Kał

Sny o kale niosą ze sobą bardzo wiele ciekawych znaczeń.

Sny o kale niosą ze sobą bardzo wiele ciekawych znaczeń.

Jeśli śni Wam się kał, nie myślcie, że jesteście dziwni bądź też coś dziwnego dzieje się z Wasza psychiką. Sny o kale zdarzają się stosunkowo często, chociaż nie należą do najprzyjemniejszych. I wbrew pozorom nie oznaczają tylko tego, że podczas snu odczuwacie ogromną potrzebę skorzystania z toalety. Nie należy bagatelizować marzeń sennych tego rodzaju, ponieważ niosą ze sobą bardzo wiele ciekawych znaczeń. Warto przyjrzeć im się bliżej, aby poznać m.in. swój stosunek do pieniędzy czy osiągania sukcesów. Do interpretacji snów tego rodzaju należy jednak podejść w odpowiedni sposób oraz… z powagą.

Sny o kale, wydalaniu czy odchodach mogą przytrafić się właściwie każdemu. I chociaż nie jest to najlepszy temat do rozmów, to jednak ten aspekt związany z cielesnością jest bardzo mocno wpisany w naszą codzienną egzystencję.

Jak podejść do interpretacji snu o kale?

Kał uznawany jest oczywiście za symbol analny, a w naszych snach bardzo często oznacza chciwość oraz skąpstwo. Od najdawniejszych czasów po dziś dzień uważa się, że kał oraz pieniądze pojawiające się w marzeniach cennych można interpretować wymiennie.

Zaparcia, problemy z wydalaniem, zatrzymywanie kału itp. mogą symbolizować odmowę wydawania pieniędzy w realnym życiu.  Zdarza się, że śnimy o zabawie kałem lub jego zbieraniu. Takie sceny możemy zinterpretować jako pragnienie bogactwa. Być może powinniśmy jednak spróbować nieco z dystansem podejść do spraw materialnych, nie zaś maniakalnie liczyć każdy grosz. Takie sny mogą stanowić również przejaw naszych marzeń o władaniu i panowaniu nad innymi, osiągnięciu sukcesów oraz dominacji nad otoczeniem.

Sen o kale w ujęciu psychoanalitycznym i psychologicznym

Freud uważał, że sen o oddawaniu kału oznacza – kastrację. Jeśli natomiast sny tego rodzaju występują u dzieci, mogą wskazywać na przykre doświadczenia związane z jakąś stratą. Być może były wychowywane w nadmiernej czystości, co w późniejszym życiu może stać się dla nich źródłem kłopotów w intymnych kontaktach z partnerami.

Teorie Freuda są kontynuowane przez współczesnych psychoterapeutów, chociaż z pewnymi modyfikacjami. Zgodnie z ich opiniami zbyt surowe wychowanie w dzieciństwie może być przyczyną utraty miłości, a zobrazowane jest to właśnie poprzez oddawanie kału. Należy jednak zaznaczyć od razu, że defekacja w snach nie ma nic wspólnego z życiem realnym. Tego rodzaju marzenia senne należy interpretować wyłącznie przez pryzmat symboliczny. Dlatego właśnie:

  • wydalanie kału stanowi symbol szczodrości, zmysłu porządku lub też świadectwo posiadania takich cech
  • zatwardzenie to oznaka skąpstwa, żądzy panowania, jak również obawy przez utratą posiadanych pieniędzy

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply