucia oraz nieświadomość. W renesansie wierzono, że perły powstawały w wyniku różnorodnych oddziaływań pomiędzy morzem a księżycem. Osoby widzące we śnie perły mają nadzieję, że spotka ich szczęście, a także powodzenie w interesach. To również znak, iż w przyszłości czeka nas bardzo urozmaicone i ciekawe życie towarzyskie. Osoba obdarowywana perłami może liczyć na udany i zgodny związek, zaś znajdująca je ma szansę spełnić swoje największe marzenia. Niestety mozolne nawlekanie pereł sugeruje najczęściej smutny czas.

Rubin – symbol życia i długowieczności. Metaforycznie oznacza krew oraz namiętności. Rubin w śnie to dobry znak – zapowiedź sukcesów w miłości, a także sprawach finansowych. Jeśli otrzymaliśmy ten kamień, możemy być pewni, że ktoś w najbliższym otoczeniu nas koga i darzy ogromnym szacunkiem. Sny, w których gubimy rubin stanowią rodzaj pewnej przestrogi – to znak, że osoba, którą kochamy, nie odwzajemnia już naszego uczucia.

Szafir – symbol prawdy, wartości niebiańskich, ochrony przed złem. W miłości oznacza szczęście i powodzenie, szczególnie, jeśli w naszych snach pojawia się wisiorek z szafirem. Kolczyki ozdobione tym kamieniem oznaczają znajomość z nietuzinkową osobą. Szafir może być jednak także symbolem naprzykrzania się.

Szmaragd – symbol nieśmiertelności i mistycznej mądrości. Kamień jest kojarzony z Boginią Matką oraz jej aspektami roślinnymi. Wiąże się z odnową Ziemi. Szmaragd we śnie symbolizuje największe szczęście, jakie możemy sobie wyobrazić. Odnosi się również do sfery zawodowej i w tym kontekście najczęściej zapowiada nawiązanie współpracy z zagranicznym partnerem. Osoby, które we śnie znajdują szmaragd mogą uważać się za prawdziwych szczęściarzy w życiu realnym. Jeśli jednak obdarzamy kogoś szmaragdem, powinniśmy być czujni, bowiem ktoś może wykorzystać naszą naiwność.

Topaz – symbol przyjaźni, wierności, Słońca. Osoby znajdujące we śnie topaz mogą spodziewać się, że niebawem los będzie im sprzyjał. Jeśli jednak zgubimy drogocenny pierścionek z topazu, powinniśmy wystrzegać się zazdrosnych przyjaciółek, bowiem mogą nam wyrządzić krzywdę.

Turkus – symbol szczęścia, powodzenia i spełnionych nadziei. Znalezienie turkusu oznacza wygraną, kupowanie – pomyślność i realizację planów. Niestety zagubiony kamień może symbolizować rozpacz w przyszłości.

Oceń sennik

One Response

  1. Kasia 18 kwietnia 2024

Sennik Kamienie szlachetne w snach

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Kamienie szlachetne w snach - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen